درخواست کشورهای خارجی برای خرید واکسن «تُرکوواک»

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

رئیس موسسه صنایع پزشکی ترکیه اعلام کرد که درخواست‌ زیادی از کشورهای جهان برای خرید واکسن تُرکوواک دریافت‌کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

رئیس موسسه صنایع پزشکی ترکیه اعلام کرد که درخواست‌ زیادی از کشورهای جهان برای خرید واکسن تُرکوواک دریافت‌کرده‌اند.پروفسور ارهان آکدوغان، رئیس موسسه صنایع پزشکی ترکیه (TÜSEB) در خصوص روند تولید واکسن ملی «تُرکوواک» گفت: درخواست‌ زیادی از کشورهای جهان برای خرید واکسن تُرکوواک دریافت‌کرده‌ایم.

وی با تاکید بر دقت و نظارت دقیق در تمامی فرایند تولید واکسن تُرکوواک اظهار داشت: تولید انبوه فرآیند دیگری بود که هر روز در آن شاهد پیشرفت هستیم. تا پایان سال 150 هزار دوز واکسن به وزارت بهداشت تحویل خواهیم داد. آک‌دوغان با بیان اینکه شهروندان در ترکیه می‌توانند واکسن مورد نظر خود را انتخاب و تزریق کنند، تصریح کرد: در حال حاضر کشور ما هیچ مشکلی در زمینه واکسن ندارد. درخواست‌های زیادی از کشورهای خارجی برای خرید واکسن تُرکوواک دریافت کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که جناب اردوغان رئیس جمهور کشورمان اعلام کردند، ساخت تاسیسات تولید واکسن و محصولات بیوتکنولوژیک در آنکارا آغاز شده و قرار است سال آینده تکمیل شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نقش واکسن آسترازنکا در مقابله با اومیکرون در کشورهای فقیر | DW | 26.12.2021واکسن آسترازنکا که کشورهای پیشرفته از آن چندان استقبال نمی‌کنند می‌تواند برای مقابله با سویه اومیکرون تعیین‌کننده باشند. کارشناسان معتقدند این واکسن به خصوص در کشورهای فقیر می‌تواند مانع گسترش پاندمی و نجات دهنده باشد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ایران مرزهای زمینی مسافری خود با کشورهای همسایه را بست«در محدودیت‌های ورود اتباع خارجی که از امروز اجرایی شده به غیر از کشورهای هم مرز، چند کشور آفریقایی و اروپایی از جمله انگلستان هم وجود دارد.» خوب کار خوبی کرد مرز که نباید بی در و پیکر باشه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جهش چشمگیر آمار جهانی ابتلا به کرونا در پی شیوع سویه اومیکرونجهش چشم‌گیر آمار مبتلایان به کرونا، کشورها را به اتخاذ تدابیری برای مهار بیماری وادار کرده است، از جمله ایران به مدت ۱۵ روز ورود گردشگر از کشورهای همسایه را ممنوع کرد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

نخست‌وزیر کانادا خواستار «اتحاد دولت‌های غربی در برابر چین» شد🔺نخست‌وزیر کانادا خواستار «اتحاد دولت‌های غربی در برابر چین» شد ▪️ترودو با اشاره به رقابت کشورهای غربی برای دستیابی به فرصت‌های اقتصادی در چین، پکن را متهم کرد این کشورها را علیه یکدیگر «به بازی» می‌گیرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: چین ابر قدرت پنهان جهان شده و غربیها دیگر در آینده نوکری آنها را خواهند کرد . بالاخره یک ادم عاقل پیدا شد این بار نوبت چین است که ابر قدرت جهان شود.زنده باد چین.....
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

خبرگزاری تسنیملاحول ولاقوة الابالله العلی العظیم حسبی الله ونعم الوکیل😠
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

درخواست ایران برای استفاده از سوخت اتمیِ تولید داخل در رآکتور بوشهررئيس سازمان انرژی اتمی ایران می‌گوید تهران خواستار آن است که در رآکتور اتمی بوشهر از سوخت اتمی تولید ایران استفاده شود. نیروگاه بوشهر متکی به اورانیوم دریافتی از روسیه است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »