شرایط دشوار بانک‌ها پیش پای مستمری‌بگیران/ تبعیض میان بازنشستگان بانک‌ها با سایر صندوق‌ها

27/11/1400 09:45:00 ق.ظ

شرایط دشوار بانک‌ها پیش پای مستمری‌بگیران/ تبعیض میان بازنشستگان بانک‌ها با سایر صندوق‌ها

بازنشستگانی که برای دریافت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی به بانک‌ها مراجعه کرده‌اند، می‌گویند که حداقل خالص دریافتی آن‌ها برای دریافت این وام با بهره‌ی ۱۸ درصد، ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. همچنین متولدان پیش از سال ۱۳۳۵ به قبل یعنی افراد دارای سن ۶۵ سال به بالا به دلیل قبول نکردن سیستم...

همچنین متولدان پیش از سال ۱۳۳۵ به قبل یعنی افراد دارای سن ۶۵ سال به بالا به دلیل قبول نکردن سیستم جهت بیمه عمر، باید برای معرفی یک ضامن بازنشسته رسمی اقدام کنند. این در حالی است که صندوق بازنشستگی بانک‌ها تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی را با نرخ بهره ۱۰ درصد اعلام کرده است. ۴ بانک دولتی، آمادگی پرداخت این تسهیلات را به بازنشستگان بانک‌ها دارند؛ ضمن اینکه بازنشستگان بانک‌ها تسهیلات را به صورت ۶۰ ماه بازمی‌گردانند.

بخشی از سود تسهیلات بازنشستگان بانک‌ها را خود بانک‌ها متقبل می‌شوند؛ یعنی در شرایطی که قرار بود این تسهیلات با بهره ۱۵ درصد به این گروه از بازنشستگان پرداخت شود، بانک‌ها ۵ درصد آن را تقبل می‌کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

شیث رضایی: رضاییان را من به پرسپولیس بازگرداندم/ تبعیض بین استقلال و پرسپولیس آشکار است ولی بازهم ما قهرمان می‌شویم/ کنعانی زادگان باید مراقب رفتارش باشدپیشکسوت پرسپولیس در مورد شرایط این تیم و بازگشت رامین رضاییان صحبت کرد.

گفت‌وگوی 'نمایشی' پوتین و لاوروف در مورد امکان توافق با غرب | DW | 14.02.2022وزیر خارجه روسیه در گفت‌وگویی 'نمایشی' با پوتین در مورد توافق با غرب ابراز امیدوار کرد. منابع مطلع به رویترز گفته‌اند شمار مزدوران روس، از جمله 'گروه واگنر' در خاک اوکراین رو به فزونی گذارده که به دنبال بهانه‌سازی هستند.

بحران اوکراین؛ مأموریت دشوار شولتس در اولین سفر به روسیه | DW | 15.02.2022اولاف شولتس صدراعظم آلمان به روسیه می‌رود. او دیروز در کی‌یف بود. شولتس گفته می‌خواهد برای کاهش تنش در بحران اوکراین با پوتین لابی کند.

عاشقانه‌های تاریخ سینما؛ ۱۴ پیشنهاد برای جشن ولنتاینهمزمان با روز ولنتاین که به عنوان جشن عشاق شناخته می‌شود یورونیوز شماری از برترین فیلم‌های تاریخ سینما با موضوع عشق و روابط عاشقانه را معرفی کرده است.

ریچارد نفیو می‌گوید از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و وزارت خارجه آمریکا جدا شده استریچارد نفیو روز سه‌شنبه با انتشار توئیت‌هایی گفت علت جدایی‌اش از تیم مذاکره در ششم دسامبر گذشته (۱۵ آذر) «اختلاف‌نظر صادقانه در رابطه با سیاست» بود.

هشدار مجدد آمریکا و اروپا به پوتین درباره حمله به اوکراینشماری از سناتورهای آمریکایی، چهارشنبه 16 فوریه، با صدور بیانیه‌ای، ضمن اعلام همبستگی با مردم اوکراین، حمایت کامل خود از اعمال فوری تحریم‌های شدید و مؤثر