یاوری: تقاضای میوه در ایران 30 درصد کاهش یافته است

14/03/2021 12:06:00 ب.ظ

یاوری: تقاضای #میوه در #ایران 30 درصد کاهش یافته است

میوه, بازار نوروز

یاوری: تقاضای میوه در ایران 30 درصد کاهش یافته است

عضو هیات مدیر اتحادیه بارفروشان میوه و تره‌بار در ایران از کاهش 30 درصد تقاضای خرید میوه در بازار نوروز خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

14.03.2021تهران/ خبرگزاری آناتولیاکبر یاوری، عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار در ایران گفت: تقاضای خرید میوه در بازار نوروز 30 درصد کاهش داشته است. همیشه در این زمان از سال شاهد جنب و جوش زیادی در بازار میوه به دلیل افزایش تقاضای ایام نوروز بودیم، اما امسال حضور مردم و خریداران در بازار کمتر شده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، وی در ادامه شرایط نامساعد اقتصادی مردم و کاهش توان خرید آن‌ها را دلیل کاهش تقاضای میوه دانست.یاوری افزود: امروز فقط در یکی از میادین اصلی شهر تهران 4 تا 5 هزار تن میوه کف بازار بدون مشتری مانده است.گفتنی است روز گذشته نیز قاسمعلی حسنی، دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران گفت: حال و هوای عید در بازار نیست. تقاضا مواد غذایی شدیدا کاهش پیدا کرده است. در این مقطع زمانی می‌توان گفت نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 35 درصد کاهش تقاضا مواجه هستیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

حال روز مردم ترکیه خرید قند شکر روغن به گرم

آنتونی بلینکن: در مورد انتخابات ایران نظر نمی‌دهم؛ در ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده استآنتونی بلینکن: در مورد انتخابات ایران نظر نمی‌دهم؛ در ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده است وزیرخارجه ایالات متحده گفت: «من فکر می‌کنم همان‌طور که یکی از همکارانم چند روز پیش گفت، مسیر پیش روی‌مان بیش از مسافت طی شده است. پس باید ببینیم به کجا خواهیم رسید.» دیگه پول خرج نکنین برای رای آوردن اصلاح طلبا به هیچ جا نمیرسید خسته نباشید جناب وزیر امورخارجه امریکا خیلی پیشرفت داشتید

افزایش «نجومی» نرخ رسمی میوه و تره‌بار در ایران

موج سهمگین کرونا در ایران؛ سه برابر شدن فوتی‌ها در تهران | DW | 05.04.2021وزیر بهداشت از مواجهه با یکی از سهمگین‌ترین امواج کرونا خبر داد و سازمان بهشت زهرا از سه برابر شدن فوتی‌های تهران. تعداد شهرهای در وضعیت قرمز کرونایی در ایران دو برابر شده که شامل تهران و برخی کلانشهرها هم می‌شود. همش تقصیر خامنه لجباز بیسواده Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. به حکومت فاشیستی حاکم بر ایران بگید این رنگبازیها را بزاره کنار ما خودمون نقاشیم، کم فیلم بازی کنید و مردم را سر کار بزارید تا شاید فرجی برای نجات یک حکومت فاشیستی قرون وسطایی حاصل کنید، با رنگ بازی بی رنگ بازی این حکومت باید سرنگون شود و چنین خواهد شد براندازم رای_بی_رای

تهران و 6 مرکز استان در ایران در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتندتهران و 6 مرکز استان در ایران در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند براساس آخرین گزارش وزارت بهداشت ایران، تهران، کرج، اصفهان، شیراز، ایلام، شهرکرد و زنجان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند.

رکورد شکنی‌های کرونا در ایران؛ بالاترین آمار ابتلا در ۱۴ ماه | DW | 06.04.2021موارد ابتلا و فوتی‌های کرونا در ایران در سال جدید بیش از دو و نیم برابر افزایش یافته و این روند با شدت ادامه دارد. علیرضا زالی پیش‌بینی کرد هفته آینده برای تهران هفته‌ای بسیار سخت باشد و خواستار تعطیلی ۱۰ روزه پایتخت شد. و شما دستمالچیان تررررزیدنت ترررررآمپ همچنان خوشحالید. فراموش نمیکنیم.

عضو هیات مدیر اتحادیه بارفروشان میوه و تره‌بار در ایران از کاهش 30 درصد تقاضای خرید میوه در بازار نوروز خبر داد.آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، که برای مذاکرات جی‌۷ در لندن به سر می‌برد وزیر خارجه آمریکا با خودداری از اظهارنظر مستقیم درباره انتخابات پیش رو در ایران، تأکید می‌کند که در نظام ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده است.استان‌وایر- تازه‌ترین جدول نرخ رسمی میوه و تره‌بار با افزایش قابل توجهی در اختیار عمده‌فروشان و خریداران قرار گرفته و نشان می‌دد برخی میوه‌ها همچون پرتقال باقیمت تا ۲۳ هزار تومان و موز با قیمتی در حدود ۳۰ هزار تومان به عمده‌فروشان عرضه خواهد شد.موج چهارم شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ که مسئولان و کارشناسان در روزهای گذشته در مورد آن هشدار می‌دادند خیلی سریع‌تر از پیش‌بینی‌ها بخش بزرگی از ایران را در بر گرفته است.

14.03. وی در عین حال افزود: «تصمیم گیرنده اصلی در نظام ایران، شخص رهبر است.2021 تهران/ خبرگزاری آناتولی اکبر یاوری، عضو هیات مدیره اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار در ایران گفت: تقاضای خرید میوه در بازار نوروز 30 درصد کاهش داشته است. در نرخ مصوب اعلام شده قیمت خیار ۱۱ هزار تومان، سیب ۱۶ هزار تومان، ‌کیوی ۲۳ هزار تومان، ‌نارنگی ۳۳ هزار تومان و  آناناس کارتنی تا ۹۰۰ هزار تومان اعلام شده است. همیشه در این زمان از سال شاهد جنب و جوش زیادی در بازار میوه به دلیل افزایش تقاضای ایام نوروز بودیم، اما امسال حضور مردم و خریداران در بازار کمتر شده است. ولی در مورد نکته‌ای که اشاره شد، به نظرم واضح است که تصمیم‌گیرنده در نظام ایران کیست و آن شخص رهبر است و او است که باید تصمیمات پایه‌ای را در مورد رویکرد ایران بگیرد. به گزارش خبرگزاری ایلنا، وی در ادامه شرایط نامساعد اقتصادی مردم و کاهش توان خرید آن‌ها را دلیل کاهش تقاضای میوه دانست. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ۱۴ فروردین ماه با اشاره به این که برخی استان‌ها وارد موج چهارم پاندمی شده و برخی دیگر در استانه ورود به آن هستند، پیش‌بینی کرده بود که اثر مسافرت‌های نوروزی در افزایش شدید موارد ابتلا در ده روز آینده مشاهده شود.

یاوری افزود: امروز فقط در یکی از میادین اصلی شهر تهران 4 تا 5 هزار تن میوه کف بازار بدون مشتری مانده است. به نظر من شاهد برخی پیشرفت‌ها، دست‌کم در مورد جدیتی که ایالات متحده برای بازگشت به اجرای دو طرفه توافق هسته‌ای برجام اختیار کرده است، بوده‌ایم. پیش از این گزارش‌هایی انتقادی از کاهش قدرت خرید شهروندان برای خرید برخی کالاهای ضروری همچون گوشت، مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات منتشر شده بود. گفتنی است روز گذشته نیز قاسمعلی حسنی، دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران گفت: حال و هوای عید در بازار نیست. تقاضا مواد غذایی شدیدا کاهش پیدا کرده است. ما هنوز باید ببینیم که آیا ایران توانایی و تمایل به تصمیم‌گیری ضروری در مورد بازگشت خود به تعهداتش را دارد. در این مقطع زمانی می‌توان گفت نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 35 درصد کاهش تقاضا مواجه هستیم. این در حالی است که قیمت فروش در جنوب و شمال شهرها متفاوت گزارش می‌شود. همچنین روز 5 مارس نیز رییس شورای تامین کنندگان دام ایران گفت: با کاهش تقاضا از سوی پر مصرف‌ها، میزان مصرف گوشت قرمز نسبت به مدت مشابه سال قبل 50 درصد کاهش یافته است. پس باید ببینیم به کجا خواهیم رسید. این روند افزایشی در آمار روزانه ابتلا، بستری و مرگ بر اثر بیماری کووید۱۹ نیز آشکار است.

.