شمار خارجیان اخراجی از آلمان به نسبت سال ۲۰۲۰ افزایش یافت | DW | 10.09.2021

19/06/1400 05:54:00 ب.ظ

در نیمه اول سال ۲۰۲۱ تعداد خارجیان اخراجی از آلمان به نسبت دوره مشابه سال قبل به میزان قابل توجهی افزایش یافت. وزارت کشور دولت فدرال اعلام کرده بیشترین اخراج‌شدگان در سال جاری شهروندان گرجستان بوده‌اند.

در نیمه اول سال ۲۰۲۱ تعداد خارجیان اخراجی از آلمان به نسبت دوره مشابه سال قبل به میزان قابل توجهی افزایش یافت. وزارت کشور دولت فدرال اعلام کرده بیشترین اخراج‌شدگان در سال جاری شهروندان گرجستان بوده‌اند. سال گذشته بازپس فرستادن پناهجویان و مهاجران غیرقانونی از آلمان به دلیل شیوع پاندمی کرونا دچار وقفه شده بود و این روند در سال ۲۰۲۱ تغییر کرده است.

در نیمه اول سال گذشته در مجموع چهار هزار و ۶۱۶ نفر از آلمان به کشورهای دیگر بازگردانده شدند؛ محدودیت‌های کرونایی و کاهش پروازهای خارجی بازپس فرستادن خارجیان از آلمان را با مشکل روبرو کرده بود.

تا پایان ماه ششم امسال بیشترین موارد بازپس فرستادن خارجیان از آلمان با ۵۴۱ مورد مربوط به شهروندان گرجستان بوده است. شهروندان آلبانی با ۴۵۶ مورد در ردیف دوم این جدول قرار دارند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

اولا یلپکه، کارشناس امور داخلی فراکسیون چپ‌ها در پارلمان فدرال (بوندس‌تاگ) به گروه رسانه‌ای فونکه می‌گوید، دولت مرکزی و دولت‌های ایالتی اکنون بدون توجه به نگرانی‌های افراد در معرض خطر، اخراج خارجیان بیشتری را در دستور کار قرار داده‌اند. headtopics.com

گالری تصویری از پناهجویانی راهی ناکجاآباد پلیس غواص اسپانیا کودکی چندماهه را از دریا نجات می‌دهد. بعد از این که مراکش کنترل مرزی در منطقه سئوتای اسپانیا را قطع کرد بسیاری از این کشور دل به دریا زده و راهی اسپانیا شدند. این عکس نمادی است از بحران مهاجرت در سئوتا.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

حمله سپاه به مواضع کُردها در خاک عراق؛ ایران در اقلیم کردستان به دنبال چیست؟محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه روز دوشنبه به «مخالفان مسلح حکومت ایران» هشدار داده و از ساکنان مناطق اطراف پایگاه‌های این گروه‌ها خواسته بود از محل فاصله بگیرند. تغیر مسیر دوربینها ازافغانستان به عراق تا طالبان راحت جنایت کنند وراحت خاک وناموس را بروشد وپنجیر را نسل کشی کنند تاافکارعمومی رامنحرف کنەازدستەگلی کەدرافغانستان بەاب دادەبەطالبانی کمک کردەکەبزودی کاری بەایران میکنندکە حوثیها بەعربستان کردندبافرستادن پهبادو سر از پا هم خطا کنەپاکستان واردعمل میشەمگە دیروز پاکستانیها تهدید نکردند کە ایرانو سر جاش مینشونند!روساهم گفتند اولویت ما امنیت اسرائیلە نخیر دنبال مزدورها و بی شرف های منافقی مثل شماست.

با کمبود نیروی انسانی در اتوبوسرانی روبرو هستیم/ پیش بینی بازنشستگی ۷۰۰ نفر در سال جاریمدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی درباره افزایش سرقت دستگاه‌های کارت خوان در ایستگاه‌های بی. آر. تی اظهار کرد: سرقت در ایستگاه‌های اتوبوس اخیرا شایع شده است و متاسفانه هرچیزی که به دست برسد از پیچ و مهره گاردریل گرفته تا تابلو و در داخل اتوبوس، پشت سری صندلی‌ها و قطعات فلزی درون اتوبوس به سرقت می‌رود.

بازگشت «تیم ملی» به صدر آسیا؛ ایران در رده نخست تیم‌های آسیایی در رده‌بندی جدید فیفادر رده‌بندی جدید فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا تیم ملی بلژیک همچنان در صدر قرار دارد و بعد از آن کشورهای برزیل، انگلیس، فرانسه و ایتالیا رده‌های دوم تا پنجم را به خود اختصاص داده‌اند. کلا ایران در همه جای خوبیها صدر نشینه و ربطی بشماها که خاورمیانه رو به آتش کشیدید نداره☺

بازرسی از دو وزارتخانه در آلمان به ظن دست داشتن یک نهاد دولتی در پولشویی بانکیماموران قضایی آلمان وزارتخانه‌های دارایی و دادگستری این کشور را به ظن دست داشتن یک نهاد دولتی در پولشویی بانکی مورد بازرسی قرار دادند.

بلینکن در پاسخ به تنش‌افزایی ایران: آمریکا به رها كردن برجام نزدیک‌تر می‌شودآنتونی بلینکن در پاسخ به اظهارات مقامات ایران مبنی بر عدم کاهش تنش در فعالیت‌های هسته‌ای هشدار داد که «ایالات متحده به رها كردن مساله توافق هسته‌ای با مگه تا حالا نکرده بود برجام رو؟ از یک معاهده مگه چند بار بیرون میشه رفت؟؟

چهاردهمین جلسه دادگاه حمید نوری و نقش او در سرکوب‌های دانشجویی سال ۷۸