غرق شدن کشتی پناهجویان در مدیترانه؛ دو کشته و چندین مفقود | DW | 07.10.2019

15/07/1398 12:03 ب.ظ

در حالی که تلاش‌ها برای یافتن دیگر سرنشینان کشتی کوچک همچنان ادامه دارد، امدادگران تاکنون توانسته‌اند بیست و دو نفر را نجات دهند. این قایق کمی پس از نیمه شب دیشب در شرایط متلاطم و نامساعد جوی مدیترانه واژگون شد.

مسوولان محلی در ایتالیا روز دوشنبه (۷ اکتبر) از غرق شدن کشتی کوچکی حامل مهاجران در جزیره لامپدوسا در ایتالیا خبر می‌دهند. بنا بر این گزارش‌ها دست کم دو نفر کشته و حداقل ۲۵ نفر مفقود شده‌اند.نیروهای حفاظت ساحلی ایتالیا تأیید کرده‌اند که قایق کمی بعد از آغاز نیمه شب واژگون شده است و تاکنون ۲۲ تن نجات یافته‌اند. این کشتی در هنگام وقوع حادثه تقریبا ۵۰ نفر سرنشین داشته است.

نیروهای حفاظت ساحلی ایتالیا تأیید کرده‌اند که قایق کمی بعد از آغاز نیمه شب واژگون شده است و تاکنون ۲۲ تن نجات یافته‌اند. این کشتی در هنگام وقوع حادثه تقریبا ۵۰ نفر سرنشین داشته است. شرایط جوی در هنگام غرق شدن کشتی سخت و نامساعد گزارش شده و گفته می‌شود کشتی پس از ازدحام شمار زیادی از سرنشینان در یک سمت، واژگون شده است.

کشتی در فاصله تقریبا ۱۱ کیلومتر از خشکی غرق شده است مقامات مسوول می‌گویند، با نزدیک شدن قایق‌های نجات در واکنش به یک تماس اضطراری از سوی کشتی حادثه دیده،"شرایط نامساعد جوی و جابجایی ناگهانی سرنشینان، باعث واژگون شدن قایق شده است".

گارد ساحلی ایتالیا و دیگر نهادهای مسوول از کشف دو جسد تا این لحظه خبر داده‌اند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

دو زندانی استرالیایی در ایران و یک زندانی ایرانی در استرالیا آزاد شدندیک تبعه استرالیایی دیگر به نام کایلی مور گیلبرت با پرونده «جاسوسی و امنیتی» هنوز در ایران زندانی است. به به چ گروگانگيري اين ج. ا يعنى يه ايرانى مى ارزه به دو تا اجنبى،آرمان هاى انقلاب داره به ثمر ميرسه گروگانگیری شاخ و دم نداره. چشم فاطمه مرکل و زینب موگرینی روشن.

دو روز بلیت نیم‌بها برای سینماهای پایتخت در هفته «تهران»سینماهای پایتخت این هفته دو روز بلیت نیم‌بها به مخاطبان خود می‌فروشند.

'مصر در 100 سال گذشته و بین دو قیام 1919 و 2019 میلادی'سمیناری تحت عنوان «مصر در 100 سال گذشته و بین دو قیام 1919 و 2019» در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب عربی در شهر استانبول ترکیه با حضور دو کارشناس برجسته جهان عرب برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی

شرایط دشوار یک زندانی گمنام دو تابعیتی در زندان وکیل‌آباد مشهدآقای عرفانی یکی از بهترین انسان‌هایی بود که در زندگیم دیدم. روزی که با قرار وثیقه آزاد شدم، این یادداشت رو به یادگار برام نوشتند امیدوارم هر چه زودتر آزاد بشن. خیلی رنج کشیدند در مدت حبس

مرگ دو نفر در زاهدان به خاطر تزریق سرم

مرگ شش فیل در حین نجات یکدیگر از سقوط در آبشاریک بچه فیل سه ساله نیز در میان فیل‌های مرده به چشم می‌خورد.

مسوولان محلی در ایتالیا روز دوشنبه (۷ اکتبر) از غرق شدن کشتی کوچکی حامل مهاجران در جزیره لامپدوسا در ایتالیا خبر می‌دهند. بنا بر این گزارش‌ها دست کم دو نفر کشته و حداقل ۲۵ نفر مفقود شده‌اند.

نیروهای حفاظت ساحلی ایتالیا تأیید کرده‌اند که قایق کمی بعد از آغاز نیمه شب واژگون شده است و تاکنون ۲۲ تن نجات یافته‌اند. این کشتی در هنگام وقوع حادثه تقریبا ۵۰ نفر سرنشین داشته است.

شرایط جوی در هنگام غرق شدن کشتی سخت و نامساعد گزارش شده و گفته می‌شود کشتی پس از ازدحام شمار زیادی از سرنشینان در یک سمت، واژگون شده است.

کشتی در فاصله تقریبا ۱۱ کیلومتر از خشکی غرق شده است

مقامات مسوول می‌گویند، با نزدیک شدن قایق‌های نجات در واکنش به یک تماس اضطراری از سوی کشتی حادثه دیده،"شرایط نامساعد جوی و جابجایی ناگهانی سرنشینان، باعث واژگون شدن قایق شده است".

گارد ساحلی ایتالیا و دیگر نهادهای مسوول از کشف دو جسد تا این لحظه خبر داده‌اند.

در این گزارش‌ها آمده است که قایق بیش از حد گنجایش سرنشین و تقریبا ۱۱ کیلومتر از خشکی فاصله داشته است.