شهادت ۱۴۰ تن از مدافعان سلامت / پیشنهاد تعطیلی منطقه‌ای تهران

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 79 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 63%

روزانه ۳ مطب تعطیل می‌شوند رئیس سازمان نظام پزشکی: پس از بروز بیماری کرونا برخی از مطب‌ها فعالیت خود را متوقف کردند اما در شرایط کنونی می‌بینیم که روزانه سه مطب اعلام تعطیلی و بطور کلی عدم فعالیت در حوزه پزشکی را می‌کنند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، در نشست خبری رئیس کل سازمان نظام پزشکی که به‌صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد دکتر محمدرضا ظفرقندی گفت: بر اساس وظیفه ذاتی و قانونی که سازمان نظام پزشکی دارد، دو هدف حفاظت از سلامت مردم و حفاظت از سلامت ارائه خدمات بر عهده این سازمان است. آنچه که امروز موجب نگرانی مردم و مسئولان شده است این است که هر دوی این موارد در معرض آسیب قرار گرفتند. از این رو سازمان باید راهکارهای خود را برای حل این مشکل مطرح کند.

وی با تاکید بر اینکه نظام پزشکی حمایت خود از مردم و کادر درمان را وظیفه خود می‌داند، تصریح کرد: از این رو راه‌اندازی پویش ملی همدلی با مدافعان سلامت از امروز تا روز پزشک در دستور کار ما قرار دارد و علاوه بر این سازمان سایر نهادها نیز باید این پویش را جدی بگیرند. شعار این پویش جان ما، ایران ما است. رئیس کل سازمان نظام پزشکی تاکیدکرد: نمی‌توان پروتکل‌ها را ابلاغ کرد اما بر نحوه اجرای درست آن‌ها دقت کافی نداشت همچنین مجلس محترم نیز باید به وظایف خود پایبند باشد این در حالیست که وظیفه ایجاد شرایط فرهنگی در این دوران نیز موثر است. اگر تبلیغات در حوزه بیماری کرونا کاهش یابد شرایط مناسبی را نخواهیم دید. در این میان خیرین، نهادهای مدنی و ... نیز می‌توانند نقش‌های خوبی ایفا کنند.

وی در خصوص نصب کارتخوان در مطب‌های پزشکان اظهار کرد: پزشکان از روز اول هم نحوه کار با کارتخوان را بلد بودند. موضوعی که وجود داشت این بود که زیرساخت‌های لازم برای ارتباط مطب‌ها با سازمان امور مالیاتی فراهم نبود در حالی‌که اولین صنفی که تفاهمنامه‌ای با سازمان امور مالیاتی داشت، سازمان نظام پزشکی بود که کارتخوان‌ها در مطب‌ها مستقر باشد. این موضوع پس از آن بود که توانستند مشکلات فنی و اجرایی حوزه اقتصادی را مرتفع کنند.

ظفرقندی با تاکید بر اینکه کرونا دارو و واکسن اختصاصی ندارد، اظهارکرد: در خصوص واکسن چند کشور در حد مطالعه انسانی در حال فعالیت هستند که حداقل سه تا چهار ماه دیگر طول خواهد کشید. طبیعتا واکسن هم با توجه به شرایطی که این بیماری دارد نمی‌تواند ایمنی کامل ایجاد کند. بزرگترین واکسن تولیدی تا کنون واکسن آنفلوآنزا بود اما اکنون ما به واکسنی نیاز داریم که بتواند سه میلیارد جمعیت جهان را پوشش دهد. آن هم در شرایطی که نمی‌تواند ایمنی قطعی ایجاد کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایمنی حاصل از ابتلا به کرونا تنها چندین ماه پس از بهبودی تاثیر‌ دارد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کالامار: شهادت سردار سلیمانی نشان داد جهان تا چه اندازه به بحرانی مرگ‌بار نزدیک استگزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر: ترور سردار سلیمانی نشانگر این است که جهان تا چه اندازه خطرناکی به یک بحران بزرگ و مرگ بار نزدیک بوده است، این باید هشداری بسیار واضح برای همه ما باشد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هاشمی به روحانی گفته بود همه ما را از مرکز تحقیقات استراتژیک بیرون بریزدعلیرضا علوی‌تبار، فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره آغاز فعالیتش در مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست‌جمهوری در زمان هاشمی‌رفسنجانی گفت: آقای هاشمی‌ آقای خوئینی‌‌ها را انتخاب کرده بود. آقای خوئینی‌ها هم یک‌سری نیرو برای معاونت‌ها بر حسب شناخت‌ها دعوت کرده بود؛ مثلاً برای اقتصاد، آقای دکتر نمازی را دعوت کرده بودند. برای سیاسی، آقای حجاریان را دعوت کرده بودند. اجتماعی، آقای عبدی را دعوت کرده بودند. آقای عبدی و آقای آقای حجاریان مرا برای فرهنگی دعوت کرده بودند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

جراح کل ایالات متحده از همه می‌خواهد ماسک به صورت بزنندجراح کل ایالات متحده از همه می‌خواهد ماسک به صورت بزنند مقام ارشد بهداشت و سلامت ایالات متحده از همه می‌خواهد برای پرهیز از شیوع «کووید۱۹» در اماکن عمومی ماسک به صورت بزنند، اما او این امر را برای کل کشور اجباری اعلام نکرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

صادرات 30 میلیون دلاری برق از تاجیکستان به افغانستان و ازبکستانمعاون وزیر انرژی و منابع آب تاجیکستان از صادرات 30.2 میلیون دلاری برق این کشور به افغانستان و ازبکستان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رونمایی از نسل جدید قطارهای سریع‌السیر ژاپن مجهز به باتری برای حرکتتعبیه باتری، به نحوی که بتواند قطار را برای حرکت در ادامه مسیر تغذیه کند، برای اولین بار است که انجام می‌شود. تا پیش از این باتری قطارهای سریع السیر عمدتا تنها می‌توانستند چراغ‌های اضطراری و تجهیزات ارتباطاتی و رادیویی را برای مدت معینی روشن نگه دارند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »