عفو بین‌الملل: هفت زندانی کُرد اهل سنت در زندان رجایی‌شهر در خطر اعدام هستند

11/12/1400 09:23:00 ب.ظ

عفو بین‌الملل خواستار آن شده است تا احکام محکومیت‌ و مجازات اعدام این هفت تن لغو شود و زمینه برای برگزاری دادگاه مجدد و عادلانه برای آن‌ها فراهم شود.

عفو بین‌الملل خواستار آن شده است تا احکام محکومیت‌ و مجازات اعدام این هفت تن لغو شود و زمینه برای برگزاری دادگاه مجدد و عادلانه برای آن‌ها فراهم شود. دست‌کم چهار تن از این هفت زندانی کُرد در نامه‌های سرگشاده‌ای از شکنجه‌های ماموران وزارت اطلاعات در دوران بازجویی خود نوشته‌اند.

انور خضری در بهمن‌ماه ۱۳۹۷ نوشت که پس از تحمل نزدیک‌ به دو ماه شکنجه پس از دستگیری، از جمله کوبیدن و ضربه مکرر به سینه، سر و کف پا در بازداشتگاه وزارت اطلاعات – که او آن را «شکنجه‌گاه» وزارت اطلاعات خوانده است – اقدام به خودکشی نافرجام کرد.

پارلمان اروپا اواخر بهمن‌ماه امسال با تصویب قطعنامه‌ای ، جمهوری اسلامی ایران را به تعلیق فوری مجازات اعدام فراخواند. در متن این قطعنامه به مسئله اجرای بی‌رویه مجازات اعدام برای زنان و گروه‌های اقلیت در ایران، به‌ویژه از زمان روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی اشاره شده است.

سازمان ملل متحد نیز پیش از این در درباره نقض حقوق بشر در ایران اعلام کرد که تنها در سال ۲۰۲۱ دست‌کم ۲۷۵ تن اعدام شدند. بر اساس این گزارش، ۴۰ نفر از اعدام‌شدگان سال ۲۰۲۱ شهروند بلوچ و ۵۰ تن نیز از میان شهروندان کرد بودند. headtopics.com

بنگاه_مزدور_بین_الملل_شیاد_ دراموردیگران دخالت نکن👹

عفو بین الملل گوه خورد آدمین زن گاییدم هومن😂😂🍆🍆

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

یارانه نقدی پردرآمدها در سال ۱۴۰۱ حذف می شودیارانه نقدی پردرآمدها در سال ۱۴۰۱ حذف می‌شود نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مکلف کردند بر اساس داده‌های متقن و ثبتی قابل اتکاء نسبت به حذف یارانه نقدی و طرح معیشتی خانوارهای پر درآمد اقدام کند.

زلسنکی: باید حریم هوایی اوکراین بر روی موشک‌ها، هواپیماها و هلی‌کوپترهای روسی بسته شودزلسنکی: باید حریم هوایی اوکراین بر روی موشک‌ها، هواپیماها و هلی‌کوپترهای روسی بسته شود. طی پنج روز گذشته 56 موشک و 113 موشک کروز به اوکراین شلیک شده است.

لوکاشنکو: برخی حقایق به تدارک احتمالی غرب برای تجاوز به روسیه و بلاروس اشاره دارندرئیس جمهور بلاروس امروز سه شنبه گفت، برخی حقایق به تدارک احتمالی غرب برای تجاوزگری علیه مینسک و مسکو اشاره دارند.

ایران: برای توافق آماده هستیم، اما تا ابد منتظر نمی‌مانیمایران: برای توافق آماده هستیم، اما تا ابد منتظر نمی‌مانیم سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با انتشار پیامی توئیتری درباره روند مذاکرات وین، نوشت: ایران برای توافق آماده است اما تا ابد منتظر نمی‌ماند.

محدودیت‌های جدید طالبان؛ اتباع افغانستان برای سفر خارجی چه مدارکی باید نشان بدهند؟ذبیح الله مجاهد اکنون با «عقب‌نشینی» از سخنان روز یکشنبه در یک پست توئیتری توضیح داده آن دسته از شهروندانی که مدارک قانونی و دعوتنامه دارند می‌توانند بدون هیچ دغدغه‌ای به خارج سفر و با اطمینان کامل به کشورشان بازگردند. با این حال در موضع‌گیری جدید طالبان به وضعیت سفر زنان تنها اشاره‌ای نشده است.

تازه‌ترین مانع نجات برجام: درخواست ایران برای بایگانی پرونده ذرات اورانیوم کشف شده