شیوع «امیکرون» در آفریقای جنوبی دو برابر سریع تر از «دلتا» است

14/09/1400 02:55 ق.ظ

🔻شیوع «امیکرون» در آفریقای جنوبی دو برابر سریع تر از «دلتا» است ▪️دانشمندان شواهدی در دست دارند که نشان می دهد گونه امیکرون ویروس کرونا بیش از دو برابر سریع‌تر از گونه دلتا در این کشور شیوع یافته است. ⬇️بیشتر بخوانید

دانشمندان در آفریقای جنوبی اکنون شواهدی در دست دارند که نشان می دهد گونه امیکرون ویروس کرونا بیش از دو برابر سریع‌تر از گونه دلتا در این کشور شیوع یافته است. چاپ دانشمندان در آفریقای جنوبی اکنون شواهدی در دست دارند که نشان می‌دهد گونه «امیکرون» ویروس کرونا بیش از دو برابر سریع‌تر از گونه دلتا در این کشور شیوع یافته است.

به گزارش رادیوی عمومی ملی آمریکا «ان‌پی‌آر»، ژولیت پولیام، مدیر مرکز عالی مدل‌سازی و تحلیل مربوط به همه‌گیرشناسی (اپیدمیولوژیک) آفریقای جنوبی در دانشگاه «استلنباس»، می‌گوید: «این موج بسیار سریع‌تر از موج دلتا به نظر می‌رسد. و ما [تاکنون] فکر می‌کردیم که موج [شیوع] دلتا خیلی سریع است. باورنکرنی است.»

نتایج این تحلیل که روز جمعه ۱۲ آذر در یک کنفرانس علمی ارائه شد، نشان می‌دهد که گونه امیکرون بسیار مسری است و همینطور در مقایسه با گونه دلتا قادر به دور زدن سیستم ایمنی بدن است. خانم پولیام که این پژوهش را رهبری می‌کرد، می‌گوید: «به نظر می‌رسد که بیشتر از دلتا مسری باشد. عدم قطعیت زیادی در این بررسی وجود دارد، اما من می‌توانم بگویم که بیشتر این طور به نظر می‌آید.»

روز پنجشنبه ۱۱ آذر نیز خانم پولیام و همکارانش مطالعه‌ای را منتشر کردند که نشان می‌دهد، احتمال دوباره مبتلا شدن به گونه امیکرون بیشتر از گونه‌ دلتا یا انواع مختلف گونه بتا است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

شما قدرت های بزرگ خوب بالای مردم تجارب علمی خود را باپخش و یروس ها و کشتن مردم و ایجاد تشویش و خراب کردن اقتصاد ازمایش کنید.

رایزنی و جمع‌بندی مذاکرات در پایتخت‌ها/ احتمال از سرگیری دوباره مذاکرات در هفته آیندهکمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان وزیران خارجه ایران و ۱+۴ عصر روز جمعه به وقت محلی برگزار می‌شود.

روابط کنونی دو کشور باید در دولت جدید ایران افزایش یابد/ تاکید دو طرف بر همکاری‌های جدید در حوزه اقتصاد و انرژیرئیس جمهور در گفتگوی تلفنی با همتای ونزوئلایی: روابط کنونی دو کشور باید در دولت جدید ایران افزایش یابد تاکید دو طرف بر همکاری‌های جدید در حوزه اقتصاد و انرژی به داد زلزله دلار برسید.. سیل گرانی در دسترس ترین ها مردم را خواهد برد‌‌.. بفکر خروج از رکود هم باشید.مردم نگرانند خود اون کشور و مردم اون کشور در بالاترین گرانی تورم و دیکتاوری هستن و دنبال رهایی هستن حداقل با کسانی روابط داشته باشید که رشد کنیم نه هر روز ارزش ریال کمتر کمتر بشه و سرمایه مردم مثل یخ آب بشه ما در دنیا بخاطر تورم داریم بالاترین مالیات بصورت غیر مستقیم پرداخت می‌کنیم

فروش کارت واکسن تایید شد؛ تزریق دو دوز در یک روز!

زخمی‌شدن دو کولبر در نوسود بر اثر شلیک مستقیم نیروهای نظامیاین بیشرف ها اگر در جنگ هشت ساله بوده باشند چطور با دوازده لول هم نمیتونستند یک عراقی رو از پای درآوردند

حضور رئیس‌جمهور در منزل دو شهید سرافراز دوران دفاع مقدسرئیس جمهور با حضور جداگانه در منزل شهیدان محمد فاتحی پیکانی و غضنفر فاتحی با والدین و خانواده این شهیدان عالی‌قدر دیدار و گفت‌وگو کرد.

کسب دو مدال طلا و یک نقره توسط دوومیدانی‌کاران در پاراآسیایی جواناندر سومین روز از بازی‌های پاراآسیایی جوانان در بحرین، نمایندگان ایران در رشته دوومیدانی به دو مدال طلا و یک نقره دست یافتند.