محدودیت‌های جدید طالبان؛ اتباع افغانستان برای سفر خارجی چه مدارکی باید نشان بدهند؟

10/12/1400 09:06:00 ب.ظ

محدودیت‌های جدید طالبان؛ اتباع افغانستان برای سفر خارجی چه مدارکی باید نشان بدهند؟ جزئیات بیشتر🔽

ذبیح الله مجاهد اکنون با «عقب‌نشینی» از سخنان روز یکشنبه در یک پست توئیتری توضیح داده آن دسته از شهروندانی که مدارک قانونی و دعوتنامه دارند می‌توانند بدون هیچ دغدغه‌ای به خارج سفر و با اطمینان کامل به کشورشان بازگردند. با این حال در موضع‌گیری جدید طالبان به وضعیت سفر زنان تنها اشاره‌ای نشده است. سخنگوی حکومت طالبان سفر اتباع افغانستان به خارج از کشور را منوط به داشتن مدارک معتبر قانونی و دعوتنامه دانست.

ذبیح الله مجاهد دو روز پیش مسافرت افغان‌ها به خارج از کشور را مشروط به «عذرموجه» کرده و صراحتا گفته بود مسافرت خارجی افراد با خانواده‌هایشان موجه نیست و بنابراین طالبان مانع آن خواهد شد. آقای مجاهد گفته بود که زنان و دختران بدون همراه مرد محرم و به تنهایی اجازه سفر ندارند.

مواضع سخنگوی طالبان که در تضاد با وعده‌های پیشین آن‌ها از زمان به‌قدرت رسیدن است، موجی از نگرانی مجدد را در بین مردم این کشور برانگیخته است. طالبان در ماه اوت گفته بود که خروج شهروندان دارای گذرنامه و ویزا از افغانستان بلامانع است.

آقای مجاهد اکنون با «عقب‌نشینی» از سخنان روز یکشنبه در یک پست توئیتری توضیح داده آندسته از شهروندانی که مدارک قانونی و دعوتنامه دارند می‌توانند بدون هیچ دغدغه‌ای به خارج سفر و با اطمینان کامل به کشورشان بازگردند. با این حال در موضع‌گیری جدید طالبان به وضعیت سفر زنان تنها اشاره‌ای نشده است. headtopics.com

در همین حال معاونت وزارت مهاجرین اندکی بعد از این اظهارات ارسال دعوتنامه از سوی غربی‌ها برای اتباع افغان و تلاش برای تسهیل سفر آن‌ها را «نامتناسب» ارزیابی کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

دستورالعمل جدید کنفدراسیون آسیا؛ بدون توجه به جدول، باشگاه‌ها را معرفی کنید

هشدار آمریکا به متحدانش در مورد یک ابزار جاسوسی جدید چینکارشناسان یک موسسه آمریکایی به نام «سیمانتیک» می‌گویند یک ابزار پیشرفته جاسوسی اینترنتی چینی را کشف کرده‌اند که بیش از یک دهه وجود آن تشخیص داده نشده است.

وعده گروه ۷ به تحریم‌های جدید علیه روسیه در صورت ادامه عملیات در اوکراین«جی هفت»، گروه متشکل از هفت کشور قدرتمند جهان، تهدید کرد که اگر اشغال اوکراین ادامه پیدا کند تحریم‌های جدیدی متوجه روسیه خواهد شد. این گروه طی بیانیه‌ای تاکید کرد که دستاوردهای نظامی روسیه در این جنگ به رسمیت شناخته نخواهند شد.

رئیس جمهور کوزوو فردا به ترکیه سفر می‌کندرئیس جمهور کوزوو فردا به ترکیه سفر می‌کند فیوسا عثمانی سادریو، رئیس جمهور کوزوو بنا به دعوت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیس جمهور ترکیه در راس زبک مدا. این چی بود نوشتی

پنجمین روز از نبرد روسیه و اوکراین/ اروپایی‌ها تازه به فکر ارسال سلاح به اوکراین افتاده‌اند/ ستون کشی جدید ارتش روسیه برای حمله نهایی به کی‌یف +نقشه و تصاویرپنجمین روز از نبرد روسیه و اوکراین/ ستون کشی جدید ارتش روسیه برای حمله نهایی به کی‌یف پس از گذشت ۴ روز دولت های اروپایی تازه به فکر ارسال کمک های نظامی به اوکراین افتاده‌اند. آخرین تحولات لحظه به لحظه اوکراین را اینجا بخوانید:

شناسایی ۹۳۱۲ بیمار جدید کرونا در کشور /۲۲۶ تن دیگر جان باختند۲۲۶ فوتی و ۹۳۱۲ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۹۳۱۲ *جانباختگان جدید: ۲۲۶ نفر *مجموع مبتلایان: ۷۰۶۰۷۴۱ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۶۶۵۷۰۲ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۳۷۰۶۴ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۴۱۷۲۴۷۱۷