کشف بقایای اجساد 54 فرد دیگر در کانادا

27/11/1400 10:21 ق.ظ

بقایای جسد 54 فرد ثبت نشده در محوطه یک مدرسه شبانه‌روزی وابسته به کلیسا در استان 'ساسکاچوان' کانادا کشف شد. - خبرگزاری آناتولی

بقایای جسد 54 فرد ثبت نشده در محوطه یک مدرسه شبانه‌روزی وابسته به کلیسا در استان 'ساسکاچوان' کانادا کشف شد. - خبرگزاری آناتولی لی کیچمونیا، رئیس منطقه Keeseekose First Nation در استان"ساسکاچوان" کانادا طی یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که بقایای جسد 54 فرد ثبت نشده در محوطه یک مدرسه شبانه روزی وابسته به کلیسا در این منطقه کشف شد.

وی در این کنفرانس که با تد کوئوزنس، مدیر پروژه تحقیقاتی که خود از بازماندگان محلی یک مدرسه است، گفت که این تحقیقات همچنان ادامه دارد. دوران بسیار سختی برای جامعه ما خواهد بود. کیچیمونیا خواستار پاسخگویی طرف‌های مسئول دفن‌های ناشناس شد، اگرچه تاکید کرد که او هنوز نمی‌داند قبرها متعلق به چه کسانی هستند.

کیچیمونیا با بیان اینکه ممکن است قبرها متعلق به کودکان کشته شده باشد، خاطرنشان کرد که جامعه هنوز پاسخی برای این موضوع ندارد. روزآن آرچیبالد، رئیس مجمع ملی بومیان کانادا نیز در بیانیه‌ای گفت این نهادهای همگون سازی و نسل کشی تار و پود خانواده ها، جوامع و ملت‌های ما را در هم ریخته است. 54 خانواده از عدم بازگشت فرزندانشان به خانه متاثر شده اند. headtopics.com

راس میراستی، عضو این گروه تحقیقاتی نیز گفت از همه کانادایی‌ها می‌خواهم ذهن خود را باز کنند تا یاد بگیرند و گذشته و تاریخ واقعی این کشور را بپذیرند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

اجساد مومیایی ۶ کودک با قدمت بیش از هزار سال در پرو کشف شدبه گفته باستان‌شناسان این اجساد در نزدیکی مقبره یک شخصیت اشراف‌زاده که ماه نوامبر کشف شده بود شناسایی شد. جسد آن اشراف‌زاده هم مومیایی شده بود.

چرا و چگونه مردم عادی در سراسر اروپا، در کشتار همسایگان یهودی خود سهیم شدند؟

ایران در میان ۱۷۷ کشور از لحاظ شاخص آزادی اقتصادی در «جایگاه ۱۷۰» قرار گرفتبنیاد هریتیج می‌گوید اقتصاد ایران تا قبل از انقلاب یکی از پیشروترین اقتصادهای منطقه خاورمیانه بود، اما تحت تاثیر «مدیریت غلط، تحریم‌های بین‌المللی و سرکوب حکومتی» تضعیف شده است. اگر سپاه همت کند هفت پله باقی هست این بنیاد هم چشم بسته غیب گفته ای بنیاد .. آیا میدانی دلیل پیشرو بودن اقتصاد ایران قبل شورش۵۷ چه بوده و چه کسی عاملش ؟! جاویدشاه شاهنشاه_آریامهر

ادامه روند صعودی کرونا در کشور/ انتقاد از آموزش حضوری در مدارس و دانشگاه‌هارئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی (ره) با اشاره به روند صعودی کرونا در کشور، با انتقاد از اصرار بر آموزش حضوری در مدارس و دانشگاه‌ها با وجود شیوع سویه بسیار مسری امیکرون، گفت: ما چوب این موضوع را خوردیم و باز هم خواهیم خورد؛ اما، نمی‌دانم چرا در این زمینه مسئولین مربوطه کوتاه نمی‌آیند.

آتش‌سوزی در انبار سپاه پاسداران در کرمانشاه | DW | 14.02.2022سایت نورنیوز در خبری اختصاصی نوشته یک انبار پشتیبانی سپاه پاسداران در منطقه ماهیدشت کرمانشاه دچار آتش‌سوزی شده است.

برگزاری «سوپر بول۵۶» در ورزشگاه مملو از تماشاگر؛ قهرمانی لس آنجلس رمز در واپسین دقایقبرگزاری «سوپر بول۵۶» در ورزشگاه مملو از تماشاگر؛ قهرمانی لس آنجلس رمز در واپسین دقایق بزرگترین رویداد ورزشی سال ایالات متحده، فینال لیگ فوتبال امریکایی ان. اف.ال. یا سوپر بول با قهرمانی تیم لس آنجلس رمز به پایان رسید.

بقایای جسد 54 فرد ثبت نشده در محوطه یک مدرسه شبانه‌روزی وابسته به کلیسا در استان "ساسکاچوان" کانادا کشف شد.تورنتو/ خبرگزاری آناتولی

لی کیچمونیا، رئیس منطقه Keeseekose First Nation در استان"ساسکاچوان" کانادا طی یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که بقایای جسد 54 فرد ثبت نشده در محوطه یک مدرسه شبانه روزی وابسته به کلیسا در این منطقه کشف شد.

وی در این کنفرانس که با تد کوئوزنس، مدیر پروژه تحقیقاتی که خود از بازماندگان محلی یک مدرسه است، گفت که این تحقیقات همچنان ادامه دارد. دوران بسیار سختی برای جامعه ما خواهد بود.

کیچیمونیا خواستار پاسخگویی طرف‌های مسئول دفن‌های ناشناس شد، اگرچه تاکید کرد که او هنوز نمی‌داند قبرها متعلق به چه کسانی هستند.

کیچیمونیا با بیان اینکه ممکن است قبرها متعلق به کودکان کشته شده باشد، خاطرنشان کرد که جامعه هنوز پاسخی برای این موضوع ندارد.

روزآن آرچیبالد، رئیس مجمع ملی بومیان کانادا نیز در بیانیه‌ای گفت این نهادهای همگون سازی و نسل کشی تار و پود خانواده ها، جوامع و ملت‌های ما را در هم ریخته است. 54 خانواده از عدم بازگشت فرزندانشان به خانه متاثر شده اند.

راس میراستی، عضو این گروه تحقیقاتی نیز گفت از همه کانادایی‌ها می‌خواهم ذهن خود را باز کنند تا یاد بگیرند و گذشته و تاریخ واقعی این کشور را بپذیرند.

پیشتر نیز در محوطه یک مدرسه شبانه روزی سابق در شهر کملوپس استان بریتیش کلمبیای کانادا که توسط کلیسای کاتولیک افتتاح شده است، بقایای جسد 215 کودک کشف شده بود.

گفتنی است در گذشته، کودکان بومی کانادا به اجبار از خانواده‌های‌شان جدا و در اینگونه مدارس اسکان داده می‌شدند. در یک تحقیق شش ساله که گزارش آن سال 2015 منتشر شد، از این اقدام با عنوان «قتل عام فرهنگی» یاد شده است.

در این گزارش، جزئیاتی از آزارهای هولناک جسمی، تجاوز، سوء تغذیه و دیگر جنایاتی که بر حدود 150 هزار کودک در این مدارس گذشته ارائه شده است. این مدارس از دهه 1840 تا دهه 1990 توسط کلیساها اداره می‌شدند.

بر اساس این گزارش، 4100 دانش آموز در این مدارس شبانه‌روزی جان خود را از دست دادند. دولت کانادا در سال 2008 رسما از وجود چنین نظامی در آن کشور عذرخواهی کرد.