حمله سپاه به مواضع کُردها در خاک عراق؛ ایران در اقلیم کردستان به دنبال چیست؟

19/06/1400 10:36 ق.ظ

حمله سپاه به مواضع کُردها در خاک عراق؛ ایران در اقلیم کردستان به دنبال چیست؟ این گزارش را بخوانید 🔽

محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه روز دوشنبه به «مخالفان مسلح حکومت ایران» هشدار داده و از ساکنان مناطق اطراف پایگاه‌های این گروه‌ها خواسته بود از محل فاصله بگیرند. بخشی از نیروهای احزاب کرد مخالف ایران یعنی حزب دموکرات کردستان ایران (حدکا)، حزب دموکرات کردستان (حدک)، کومله کردستان ایران و کومله زحمتکشان کردستان از سال ۲۰۱۶ به این سو در ارتفاعات مرزی بین اقلیم کردستان در شمال عراق و پیرانشهر و اشنویه در ایران...

بخشی از نیروهای احزاب کرد مخالف ایران یعنی حزب دموکرات کردستان ایران (حدکا)، حزب دموکرات کردستان (حدک)، کومله کردستان ایران و کومله زحمتکشان کردستان از سال ۲۰۱۶ به این سو در ارتفاعات مرزی بین اقلیم کردستان در شمال عراق و پیرانشهر و اشنویه در ایران استقرار یافته‌اند.

ایران این گروه‌ها را «تروریست» می‌خواند و تلاش می‌کند تا از شکل‌گیری هسته‌های تشکیلاتی و مسلح آنها جلوگیری کند زیرا می‌گوید که آنها علیه نیروهای مرزی در خاک ایران اقدام مسلحانه می‌کنند. گروه مبارزه با تروریسم در اقلیم کردستان عراق دخالت در حذف قاسم سلیمانی را رد کرد

نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک بار دیگر نیز در روز ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ به مقر فرماندهی حزب دموکرات کردستان در کوی سنجق کردستان عراق با پرتاب ۷ موشک فاتح حمله کرد. ۱۶ نفر از اعضای رهبری، کادرها و پیشمرگان حزب دموکرات که در آن روز در همان مکان جلسه داشتند، کشته و حدود ۴۰ نفر دیگر از آنان نیز زخمی شدند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

تغیر مسیر دوربینها ازافغانستان به عراق تا طالبان راحت جنایت کنند وراحت خاک وناموس را بروشد وپنجیر را نسل کشی کنند

حمله هوایی سپاه به حزب دمکرات ایران در اقلیم کردستان عراق | DW | 09.09.2021سپاه پاسداران به مناطقی در اقلیم کردستان عراق حمله هوایی کرده و مقر حزب دمکرات ایران را هدف گرفته است. پیشتر فرمانده نیروی زمینی سپاه در رابطه با حضور اپوزیسیون کرد ایرانی در این منطقه به اقلیم کردستان هشدار داده بود. دم سپاه گرم گُه خورد، پوفیوز قاتل‼️🤨 اینا اوپوزیسیون نیستن اصلا براشون فرقی نداره چه حکومتی در ایران سرکار باشه، اینا تجزیه طلبن میخوان کردستان ایرانو جدا کنن که کور خوندن، وجب به وجب خاک ایران ناموس هر ایرانیه و بهترین جوان هاشونو فدای حفظ خاک ایران کردن

سپاه حمله موشکی به اقلیم کردستان عراق را تایید کردخبر و عکس رو کامل از روزنامه سپاه کپی پیست کردید 👌

حمله رژیم اسد به یک مرکز بهداشت در ادلب

بازرسی از دو وزارتخانه در آلمان به ظن دست داشتن یک نهاد دولتی در پولشویی بانکیماموران قضایی آلمان وزارتخانه‌های دارایی و دادگستری این کشور را به ظن دست داشتن یک نهاد دولتی در پولشویی بانکی مورد بازرسی قرار دادند.

بلینکن در پاسخ به تنش‌افزایی ایران: آمریکا به رها كردن برجام نزدیک‌تر می‌شودآنتونی بلینکن در پاسخ به اظهارات مقامات ایران مبنی بر عدم کاهش تنش در فعالیت‌های هسته‌ای هشدار داد که «ایالات متحده به رها كردن مساله توافق هسته‌ای با مگه تا حالا نکرده بود برجام رو؟ از یک معاهده مگه چند بار بیرون میشه رفت؟؟

لاپید در مسکو: اسرائیل از خود در برابر ایران در سوریه دفاع می‌کندیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل که برای دیدار وگفتگو با سرگئی لاوروف، همتای روس خود به مسکو سفر کرده است، گفت که تل آویو به دفاع از خود در برابر اقدامات ایران در سوریه ادامه می‌دهد.

این نخستین بار نیست که ایران به مواضع کردها در خاک عراق حمله می‌کند و در سال‌های گذشته نیز نظیر چنین حملاتی به دست سپاه پاسداران علیه گروه‌های کرد در خاک اقلیم کردستان عراق انجام شده بود.

بخشی از نیروهای احزاب کرد مخالف ایران یعنی حزب دموکرات کردستان ایران (حدکا)، حزب دموکرات کردستان (حدک)، کومله کردستان ایران و کومله زحمتکشان کردستان از سال ۲۰۱۶ به این سو در ارتفاعات مرزی بین اقلیم کردستان در شمال عراق و پیرانشهر و اشنویه در ایران استقرار یافته‌اند.

ایران این گروه‌ها را «تروریست» می‌خواند و تلاش می‌کند تا از شکل‌گیری هسته‌های تشکیلاتی و مسلح آنها جلوگیری کند زیرا می‌گوید که آنها علیه نیروهای مرزی در خاک ایران اقدام مسلحانه می‌کنند.

گروه مبارزه با تروریسم در اقلیم کردستان عراق دخالت در حذف قاسم سلیمانی را رد کرد

نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک بار دیگر نیز در روز ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ به مقر فرماندهی حزب دموکرات کردستان در کوی سنجق کردستان عراق با پرتاب ۷ موشک فاتح حمله کرد. ۱۶ نفر از اعضای رهبری، کادرها و پیشمرگان حزب دموکرات که در آن روز در همان مکان جلسه داشتند، کشته و حدود ۴۰ نفر دیگر از آنان نیز زخمی شدند.

سپاه پاسداران در آن زمان اعلام کرد که این حمله در پاسخ به حمله مسلحانه این گروه در تیر ۱۳۹۷ به یک پاسگاه مرزی در مریوان و کشته شدن ۱۰ مرزبان ایرانی انجام شده است.

از زمان آخرین حمله ایران به احزاب کرد در آبان ۹۹ تا دیروز، نزدیک به یک سال بود که سپاه به این منطقه حمله نظامی نکرده بود. با این حال سپاه پاسداران ایران بر خلاف موارد پیشین، تاکنون دقیقا مشخص نکرده است که حمله روز پنجشنبه را به چه هدفی و در واکنش به کدام اقدام گروه‌های کرد انجام داده است.