صدها قانون‌گذار آمریکایی و اروپایی خواهان ممنوع شدن کامل حزب‌الله لبنان شدند | DW | 17.07.2020

27/04/1399 01:57 ب.ظ

صدها نماینده و شخصیت سیاسی از اتحادیه اروپا خواسته‌اند که با تروریستی خواندن حزب‌الله فعالیت آن را ممنوع کند. آنها حزب‌الله را 'مرگبارترین افزار حکومت ایران' دانسته‌اند که میان فعالیت سیاسی و عملیات نظامی آن تفاوتی نیست.

صدها نماینده و شخصیت سیاسی از اتحادیه اروپا خواسته‌اند که با تروریستی خواندن حزب‌الله فعالیت آن را ممنوع کند. آنها حزب‌الله را 'مرگبارترین افزار حکومت ایران' دانسته‌اند که میان فعالیت سیاسی و عملیات نظامی آن تفاوتی نیست. صدها نماینده و شخصیت سیاسی از اتحادیه اروپا خواسته‌اند که با تروریستی خواندن حزب‌الله فعالیت آن را ممنوع کند. آنها حزب‌الله را"مرگبارترین افزار حکومت ایران" دانسته‌اند که میان فعالیت سیاسی و عملیات نظامی آن تفاوتی نیست.

۲۳۶ نماینده پارلمان‌های اروپا و آمریکا در نامه‌ای سرگشاده به اتحادیه اروپا، از آن خواسته‌اند که گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان را در سراسر قلمرو خود ممنوع اعلام کند. قانون‌گذاران در نامه‌ای که جمعه (۱۷ ژوئیه) به مسئولان اتحادیه اروپا ارسال شد، حزب‌الله را"مرگبارترین افزار حکومت ایران" دانسته‌اند که"ایدئولوژی خشونت‌گرا و ضدیهودی آن جوامع چندصدایی ما را مسموم می‌کند".

قانون‌گذاران در نامه خود گفته‌اند که ممنوع شدن بازوی نظامی حزب‌الله کافی نیست، زیرا میان بدنه سیاسی و بازوی نظامی این جریان هیچ تفاوتی وجود ندارد. به دنبال یک عملیات انتحاری در بلغارستان در ۲۰۱۲ که به مرگ شش نفر انجامید، اتحادیه اروپا"بازوی نظامی حزب‌الله" را ممنوع اعلام کرد."سوابق تروریستی" حزب‌الله headtopics.com

امضاکنندگان نامه به همکاری حزب‌الله با رژیم بشار اسد اشاره کرده و گفته‌اند که این"سازمان تا دندان مسلح" قطعنامه‌های شورای امنیت را نقض کرده و برای پیکارجویان شیعه در یمن و عراق اسلحه ارسال می‌کند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

آذربایجان و ارمنستان تهدید متقابل به نابودی تاسیسات استراتژیک کردند | DW | 17.07.2020در درگیری‌های مرزی آذربایجان و ارمنستان تابحال ۱۱ سرباز آذربایجانی و یک افسر ارتش کشته شدند. ارمنستان از کشته شدن دو افسر و زخمی شدن پنج سرباز خبر داده است. ایران و روسیه به دو کشور درگیر پیشنهاد میانجی‌گری کرده‌اند.

آخرین خبرهای جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۹ | DW | 17.07.2020

نوانديش نستوه | DW | 17.07.2020بيست و هفت تير ۱۲۷۵؛ ۱۲۴ سال پيش در چنين روزی ميرزا آقاخان كرمانی در تبريز كشته شد. می‌گفت: «مردم هوشمند آزاد هیچگاه از انتقاد باز نمی‌ایستند، مگر اینكه روحشان را به اهريمن بفروشند.» روزشمار

اختصاصی دویچه وله: اعتراض نماینده ترکیه به حکم اعدام سه معترض ایرانی | DW | 17.07.2020یک نماینده حزب سوسیال دموکرات در پارلمان ترکیه از رئیس‌جمهور، رئیس پارلمان و وزیر دادگستری کشورش خواست، برای جلوگیری از اعدام سعید تمجیدی، محمدرجبی و امیرحسین مرادی اقدام کنند.

بیش از ۱۴۰ نفر در تظاهرات ضد پوتین در روسیه دستگیر شدند | DW | 16.07.2020بیش از ۱۴۰ معترض به تغییرات بحث‌برانگیز در قانون اساسی روسیه دستگیر شدند. طبق اصلاحات جدید قانون اساسی که اوایل ژوئیه نهایی شد، برای ولادیمیر پوتین امکان دو دوره ریاست جمهوری دیگر فراهم شده است.

اعتراضات در ایران؛ محدودیت اینترنت، دستگیری معترضین | DW | 17.07.2020اعتراضات ایران از بهبهان آغاز و به شیراز، اصفهان، رشت، مشهد، تبریز و ارومیه رسید. به دنبال این اعتراضات اینترنت در خوزستان قطع شد. اطلاعات سپاه در خراسان رضوی و برخی شهرهای ایران تعداد زیادی از معترضین را دستگیر کرد.

صدها قانون‌گذار آمریکایی و اروپایی خواهان ممنوع شدن کامل حزب‌الله لبنان شدند

صدها نماینده و شخصیت سیاسی از اتحادیه اروپا خواسته‌اند که با تروریستی خواندن حزب‌الله فعالیت آن را ممنوع کند. آنها حزب‌الله را"مرگبارترین افزار حکومت ایران" دانسته‌اند که میان فعالیت سیاسی و عملیات نظامی آن تفاوتی نیست.

۲۳۶ نماینده پارلمان‌های اروپا و آمریکا در نامه‌ای سرگشاده به اتحادیه اروپا، از آن خواسته‌اند که گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان را در سراسر قلمرو خود ممنوع اعلام کند.

قانون‌گذاران در نامه‌ای که جمعه (۱۷ ژوئیه) به مسئولان اتحادیه اروپا ارسال شد، حزب‌الله را"مرگبارترین افزار حکومت ایران" دانسته‌اند که"ایدئولوژی خشونت‌گرا و ضدیهودی آن جوامع چندصدایی ما را مسموم می‌کند".

قانون‌گذاران در نامه خود گفته‌اند که ممنوع شدن بازوی نظامی حزب‌الله کافی نیست، زیرا میان بدنه سیاسی و بازوی نظامی این جریان هیچ تفاوتی وجود ندارد. به دنبال یک عملیات انتحاری در بلغارستان در ۲۰۱۲ که به مرگ شش نفر انجامید، اتحادیه اروپا"بازوی نظامی حزب‌الله" را ممنوع اعلام کرد."سوابق تروریستی" حزب‌الله

امضاکنندگان نامه به همکاری حزب‌الله با رژیم بشار اسد اشاره کرده و گفته‌اند که این"سازمان تا دندان مسلح" قطعنامه‌های شورای امنیت را نقض کرده و برای پیکارجویان شیعه در یمن و عراق اسلحه ارسال می‌کند.

نامه همچنین تأکید دارد که حزب‌الله به ویژه خطری بزرگ برای اسرائیل است و"حدود ۱۵۰ هزار موشک مخفی کرده است که اسرائيل را هدف گرفته‌اند".به گفته امضاکنندگان با هدایت و دستور حزب‌الله بود که در سال ۲۰۱۲ طی حمله به یک اتوبوس در بلغارستان شش نفر، پنج توریست اسرائیلی و راننده بلغار آنها، به قتل رسیدند. همچنین در جریان بمب‌گذاری در مرکز یهودیان (آمیا) در بوئنس‌آیرس (آرژانتین) دهها نفر جان باختند.

آلمان فدرال در آوریل گذشته هرگونه فعالیت حزب‌الله را در قلمرو این کشور به طور کامل ممنوع اعلام کرد.