استقبال شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران از خروج آمریکا از عراق

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

استقبال شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران از خروج آمریکا از عراق العربيه_فارسى

»، سه‌شنبه 27 ژوئیه 2021، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریكا روز دوشنبه، در حالی که میزبان مصطفی الكاظمی نخست وزیر عراق در كاخ سفید بود، اعلام كرد «ما تا پایان امسال مأموریت رزمی خود در عراق را خاتمه خواهیم داد.»با این وجود، نیروهای نظامی آمریکایی کماکان به آموزش ارتش عراق و كمک به نیروهای نظامی عراقی و همکاری اطلاعاتی با آنها ادامه خواهند داد، که با خواسته جناح‌های سیاسی و شبه‌نظامی مورد حمایت ایران برای عقب‌نشینی كامل آمریکا از عراق منافات دارد.

الکاظمی که در موقعیت دشواری قرار دارد، تلاش کرده مواضعی اتخاذ کند که نه ایران و نه آمریکا را نرنجاند. به گفته تحلیلگران، جلسه اخیر کاخ سفید به منظور ایجاد «پوشش سیاسی» برای الکاظمی برگزار شد، که طی مدت بیش از یک سالی که بر مسند قدرت در عراق بوده، از سوی هواداران ایران برای اخراج نیروهای آمریکایی تحت فشار شدید قرار گرفته است.

نخست وزیر عراق از یک سو سعی کرده قدرت شبه‌نظامیان هوادار ایران را محدود کند؛ اما از سوی دیگر، هنگامی که نیروی هوایی آمریکا پایگاه‌های شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در مرز سوریه و عراق را در اواخر ماه ژوئن بمباران کرد، الکاظمی این کار را محکوم کرد و آن را «نقض حاکمیت ملی عراق» خواند. در همین حال، به گفته «میدل ایست آی»، چندین گروه شبه‌نظامی طرفدار ایران در عراق به اعلامیه بایدن واکنش مثبت نشان دادند. «گردان‌های امام علی» در بیانیه‌ای «پایان حضور اجانب» را ستوده و گفتند که «از دولت عراق به خاطر عمل به وعده‌های خود سپاسگزار» هستند.

حشد الشعبی نیز اعلامیه بایدن را «گامی مثبت در جهت حاکمیت کامل عراق» دانست، و اظهار امیدواری کرد که این موضوع در عمل محقق شود. مقتدی صدر، رهبر «جریان صدری» نیز از اقدام آمریکا استقبال کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پادشاه اردن: از یک سال پیش تاکنون مورد حمله پهپادهای ایران قرار گرفته‌ایمواکنش نشان ندی ما می ترسیم گلاب به روتون شما تنها واکنش مهمتون در wc اونم قسمت بانوان اتفاق میفته
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران | ثبت‌نام واکسیناسیون در ایران از دوشنبه ۴ مرداد مختل شده است♦ مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بابت این مسئله از مراجعه‌کنندگان سامانه ثبت نام واکسن عذرخواهی کرده و گفته است که مشکل هنوز ادامه دارد و امکان دوباره برای ثبت‌نام برقرار نشده است. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تاکید سعودی بر حمایت از امنیت و ثبات تونسپادشاهی عربی سعودی ضمن ابراز اطمینان از رهبری تونس در پشت سرگذاشتن شرایط کنونی، بر ایستادگی خود در کنار هر آنچه امنیت و ثبات تونس را حفظ کند، تاکید
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

وزارت اطلاعات: شبکه‌ای از عوامل موساد در غرب ایران دستگیر شدند | DW | 27.07.2021وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران از'ضربه کاری' به اسرائیل و 'بازداشت شبکه‌ای از عوامل سازمان موساد' در مرزهای غربی ایران خبر می‌دهد. وزارت اطلاعات می‌گوید 'افراد بازداشت شده محموله سنگین سلاح و مهمات' همراه داشتند. تا اعتراضات مردم شروع میشه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران زرتی یه شبکه جاسوسی اسراییل متلاشی میکنه ولی ابن همه سال نه تونست جلوی تو‌قوز آباد بگیر ه نه قتل دانشمنداشو و نه انفجار نظنز و نه غیره غیره چه دروغ‌های که نگفت این وزارت اطلاعات چاخان!!... هر وقت عکس و تصویر دستگیر شدگان و سلاحها در همان لحظه دستگیری گذاشتید میشه به این خبر باور داشت!، این اخبار دروغ برای روحیه بخشی و ایجاد اقتدار کاذب هست!! دویچه وله چه جوری درستی خبر را تشخیص داده که اقدام به نشر آن کرده؟! این خبرها برای تحت الشعاع قرار دادن اعتراضاته دویچه فارسی چقدر پول گرفتی این خبر کذب رو رسانه ای کنی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ 'پیک پنجم از تمام پیک‌ها بدتر بوده است' | DW | 27.07.2021شمار بستری‌های کرونایی تنها در تهران به ۱۰ هزار نفر رسیده است. شمار مبتلایان هر روز از روز پیش از آن فزونی می‌گیرد. حدود ۳۵ هزار مورد جدید ابتلا طی ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است. از برپایی بیمارستان‌های صحرایی سخن می‌رود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض ۵۰۰ هزار نفر از کاربران به طرح ضداینترنتی مجلس ایران | DW | 27.07.2021قرار است طرح 'صیانت از کاربران در شبکه‌های اجتماعی' در مجلس تصویب شود. طرحی که با اعتراضات گسترده‌ای روبه‌رو بوده است. برخی می‌گویند تقلید از سیاست کره‌شمالی شکست خورده و از این طرح به عنوان طرح ضداینترنتی یاد می‌کنند. دویچه‌وله شده مثل چوب دوسر فلان بسیجیها میگن دشمنه ما مردم هم میگیم رفیق دشمنه خوش بمالید دویچه‌ایها این‌ها مدام از چین🇨🇳 و روسیه🇷🇺 مایه می‌گذارند!😂 ولی در چین و روسیه فقط فیلترینگ هست که نسبت آن به فیلترینگ ایران🇮🇷 هم خیلی کم است؛😏 ولی حکومت ایران🇮🇷 تاکنون نشان داده که به دنبال اینترنت به سبک کره شمالی🇰🇵 است!🤦‍♂️ یعنی حذف اینترنت و ارائه یک شبکه داخلی!😡
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »