شاید نفر بعدی یکی از ما باشد؛ بیانیه زندانیان سیاسی در آستانه چهلمین روز درگذشت بکتاش آبتین

27/11/1400 11:12 ب.ظ

در فایل صوتی که در اختیار ایران‌وایر قرار گرفته ،«حمید حاج جعفر کاشانی»از طرف دادخواهان دربند زندان تهران در آستانه چهلمین روز قتل حکومتی بکتاش_آبتین،ضمن خواندن بیانیه این زندانیان_سیاسی،در قسمتی از آن می‌گوید شاید نفر بعدی یکی از ما باشیم. اخبار_ایران

استان‌وایر- در فایل صوتی که در اختیار «ایران‌وایر» قرار گرفته است، «حمید حاج جعفر کاشانی» از طرف دادخواهان دربند زندان تهران در آستانه چهلمین روز قتل حکومتی «بکتاش آبتین»، ضمن خواندن بیانیه این زندانیان، در قسمت پایانی آن می‌گوید شاید نفر بعدی یکی از ما باشیم.

متن بیانیه‌ای که در این فایل صوتی خوانده شده است به شرح زیر است.

ادامه مطلب:
iranwire »

روسیه می‌گوید در حال بازگرداندن بخشی از نیروهای نظامی خود از مرز اوکراین استروسیه می‌گوید شماری از نیروهایش در نزدیکی مرز اوکراین با پایان مأموریت، در حال بازگشت به پایگاه‌های خود هستند.

ایلان ماسک بیش از ۵.۷ میلیارد دلار از سهامش در تسلا را به خیریه بخشیدآمارهای مراکز امور خیریه نشان می‌دهد که آقای ماسک با ۵.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ پس از بیل گیتس و همسر سابقش، ملیندا فرنچ گیتس، بالاترین رقم را به امور خیریه اختصاص داده است. اینم نمونه یک ادم حسابی

برلیناله ۲۰۲۲؛ از فیلم‌های انتقادی از ایران تا اقتدار زنان در جشنوارههر دو فیلم بلند به نمایش درآمده از ایران در برلیناله ۲۰۲۲، «روز سیب» و «تا فردا»، آثار انتقادی به‌نسبت صریحی بودند که آن‌ها را متفاوت از آثار جریان مرسوم سینمای رسمی ایران می‌کرد.

ادامه روند صعودی کرونا در کشور/ انتقاد از آموزش حضوری در مدارس و دانشگاه‌هارئیس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی (ره) با اشاره به روند صعودی کرونا در کشور، با انتقاد از اصرار بر آموزش حضوری در مدارس و دانشگاه‌ها با وجود شیوع سویه بسیار مسری امیکرون، گفت: ما چوب این موضوع را خوردیم و باز هم خواهیم خورد؛ اما، نمی‌دانم چرا در این زمینه مسئولین مربوطه کوتاه نمی‌آیند.

ایران در میان ۱۷۷ کشور از لحاظ شاخص آزادی اقتصادی در «جایگاه ۱۷۰» قرار گرفتبنیاد هریتیج می‌گوید اقتصاد ایران تا قبل از انقلاب یکی از پیشروترین اقتصادهای منطقه خاورمیانه بود، اما تحت تاثیر «مدیریت غلط، تحریم‌های بین‌المللی و سرکوب حکومتی» تضعیف شده است. اگر سپاه همت کند هفت پله باقی هست این بنیاد هم چشم بسته غیب گفته ای بنیاد .. آیا میدانی دلیل پیشرو بودن اقتصاد ایران قبل شورش۵۷ چه بوده و چه کسی عاملش ؟! جاویدشاه شاهنشاه_آریامهر

پلوسی در بیت‌المقدس: آمریکا و اسرائیل در مهار برنامه هسته‌ای ایران در کنار هم هستندنانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که روز چهارشنبه ۱۶ فوریه همراه با هیاتی از کنگره این کشور وارد بیت‌المقدس (اورشلیم) شد، بر حمایت همه‌جانبه واشنگتن از تل‌آویو تأکید کرد. دروغگو ! Lier بود و نبودتون دیگه اهمیتی نداره.ما باید سکان کشتی سرنوشت هامون رو خودمون به دست بگیریم.اینهنه انرژی و هوش هایی که صرف آبادانی غرب شد.سر آخر با آینده ای نامعلوم.این سالهای اخیر با حقایق بسیار تلخی روبرو شدیم.درست استفاده کنیم،آینده شیرینی رو خواهیم ساخت.بعد از شکستن تمام پلها؟؟؟

استان‌وایر- در فایل صوتی که در اختیار «ایران‌وایر» قرار گرفته است، «حمید حاج جعفر کاشانی» از طرف دادخواهان دربند زندان تهران در آستانه چهلمین روز قتل حکومتی «بکتاش آبتین»، ضمن خواندن بیانیه این زندانیان، در قسمت پایانی آن می‌گوید شاید نفر بعدی یکی از ما باشیم. اسامی زندانیان اعتصاب کننده که در اختیار ایران‌وایر قرار گرفته عبارت‌اند از: «محمد ابوالحسنی»، «سینا بهشتی» ، «حمید حاج‌جعفر کاشانی»، «محمد ترکمان»، «حسین قشقایی» و «میلاد ارسنجانی».

متن بیانیه‌ای که در این فایل صوتی خوانده شده است به شرح زیر است.

چوب کبریت به جای قلم خون بر زمین چکیده به جای جوهر پاکت از یاد رفته باند پانسمان به جای کاغذ برایتان از سیاه چالی مینویسم دیروز از خواب بیدار شدم و فردا بود سقف سفیدی که یک متر از تختم فاصله داشت از بودنم جای تکراری بیدار شدنم خبر میداد در خواب کلاغی را دیدم آزادی امنیت دو خواسته بشری که جمع آن ها اگر محال نباشد بسیار سخت است به اتهام فکر کردن و اندیشیدن و به جرم نترسیدن ولب گشودن هرروز محکوم به دیدن آسمان یا حاشیه های سیم خاردار از پس پنجره سلول شده ایم مکانی که پرسش های ما همگی نبش قبر شده اند چه رازی نهفته است در این همه مردن؟! ستار بهشتی وحیدصیادی نصیر علیرضا شیرمحمدعلی ساسان نیکنفس بهنام محجوبی بکتاش آبتین و شاید نفر بعدی یکی دیگر از ما باشد در ازای ستادن جانت ماجرای این مرگ ها واستخوان ها شبیه هزاران استخوان دیگرند در گور های دستجمعی تابستانچه رازی نهفته است در اینهمه مردن؟! افسانه تو افسانه قهرمانی است که تنها میجنگد از سوی دژخیم شکنجه و تحقیر می‌شود و ناشناس باقی میماند قصه ی همیشه آدمی که تسلیم ترس نمی‌شود و پیامبر آزادی است ولی اینک زمان رفتن است هریک از ما به راه خود می‌رود تو به سوی مرگ و ما به سوی زندگی.📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید