بحران خشکسالی؛ هشدار نسبت به وقوع «جنگ آب» در ایران

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بحران خشکسالی؛ هشدار نسبت به وقوع «جنگ آب» در ایران العربيه_فارسى

چگونه خشکسالی و قحطی می‌تواند در بلندمدت به یکی از عوامل «جنگ داخلی» در هر کشوری از جمله ایران تبدیل شود.»، کمبود آب معضلی بسیار جدی است که می‌تواند یک کشور را به‌شدت بی‌ثبات کند. بارزترین نمونه این مساله سوریه است. از سال 2006 به این سو، این کشور پنج سال مداوم دچار خشکسالی شدید شد، در حالی که رود فُرات که رودخانه اصلی است که این کشور را سیراب می‌کند، به‌شدت مورد بهره‌برداری ترکیه و عراق قرار گرفت.

به گفته «استاف»، ایران نیز می‌تواند به سرنوشتی مشابه دچار شود، چرا که در عین خشکسالی، گرفتار حکومتی سرکوبگر است که تنش‌های قومی و منطقه‌ای را به‌شدت دامن می‌زند. مردم خوزستان از اینکه آب آشامیدنی‌ و کشاورزی‌شان به سرقت می‌رود خشمگین هستند. آنها از حاشیه‌نشینی، فقر، و اجبار به مهاجرت از خانه و کاشانه خودشان غمگین هستند.

«استاف» با ذکر اینکه جنگ داخلی در ایران می‌تواند یک فاجعه زیست‌محیطی و انسانی به دیگر گرفتاری‌های خاورمیانه بیفزاید، نتیجه می‌گیرد که برای جلوگیری از معضلات مشابه، مردم سراسر دنیا باید از محیط زیست خود محافظت کنند، تبعیض‌های بنیادی و تنش‌های قومی را برطرف کنند، و عدالت اجتماعی و اقتصادی را گسترش دهند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمار بی‌سابقه روزانه کرونا در ایران؛ تزریق روزانه واکسن در تهران به ۸۵ هزار دُز می‌رسدهمزمان با ثبت بالاترین شمار روزانه ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ایران، تعداد بیماران کرونایی دارای شرایط حاد بالینی نیز در این کشور به رتبه پنجم در میان کشورهای جهان رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

طرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنتطرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنت منتقدان می‌گویند که این طرح موجب فیلترینگ گسترده و جایگزینی برخی اپلیکیشین‌های پرکاربرد خواهد شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جو امنیتی و اختلال اینترنت در خوزستان؛ اعتراضات در ایران به کرج رسیدگروهی از مردم در استان البرز با حضور در خیابان‌ها شعارهای ضد حکومتی سر دادند و خشم خود را از وضعیت کنونی اداره ممکلت ابراز داشتند. 🍆 چرا؟!مشکل اقتصادی که دولت برای شما بوجود آورده را چرا به گردن حکومت می‌اندازید.خوب است والله
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

طالبان به سرعت در حال گسترش قلمرو خود در افغانستان است🖊️اینفوگرافیک I طالبان به سرعت در حال گسترش قلمرو خود در افغانستان است ◀️شبه‌نظامیان طالبان طی روزهای گذشته توانسته‌ اند بسیاری از مناطق افغانستان را به اشغال خود درآورده و کنترل بیش از 150 شهرستان را در اختیار بگیرند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ادامه تجمعات صنفی در ایران؛ دامداران در یزد نیز دست به اعتراض زدند🔺ادامه تجمعات صنفی در ایران؛ دامداران در یزد نیز دست به اعتراض زدند پرداخت حقوق‌های معوقه، بازگشت به کار همکاران اخراجی، و تعیین تکلیف مالکیت شرکت از مطالبات اصلی کارگران هفت تپه به شمار می‌رود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بستری‌شدن 10 هزار مبتلا در تهران؛ نمکی: جهان از کنترل کرونا در ایران در حیرت استسعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان ایران، هشدار داد که اگر پروتکل‌های بهداشتی همچنان رعایت نشود، امید چندانی به خارج شدن از وضعیت قرمز در اکثر شهرهای کشور وجود حیرتی هم باشه از شدت حماقت نمکی و جنایت خامنه‌ای میتونه باشه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »