علی‌اف در گفتگو با روحانی: تمامی خط مرزی آذربایجان با ایران از اشغال ارمنستان آزاد خواهد شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس جمهور آذربایجان در گفتگو تلفنی با همتای ایرانی اعلام کرد که با آزادسازی خطوط مرزی آذربایجان و ایران از اشغال ارمنستان به زودی نیروهای این کشور در آن منطقه مستقر خواهند شد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور آذربایجان در گفتگو تلفنی با همتای ایرانی اعلام کرد که با آزادسازی خطوط مرزی آذربایجان و ایران از اشغال ارمنستان به زودی نیروهای این کشور در آن منطقه مستقر خواهند شد.الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان امشب در گفتگوی تلفنی با حسن روحانی همتای ایرانی خود در زمینه تحولات اخیر در منطقه قره‌باغ با اشاره به حملات ارمنستان به مناطق مسکونی این کشور گفت: هم اکنون بخشی از خطوط مرزی آذربایجان با ایران از اشغال ارمنستان آزادسازی شده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی آذربایجان «آذرتاج»، علی‌اف ادامه داد: حملات و اقدامات متجاوزانه ارمنستان بزرگترین مانع برای برقراری امنیت و ثبات در منطقه است. وی همچنین خاطرنشان کرد که در نتیجه حملات ارمنستان به مناطق مسکونی در نزدیکی‌ خط مرزی دو کشور از 27 سپتامبر تاکنون 27 غیرنظامی جان‌باخته 170 نفر زخمی ‌شده اند. همچنین بیش از 900 خانه دچار تخریب و برخی فروریخته است. آذربایجان با آغاز ضد حمله بخشی از اراضی اشغال شده‌اش را آزاد کرد.

رئیس جمهور ایران در این گفتگو ضمن اعلام نگرانی و ناراحتی از درگیری‌های نظامی دو کشور، نسبت به حل و فصل مسالمت آمیز این درگیری ابراز امیدواری کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

jeanboyayhan Cənab Prezident bu bənövş tülkünün sözlərinə inanmiyasan

qaraqargayam یانی روحانی پاتدا

IranliIran انشالله خیلی زود آزادی کل قره باغ را بشنویم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیدار چاووش‌اوغلو با رئيس‌جمهور آذربایجان در باکو
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

برادرم در تظاهرات حمایتی از آذربایجان در تبریز دستگیر شده چه باید بکنیم؟بزار اون تو بپوسه تا یاد بگیره دیگه واسه خاک یه کشور دیگه کون خود شو پاره نکنه در ضمن شعار های نژادپرستانه ام زیاد دادن امثال داداشت بندازین تو توالت سیفون رو بکشید.مردم ایران با این همه ظلم ،رفته برای مردم آذربایجان تظاهرات کرده؟؟؟!!!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران – شمار قربانیان کرونا در یک شبانه روز با ثبت ۲۳۵ مرگ رکورد زدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. خوب عکسی برای قربانیان کرونا انتخاب کردید، بعید میدونم جون سالم از کرونا به در برده باشند. واسه اعلام رکورد کرونا عکس عزاداری گذاشتید؟؟! تف به هر چی بی شرفه!!! 🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

موضع گیری وزیر دفاع در خصوص مناقشات آذربایجان و ارمنستانموضع گیری وزیردفاع درخصوص مناقشه قره‌باغ: جان شهروندان و امنیت خاک مقدس ایران اسلامی یک موضوع مهم و حیاتی است به هیچ وجه قابل قبول نیست که بعلت بی‌توجهی گلوله به خاک ایران اصابت کند چنانچه این بی دقتی‌ها ادامه پیدا کند قطعاً تمهیدات بیشتری اتخاذ خواهد شد MehrdadZN83 بعد از دوهفته که اتش بس کردن اقایون از خواب بیدار شدن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چاووش‌اوغلو در باکو قول ادامه حمایت از جمهوری آذربایجان را دادوزیر خارجه ترکیه امروز (سه شنبه) گفت، حملات ارمنستان علیه اهداف غیرنظامی جمهوری آذربایجان جنایت علیه بشریت و نشان دهنده استیصال ارمنستان است. یاشاسین_الهام_علیف_یاشاسین_اردغان_یاشاسین_آزربایجان_یاشاسین_اتحاد_تورک_ملتی.ارمنستان جعلی مجبور به ترک سرزمینهای اشغالی آزربایجانست.تنهاراه آزادی قرباغ و سرزمینهای اشغالی ازربایجان باجنگ فراگیر غافلگیر کننده تورکان ممکن است ولاغیر روسیاهی به حکومت شئونیزم فارسی میماند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مخالفت دیوان دادگستری اروپا با تجسس در داده های شخصیدیوان دادگستری اروپا در آخرین حکم خود، روز سه شنبه، هرگونه جمع آوری عمومی و متمایز اطلاعات و داده های شهروندان اروپایی از طریق اپراتورهای تلفن‌های همراه را برای تمامی دولت‌ها ممنوع اعلام کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »