طالبان: آمریکا هنوز در حوزه سیاسی و اقتصادی با افغانستان می‌جنگد

06/10/1400 12:10:00 ب.ظ

معاون وزیر خارجه دولت موقت طالبان اعلام کرد که آمریکا علی‌رغم شکست نظامی خود همچنان در عرصه سیاسی و اقتصادی در حال جنگ با افغانستان است. - خبرگزاری آناتولی

معاون وزیر خارجه دولت موقت طالبان اعلام کرد که آمریکا علی‌رغم شکست نظامی خود همچنان در عرصه سیاسی و اقتصادی در حال جنگ با افغانستان است. - خبرگزاری آناتولی 27.12.2021 کابل/خبرگزاری آناتولی شیر محمد عباس ستانکزی، معاون وزیر خارجه دولت موقت طالبان در مراسمی در کابل اعلام کرد: «با آنکه ایالات متحده در افغانستان شکست نظامی خورد، اما همچنان در عرصه سیاسی و اقتصادی با ما می‌جنگد».

ستانکزی با وحشیانه خواندن مسدود کردن ذخایر افغانستان توسط آمریکا افزود: «این یک مداخله در امور داخلی کشور است. ما خواهان برقراری روابط خوب با همه کشورها هستیم، اما جهان و به خصوص آمریکا نمی‌خواهند در افغانستان یک دولت مستقل ایجاد شود، بنابراین آنها حاضر به سازش با اداره طالبان نیستند».

وی با بیان اینکه واشنگتن نباید در امور داخلی افغانستان دخالت کند، گفت: «آمریکا در سال 2001 در روز به افغانستان حمله کرد اما هنگام فرار از این کشور ساعت 00:00 شب بود». ستانکزی همچنین اعلام کرد که کمکهای بشردوستانه جهان به افغانستان نیز کافی نبوده و نمی‌تواند حتی یک درصد از مشکلات کنونی را حل کند. headtopics.com

معاون وزیر خارجه طالبان با بیان اینکه آنها از چهار ماه قبل به طور مستقل فعالیت کرده، تاکید کرد که نیروهای آنها در این مدت بدون دریافت حقوق امنیت را تامین کرده و باید از آنها قدردانی کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

کشته‌شدن دو نیروی سپاه پاسداران در درگیری با «افراد مسلح» در زاهدان«قرارگاه قدس» نیروی زمینی سپاه پاسداران در جنوب شرق ایران، شامگاه یکشنبه، 5 دی، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که دو عضو این گروه به نام‌های «مهران شوری‌زاده و اونیکه مرده میگن شهیدشده میره بهشت، اونی هم که کشته میگه اگر بمیره شهید شده. حالا واقعا تکلیف چیه ؟کی میره بهشت ؟کی جهنم؟ جنگ ایران و عراق هم همینطور بود کشته های هردوطرف شهید محسوب میشدند😞😮‍💨

نقش واکسن آسترازنکا در مقابله با اومیکرون در کشورهای فقیر | DW | 26.12.2021واکسن آسترازنکا که کشورهای پیشرفته از آن چندان استقبال نمی‌کنند می‌تواند برای مقابله با سویه اومیکرون تعیین‌کننده باشند. کارشناسان معتقدند این واکسن به خصوص در کشورهای فقیر می‌تواند مانع گسترش پاندمی و نجات دهنده باشد.

مامور آتش‌نشانی در جامه بابانوئل از پشت پنجره با کودکان بیمار دیدارکرددیدار حضوری با کودکان بیمار به دلیل محدودیت‌های وضع شده برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برای این مامور آتش‌نشانی ممکن نبود. بهتراست یک مامور شریف اتش نشانی، شان خودرا در حد این نماد شوم مسیحیت پایین نیاورد.

دستگیری 9 مظنون به ارتباط با داعش در استانبولنیروهای امنیتی ترکیه 9 مظنون به ارتباط با گروه تروریستی داعش را در استانبول دستگیر کردند. - خبرگزاری آناتولی

برخورد با عاملان توهین به حجاب اسلامی در یک دامپزشکیبه دنبال انتشار ویدویی از توهین به حجاب اسلامی از سوی افرادی در یکی از دامپزشکی‌های تهران در فضای مجازی، رییس پلیس فتای پایتخت از برخورد با عاملان این ویدیوی موهن خبر داد. دامپزشکی یعنی همون مجلس تون اره اینا خوب میگیرین که یه وقت عفت عمومی جریحه دار نشه ولی اونی که ملت رو از جلو و عقب به هفت روش سامورایی گا...ده و خون ملت رو مکیده رو هیچ وقت نمیتونین بگیرین. خیلی مردین ولی تو حموم زنونه!

زیباکلام در لایو اینستاگرامی ایران‌وایر: ۸۰ درصد مردم ایران با اسراییل مشکلی ندارنداز کجا میاره این آمارو :)))))