صادرات 30 میلیون دلاری برق از تاجیکستان به افغانستان و ازبکستان

23/04/1399 09:24 ب.ظ

معاون وزیر انرژی و منابع آب تاجیکستان از صادرات 30.2 میلیون دلاری برق این کشور به افغانستان و ازبکستان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

معاون وزیر انرژی و منابع آب تاجیکستان از صادرات 30.2 میلیون دلاری برق این کشور به افغانستان و ازبکستان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی جمشید شادی شایم‌زاده٬ معاون وزیر انرژی و منابع آب تاجیکستان امروز دوشنبه طی نشست خبری در تاشکند٬ پایتخت ازبکستان اعلام کرد: تاجیکستان در نیمه اول سال جاری به کشورهای همسایه خود افغانستان و ازبکستان به ارزش 30.2 میلیون دلار 912.

4 میلیون کیلووات برق صادر کرده است.

وی افزود: از این میزان به ارزش 23 میلیون دلار برق به افغانستان و 7.2 میلیون دلار نیز به ازبکستان صادر شده است. با این حال میزان صادرات برق این کشور به افغانستان و ازبکستان طی شش ماه سال جاری نسبت به سال گذشته با 345 میلیون کیلووات ساعت کاهش به 912.4 میلیون کیلووات ساعت رسیده است.

از سوی دیگر تاجیکستان قصد دارد تا پایان سال جاری 3 میلیارد کیلووات برق به افغانستان و ازبکستان صادر کند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

میزان صادرات عسل ترکیه از 13 میلیون دلار گذشتبراساس تازه‌ترین آمارها میزان صادرات عسل ترکیه طی شش ماه اول نخست سال‌جاری به 13 میلیون 81 هزار و 422 دلار رسیده است. - خبرگزاری آناتولی

افزایش 350 درصدی صادرات روغن گیاهی از منطقه اژه ترکیه

«کووید پارتی» جان مرد ۳۰ ساله‌ای را که فکر می‌کرد کرونا شوخی است گرفتمرد ۳۰ ساله آمریکایی درست پیش از مرگ در چشمان پرستاران نگاه کرد و گفت: «من فکر می‌کردم کرونا یک شوخی و فریب است، اما اشتباه می‌کردم.»

مزاحمت‌های تلفنی ۳۰ درصد تماس‌های اورژانسرکوردزنی تماس‌های اورژانس در ایام کرونا معاون فنی و عملیاتی مرکز اورژانس تهران: روزانه حدود ۱۲ تا ۱۵ هزار تماس با مرکز اورژانس تهران گرفته می‌شود که این تعداد در زمان شیوع بیماری کرونا به ۵۰ هزار تماس رسید و رکورد عجیبی بود.

متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از مرداد با بودجه 32هزار میلیاردی/ جزئیات افزایش حقوق مستمری‌بگیران با 30 و 35 سال سابقه- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim🎥 بازنشسته با ۳۰ سال سابقه ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی: محل اعتبار تامین منابع مورد نیاز برای افزایش حقوق_بازنشستگان ۳۲ هزار میلیارد تومان سهام است

وزارت صمت اختیار و مسئولیت اجرای سیاست های صادرات و واردات کالا برای ایجاد انضباط ارزی را دارد و بانک مرکزی مسئول سیاست های ارزی است​​​​​​رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت و نقش کلیدی تولید کنندگان و بازرگانان بخش خصوصی در اقتصاد کشور و جایگاه ممتاز آنان در شرایط تحریم، گفت: سیاست دولت تقویت و پشتیبانی از شرکت هایی است که در صف اول مقابله با تحریم قرار دارند و برای تامین کالاهای ضروری و مورد نیاز جامعه و مواد اولیه تولید، تلاش می کنند.