فرانسه خواستار جلسه فوری شورای امنیت درباره مالی شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شورای امنیت سازمان ملل متحد با درخواست فرانسه و نیجر با موضوع تحولات مالی تشکیل جلسه می‌دهد. - خبرگزاری آناتولی

19.08.2020شورای امنیت سازمان ملل متحد پس از ظهر امروز چهارشنبه با درخواست فرانسه و نیجر با موضوع کودتای مالی به صورت غیرعلنی تشکیل جلسه خواهد داد.

لودریان در این باره اظهار داشت: فرانسه از کودتای صورت گرفته در مالی نگران است. این واقعه تاسف آور را به شدت محکوم می‌کنیم. وزیر امور خارجه فرانسه همچنین با بیان اینکه کشورش تحولات مالی را در بالاترین سطح تحت نظر دارد، گفت: فرانسه به حمایت بدون قید و شرط از حاکمیت ملی و دموکراسی در مالی ادامه خواهد داد.

به گزارش برخی منابع خبری محلی موسی تیمبینه، رئیس مجلس و عبدالله دافيه، وزیر اقتصاد مالی از سوی نظامیان کودتاگر گروگان گرفته شدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا؛ اجباری شدن پوشش ماسک در ادارات و کارخانه های فرانسه - BBC News فارسیهمزمان با افزایش مجدد شیوع ویروس کرونا در فرانسه، پوشیدن ماسک صورت در بیشتر ادارات و کارگاه ها در این کشور اجباری می شود. این قانون که قرار است از اول سپتامبر، ۱۱ شهریور به اجرا گذاشته شود، شامل مکان هایی خواهد بود که بیشتر از یک نفر در آن مشغول به کار است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

زدن ماسک در ادارات و شرکت‌های فرانسه اجباری می‌شودوزارت کار فرانسه اعلام کرد، زدن ماسک در تمامی ادارت و نهادهای دولتی و خصوصی این کشور از روز اول سپتامبر اجباری می‌شود ویروس_کرونا کووید_۱۹ بیشتر بخوانید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

افزایش ۲۵ درصدی زنان قربانی خشونت خانگی در فرانسه؛ ۱۴۶ زن در یکسال به قتل رسیدندآمار زنانی که به دست شریک زندگی فعلی یا قبلی‌شان در فرانسه کشته شده‌اند در سال ۲۰۱۹ رشد ۲۵ درصدی داشته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پومپئو در تلاش برای بازگرداندن تحریم‌های ایران به شورای امنیت می‌رود - BBC News فارسیخبرگزاری رویترز گزارش می دهد که مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا احتمالا روز پنجشنبه به سازمان ملل خواهد رفت تا برای بازگرداندن کلیه تحریم های سازمان ملل علیه ایران تلاش کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ابراهیم ابوبکر کیتا، رئیس‌جمهور مالی از سوی نظامیان کودتاگر به گروگان گرفته شدابراهیم ابوبکر کیتا، رئیس‌جمهور مالی از سوی نظامیان کودتاگر به گروگان گرفته شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سرکشی نظامیان در مالی؛ رئیس جمهور مجبور به استعفا شدنظامیان همچنین از اعضای جامعهٔ مدنی و جنبش‌های سیاسی-اجتماعی کشور خواستند تا به آنان بپیوندند و شرایط گذار را فراهم کنند تا بتوان انتخابات سراسری دموکراتیک برگزار کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »