عقب‌ماندگی تحصیلی؛ دانش‌آموزان ایرانی بیش از دروس پایه، دینی می‌خوانند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«گفتم از روی فلان درس روخوانی کن. هیچی نگفت. پرسیدم پس چرا نمی‌خوونی؟ یکی از اون‌ ور کلاس گفت آقا خواندن و نوشتن بلد نیست.» تعلیمات دینی، امکانات پایین و عدم جذابیت دروس از عوامل کم‌سوادی دانش‌آموزان است. گفت‌وگوی گلناز مهدوی با سعید پیوندی👇 راستی_آزمایی

» در «مدرسه آموزش لینچ» واقع در «کالج بوستون» در آمریکا است. این مرکز برای هفتمین بار است که روندهای مربوط به آموزش علوم و ریاضی در پایه‌های چهارم و هشتم را در ۶۴ کشور دنیا رصد می‌کند و از طریق مقایسه آن‌ها با ۸ سیستم آموزشی نمونه که حکم سنگ محک را دارند، به یک رتبه‌بندی می‌رسد. گزارش‌های مربوط به مطالعات مرکز تیمز و پرلز هر چهار سال یک بار منتشر می‌شوند و آخرین مطالعه این مرکز مربوط به سال ۲۰۱۹، یعنی پیش از آغاز همه‌گیری جهانی ویروس کرونا است.

او ادامه می‌دهد: «چند روز پیش خواهرزاده همسرم اینجا بود. کلاس سوم است. می‌خواست با مادرش تماس بگیرد. چون همیشه از [دفترچه تلفن] گوشی زنگ می‌زند، شماره را از حفظ نبود. من گفتم ۰۹۱۲. بچه بیچاره پرسید ۹۱۲ یعنی چند؟ کلاس سوم است، ولی نمی«مونا» هم حسابدار و مادر یک دختر ۱۳ ساله است. او می‌گوید: «در همه درس‌‌های بچه‌ها یک چیزی هست که مربوط به دینی باشد. مثلا در کتاب زبان انگلیسی دختر من که هفتم است، اکثر جمله‌ها مربوط به امام‌ها و پیغمبرهاست.

بنا به گفته مونا، مدارس و معلمان از بچه‌ها در حوزه دینی و قرآن بیشتر کار می‌خواهند تا دروس پایه‌ای مانند علوم، املا و ریاضی. او علت ضعیف بودن فرزند خود در دروسی مانند ریاضی را همین کاری می‌داند که مدرسه می‌کند و می‌گوید: «من خودم با چشمم دارم میبینم که دخترم که کلاس هفتم است بلد نیست یک ضرب و تقسیم ساده را انجام دهد. ولی آن‌ وقت کارنامه می‌دهند، ریاضی شده است ۱۸.

پیوندی همچنین معتقد است که وقتی در ایران با آمار ۳۰ درصدی نداشتن سواد خواندن و نوشتن بین دانش‌آموزان مواجه می‌شویم، یعنی نظام آموزشی برای دانش‌آموزانی که شرایط نامساعدی از نظر آموزشی دارند، کاری انجام نداده است. سعید پیوندی در توضیح عامل سوم که نبودن امکانات آموزشی است نیز می‌گوید: «واقعیت این است که در مناطق توسعه نیافته‌تر با مدارس و امکانات بسیار تاسفتحصیل‌های زودرس هم به‌ خاطر نبودن محیط‌های آموزشی مطلوب و یا کم بودن امکانات و تجهیزات در مدارس صورت می‌گیرد.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تجمعات اعتراضی دانش‌آموزان به برگزاری امتحانات حضوری در ایراندر پی اعلام برگزاری امتحانات پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری، برخی از شهرهای ایران شاهد حضور تجمعات اعتراضی دانش‌آموزان شده است.بیم و نگرانی از ابتلا به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

وزیر کشور ایران: یک میلیون نفر در سال 99 بیکار شدندعبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور ایران گفت که در سال 99 بیش از یک میلیون ایرانی شغل خودشان را از دست به این میگن اقتصاد ورشکسته اون وقت چقدر تو سال ۹۸ و آبان_خونین کشتید؟!؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

برگزاری حضوری امتحانات در ایران به‌رغم اعتراضات گسترده دانش‌آموزانبه‌رغم اعتراضات گسترده دانش‌آموزان دو پایه نهم و دوازدهم در ایران، ستاد مقابله با کرونا تصمیم گرفت امتحانات دو پایه مذکور حضوری برگزار شود. العربیه_فارسی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

فروش آمازون در دوران کرونا از انتظارات وال استریت هم فراتر رفتآمازون اعلام کرده است بیش از ۱ میلیارد دلار برای افزایش دستمزد بیش از نیم میلیون نفر از کارگران خود در آمریکا اختصاص خواهد داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »