ایلان ماسک بیش از ۵.۷ میلیارد دلار از سهامش در تسلا را به خیریه بخشید

26/11/1400 11:10 ب.ظ

آمارهای مراکز امور خیریه نشان می‌دهد که آقای ماسک با ۵.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ پس از بیل گیتس و همسر سابقش، ملیندا فرنچ گیتس، بالاترین رقم را به امور خیریه اختصاص داده است.

آمارهای مراکز امور خیریه نشان می‌دهد که آقای ماسک با ۵.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ پس از بیل گیتس و همسر سابقش، ملیندا فرنچ گیتس، بالاترین رقم را به امور خیریه اختصاص داده است. براساس آمارهای مجله مالی فوربز، ایلان ماسک و جف بزوس بنیانگذار شرکت آمازون کمتر از یک درصد از ثروت خود را اهدا کرده‌اند، در صورتی که میلیاردرهای دیگری نظیر وارن بافت و جورج سوروس تا ماه سپتامبر سال گذشته بیش از ۲۰ درصد از دارایی خود را به امور...

براساس آمارهای مجله مالی فوربز، ایلان ماسک و جف بزوس بنیانگذار شرکت آمازون کمتر از یک درصد از ثروت خود را اهدا کرده‌اند، در صورتی که میلیاردرهای دیگری نظیر وارن بافت و جورج سوروس تا ماه سپتامبر سال گذشته بیش از ۲۰ درصد از دارایی خود را به امور خیریه اهدا کرده بودند.

آقای ماسک رئیس بنیاد ماسک است که براساس مطالب مندرج در وبسایت این بنیاد «به تحقیقات در زمینه استفاده امن از هوش مصنوعی برای منفعت بشریت» کمک مالی می‌کند. او و بنیادش پارسال اعلام کردند که به فناوری‌های موثر برای پاک کردن جو زمین از گاز دی اکسید کربن ۱۰۰ میلیون دلار جایزه خواهند داد.

ایلان ماسک در زمینه کمک به امور خیریه نیز همچون بسیاری از اظهار نظرهای خود پر سرو صدا ولی مبهم سخن می‌گوید. او پارسال در توئیتر نوشت: «اگر برنامه جهانی غذای سازمان ملل دقیقا توضیح دهد که چگونه می‌تواند با شش میلیارد دلار مشکل گرسنگی در جهان را حل کند بلافاصله سهام تسلا را می‌فروشم و این پول را می‌دهم». headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

کمک ۵.۷ میلیارد دلاری ایلان ماسک به خیریه؛ مدیرعامل تسلا چرا دست به جیب شد؟تحلیل‌گران مالیاتی می‌گویند این کمک می‌تواند در کاهش میزان صورتحساب مالیاتی آقای ماسک موثر باشد و احتمالا او خواهد توانست چیزی بین ۴۰ تا ۵۰ درصد از رقم اهدایی ۵.۷ میلیارد دلاری خود را زنده کند شب خواب بد دیده حتما غذای چرب زیاد خورده بوده کمکش به عنوان مالیات حساب میشه! ۱۵ فوریه روز جهانی سرطان کودکان است با این هدف که در همه جوامع امکاناتی برای تشخیص زود هنگام سرطان در کودکان وجود داشته باشد و آنها از درمان مناسب، کافی بدون رنج و درد برخوردار باشند.

روسیه می‌گوید در حال بازگرداندن بخشی از نیروهای نظامی خود از مرز اوکراین استروسیه می‌گوید شماری از نیروهایش در نزدیکی مرز اوکراین با پایان مأموریت، در حال بازگشت به پایگاه‌های خود هستند.

عربستان: از تلاش‌های آمریکا برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی حمایت می‌کنیمکابینه عربستان سعودی می‌گوید از تلاش‌های ایالات متحده در راستای جلوگیری از دستیابی ایران به جنگ‌افزار اتمی حمایت می‌کند. به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی این موضع در جلسه... 🍆

حقوق شهروندی | حکم اعدام یک کودک‌مجرم پس از ۱۹ سال لغو شداخبار منتشر شده حاکی از لغو حکم اعدام یک کودک‌مجرم پس از ۱۹ سال زندان،‌ صدور حکمی دیگر برای مهدی محمودیان، درخواست پایان حصر رهبران جنبش سبز،‌ نامه نرگس محمدی درباره وضعیت اسفناک زندان قرچک،‌ اعزام عباس لسانی به مرخصی،‌ وضعیت جسمی نامساعد راحله احمدی، و چهارمین جلسه دادگاه حبیب اسیود در ایران است. اخه یا بوی علفی نرگس محمدی با اون حرومزاده طورک و عرب ضد ایرانی قصاب یکی است ‼️ سرقت یک کت = حبس ابد ‼️ ۴۸ قرص تریاک = ۲۵ سال زندان بله اینجا آمریکاست و «لی کمپ» مجری آمریکایی داره از سیستم قضایی ایالات متحده انتقاد می‌کنه! بسیار مهم تا انتها ببینید آمریکای مدعی Afsaran_ir

اروپا در سرما؛ راه‌های اتحادیه اروپا برای استقلال از گاز روسیه چیستند؟تشدید تنش با مسکو و بحران اوکراین باعث شده است تا اروپا به طور جدی‌تری به دنبال تامین گاز خود از منابع دیگر برود. اما اتحادیه چه گزینه‌هایی پیش رو دارد و تا چه حد می‌تواند نیاز خود را از منابع دیگر برطرف کند؟ گاز ایران،که فعلاً توسط قطر استخراج و فروخته میشه Ukrainepleasestrong اروپا باید متحد با ملتهای جهان، سیستم استعمارجهانی صلیبچیها را منحل کنند و از انحصارگری ملتهای جهان دست بردارند اهلی و انسان باشند شورای امنیت ۴ کشور صلیبچیها را منحل و شورای امنیت حقیقی جهانی با ملتهای حقیقی جهان بنیان شود وگرنه اجازه نمیدهم با فقر نگه داشتن من، خوشگذرانی کنید.

روایت متفاوت مسئولان جمهوری اسلامی از چشم‌انداز مذاکرات وین | DW | 14.02.2022وزیر خارجه جمهوری اسلامی رسیدن به توافق در وین را 'قابل دسترس' خوانده و شمخانی از افزایش سختی کار سخن ٰگفته است. سخنگوی وزارت خارجه هم تصریح کرده که در مذاکرات احیای برجام در وین 'بن‌بستی وجود ندارد'. عزیز دل برادر خداوکیلی توی تیم های اروپایی و آمریکا حرفا متفاوته یا از سمت ایران!!!!

با این همه، میزان کمک‌های خیریه ایلان ماسک در مقایسه با سایر میلیاردرهای آمریکایی بسیار ناچیز است.

براساس آمارهای مجله مالی فوربز، ایلان ماسک و جف بزوس بنیانگذار شرکت آمازون کمتر از یک درصد از ثروت خود را اهدا کرده‌اند، در صورتی که میلیاردرهای دیگری نظیر وارن بافت و جورج سوروس تا ماه سپتامبر سال گذشته بیش از ۲۰ درصد از دارایی خود را به امور خیریه اهدا کرده بودند.

آقای ماسک رئیس بنیاد ماسک است که براساس مطالب مندرج در وبسایت این بنیاد «به تحقیقات در زمینه استفاده امن از هوش مصنوعی برای منفعت بشریت» کمک مالی می‌کند. او و بنیادش پارسال اعلام کردند که به فناوری‌های موثر برای پاک کردن جو زمین از گاز دی اکسید کربن ۱۰۰ میلیون دلار جایزه خواهند داد.

ایلان ماسک در زمینه کمک به امور خیریه نیز همچون بسیاری از اظهار نظرهای خود پر سرو صدا ولی مبهم سخن می‌گوید.

او پارسال در توئیتر نوشت: «اگر برنامه جهانی غذای سازمان ملل دقیقا توضیح دهد که چگونه می‌تواند با شش میلیارد دلار مشکل گرسنگی در جهان را حل کند بلافاصله سهام تسلا را می‌فروشم و این پول را می‌دهم».

این توئیت او واکنشی بود به اظهار نظرهای مقامات سازمان ملل و موسسات خیریه بین‌المللی نظیر آکسفام که در مورد تشدید بی‌عدالتی و فقر و ثروت‌اندوزی میلیاردرها در طول بحران کرونا هشدار داده بودند.

دیوید بیسلی، رئیس برنامه جهانی غذا، در یک نشست خبری گفته بود که با یک درصد از سود ابرثروتمندان می‌توان بودجه یک‌سال کمک به گرسنگان جهان را تامین کرد.رادیو فردا

رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.