صندوق جهانی طبیعت: دوسوم حیات وحش در نیم قرن اخیر نابود شد | DW | 10.09.2020

20/06/1399 12:23:00 ب.ظ

تحقیق 'صندوق جهانی طبیعت' نشانگر تأثیر ویرانگر انسان بر حیات وحش است. از ۱۹۷۰ تا کنون، دوسوم از جمعیت جانداران کم شده است. رفتار و عملکرد نادرست انسان عامل اصلی نابودی بسیاری از انواع و جانواران است.

تحقیق 'صندوق جهانی طبیعت' نشانگر تأثیر ویرانگر انسان بر حیات وحش است. از ۱۹۷۰ تا کنون، دوسوم از جمعیت جانداران کم شده است. رفتار و عملکرد نادرست انسان عامل اصلی نابودی بسیاری از انواع و جانواران است. صندوق جهانی طبیعت: دوسوم حیات وحش در نیم قرن اخیر نابود شد تحقیق"صندوق جهانی طبیعت" نشانگر تأثیر ویرانگر انسان بر حیات وحش است. از ۱۹۷۰ تا کنون، دوسوم از جمعیت جانداران کم شده است.

رفتار و عملکرد نادرست انسان عامل اصلی نابودی بسیاری از انواع و جانواران است.

سازمان زیست‌بومی"صندوق جهانی طبیعت" (WWF) نتیجه فاجعه‌بار تحقیقی تازه را منتشر کرده است که می‌گوید طی ۵۰ سال گذشته ۶۸ درصد از جمعیت حیوانات و پرندگان و آبزیان کاسته شده است. کارشناسان مهمترین علت را نابودی جنگل‌ها و گسترش زمین‌های کشاورزی می‌دانند.

مارکو لامبرتینی، مدیر صندوق جهانی طبیعت، به خبرگزاری فرانسه گفته که نابودی حیات وحش در سال‌های اخیر به شدت شتاب گرفته است. بدترین افت جانوری در آفریقا (در نمونه گوریل‌های کنگو) و آمریکای لاتین و کارائیب پیش آمده است. headtopics.com

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید سازمان یادشده در سال ۲۰۱۶ نابودی حدود ۶۰ درصد از دنیای جانداران را ثبت کرده بود و اکنون با گذشت تنها چهار سال، این سیر قهقرایی به ۷۰ درصد نزدیک شده است. به گفته لامبرتینی، این زمان کوتاه تنها"لمحه‌ای گذرا از میلیون‌ها سالی است که روی این سیاره جانداران بیشماری زندگی می‌کردند".

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

از تهدید اتحادیه جهانی ورزشکاران تا پیام مخفیانه اتحادیه جهانی کشتی؛ نوید افکاری را آزاد کنید

آیا پایان اجرای پروژه 'نورداستریم ۲' از منظر حقوقی ممکن است؟ | DW | 08.09.2020پرونده مسمومیت ناوالنی، منتقد پوتین و از چهره‌های سرشناس اپوزیسیون روسیه پای پروژه 'نورداستریم ۲' را به میان کشیده است. از ساخت خط لوله انتقال گاز روسیه تنها ۱۵۰ کیلومتر باقی مانده است. آیا خروج از این پروژه ممکن است؟

مسئولیت کارفرما در حادثه قابل چشم‌پوشی نیست/ خلاء گمانه‌‌زنی‌ برای شناسایی حفره‌های گازیِ معدن هجدک مشهود است/ استخراج صنعتی از معادن برای جلوگیری از مخاطرات ضرورتی انکارناپذیر استمدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابعاد گزارش اولیه حادثه معدن هجدک و الزامات ایمن‌سازی و استخرراج از معادن زغال سنگ را تشریح کرد و گفت: به استناد ماده ۹۱ و ۹۵ قانون کار، اگر قصوری در جریان حادثه وجود داشته باشد، متوجه کارفرماست.

جذاب‌ترین خوراکی جهان؛ شکلات از کجا آمد و چرا برای سلامتی مفید است؟هرچند در زندگی امروز بشر شکلات به عنوان یک ماده غذایی تنقلی لذتبخش مصرف می‌شود، با این حال در حدود پنج قرن پیش وقتی برای اولین بار از قاره آمریکا خارج شد مصرف امروزه را نداشت. تاریخچه و فواید شکلات چیست؟

شن‌توپ: ترکیه از نظر قانونی برحق بوده و همواره آماده گفتمان در تمامی موارد استشن‌توپ: ترکیه همواره آماده مذاکره و گفتمان در تمامی موارد است شن‌توپ: تحولات اخیر و اختلافات در مدیترانه شرقی مربوط به کشورهایی است که طبق قوانین بین‌المللی در این منطقه حقوق و منافع و مرز زمینی دارند. تنها این کشورها اختیار بحث و تصمیم‌گیری درباره مدیترانه شرقی را دارند. شن‌توپ: هیچ یک از کشورهای حوزه مدیترانه غربی حق ندارد صلح و آرامش منطقه را بر هم بزند

حماس: جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان پس از عادی‌سازی روابط با امارات افزایش یافته استجنیش حماس اعلام کرد که اسرائیل پس از عادی‌سازی روابط با امارات متحده عربی جنایات خود علیه فلسطینیان را افزایش داده است. - خبرگزاری آناتولی