شورای امنیت, مکانسیم ماشه

شورای امنیت, مکانسیم ماشه

شورای امنیت را در جریان عدم پایبندی ایران به تعهدات برجامی قرار دادم

توئیت پمپئو پس از فعال‌سازی مکانسیم ماشه: شورای امنیت را در جریان عدم پایبندی ایران به تعهدات برجامی قرار دادم

21/08/2020 09:40:00 ق.ظ

توئیت پمپئو پس از فعال‌سازی مکانسیم ماشه : شورای امنیت را در جریان عدم پایبندی ایران به تعهدات برجامی قرار دادم

وزیر خارجه آمریکا پس از کلید زدن روند بازگشت تحریم‌ها علیه ایران، در پیام توییتری مدعی شد که شورای امنیت را در جریان عمل نکردن تهران به تعهدات برجامی خود قرار داده است.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

پمپئو رسما ماشه را چکاند؛ ظریف به شورای امنیت نوشت: این کار غیرقانونی استمحمد جواد ظریف می‌نویسد آمریکا با تلاش برای استفاده از مکانیسم ماشه، قواعد جاافتادۀ حقوق بین‌الملل و رویه‌هایی که در طول چند قرن شکل گرفته را نادیده گرفته است. بر این اساس لازم است شورای امنیت برای «توقف» آمریکا در سوء استفاده از رویه‌های این شورا وارد عمل شود.

ظریف: تاریخ شورای امنیت چنین وضعیتی را به یاد نداردوزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به مخالف روسیه، چین، اتحادیه اروپا، آلمان فرانسه و انگلیس با اقدام آمریکا جهت استفاده از مکانیزم ماشه گفت: احتمالا امروز هم برخی دیگر از اعضای شورای امنیت موضع مشابهی را اتخاذ می‌کنند .

انتشار «گزاره برگ» نامه ظریف به رییس شورای امنیت در مورد استفاده از مکانیسم ماشهمتن فارسی« گزاره برگ» نامه اخیر وزیر امورخارجه کشورمان به رییس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد تلاش آمریکا برای اعمال مجدد تحریم های ملل متحد، علیه ایران منتشر شد .

دره مرگ در کالیفرنیا رکورد گرمترین نقطه روی زمین در صد سال گذشته را شکستدره مرگ در کالیفرنیا رکورد گرمترین نقطه روی زمین در صد سال گذشته را شکست یکی از گرم ترین دمای هوا در کره زمین در حد اقل یک قرن گذشته بعد از ظهر یکشنبه ۲۶ مرداد در منطقه موسوم به «دره مرگ» در بیابان «موهاوی» کالیفرنیا ثبت شد.

فرانسه خواستار جلسه فوری شورای امنیت درباره مالی شد شورای امنیت سازمان ملل متحد با درخواست فرانسه و نیجر با موضوع تحولات مالی تشکیل جلسه می‌دهد. - خبرگزاری آناتولی

بازگشت همه تحریم‌های شورای امنیت یعنی چه و با ایران چه خواهد کرد؟