شاهد دادگاه حمید نوری: وقتی کتک می‌خوردیم عباسی پا گذاشت روی گردنم

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

امروز چهارشنبه ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۱ هشتادو وپنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات حمید نوری، دادیار سابق قوه قضاییه و متهم به قتل‌عام زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶۷ در زندان گوهردشت پس از تعطیلی دو هفته‌ای برگزار شد. دادحواهی کشتار۶۷ دادگاه_حمید_نوری

حمید نوری در میان زندانیان سیاسی سابق با نام «حمید عباسی» یا «دادیار عباسی» شناخته می‌شود.

این زندانی سیاسی سابق در ابتدا جلسه شرح داد که در آبان‌ماه سال ۱۳۶۴ در محل کار خود بازداشت و به اتهام هواداری از سازمان چریک‌های فدایی خلق – اقلیت به زندان کمیته مشترک منتقل شد. شاهد که دوران محکومیت خود را در زندان‌های اوین و گوهردشت گذرانده است گفت که در سال ۱۳۶۶ همراه با کلیه زندانیانی که در بند سه عمومی زندان اوین بودند به زندان گوهردشت انتقال پیدا برده شده و اواخر همان سال مجددا به زندان اوین بازگردانده شده و به آن‌ها گفته شده بود که قرار است آزاد شوند.

علیرضا امیدمعاف در اردیبهشت ماه ۱۳۶۷ یک‌بار دیگر همراه با زندانیانی که بر سر مواضع سیاسی خود مانده بودند و به همین علت حتی بعد از پایان حکم‌شان از زندان آزاد نشده بودند دوباره به زندان گوهردشت منتقل شد و تا پایان اعدام‌ها در آن زندان باقی ماند. به گفته علیرضا امیدمعاف تعدادی از زندانیان هم‌بند او از جمله عباس رئیسی معروف به خالو، حسین طالقانی، مسعود باختری، غلام خوشنام، و تعداد دیگری از زندانیان حزب توده و احزاب چپ را اواخر مرداد یا شهریور بردند. آنها هرگز برنگشتند و زندانیان بعدا شنیدند که همگی اعدام شده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمله روزنامه اصولگرا به رئیسی: به اقتصاد نمی‌توان دستور دادروزنامه اصولگرای «رسالت» با اشاره به عدم دستورپذیری اقتصاد، به انتقاد از رویکرد اقتصادی دولت ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران پرداخت و نوشت، تورم و
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

استرداد متهم قاچاق تسلیحات به ایران از اسپانیا به آمریکامراد بوکئی شهروند ترکیه در سپتامبر پارسال با درخواست دادستانی آمریکا در فرودگاه بارسلونا بازداشت شده بود.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

واکنش‌ها به حملات به مراکز آموزشی در غرب کابلواکنش‌ها به حملات به مراکز آموزشی در غرب کابل حملات تروریستی صبح امروز به دبیرستان «عبدالرحیم شهید»، و «مرکز آموزشی ممتاز» در غرب شهر کابل پایتخت افغانستان که چندین کشته و زخمی برجای گذاشت با واکنش گسترده بین‌المللی و داخلی مواجه شده است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ناوالنی: مارین لوپن به پوتین نزدیک است، فرانسوی‌ها به ماکرون رای دهندالکسی ناوالنی، مخالف سرسخت ولادیمیر پوتین، روز چهارشنبه ۲۰ آوریل (۳۱ فروردین) از رای‌دهندگان فرانسوی خواست تا در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه امانوئل ماکرون را در مقابل مارین لوپن انتخاب کنند. Hi dear friend I invite you to these projects and I hope you will achieve your dreams by reviewing these projects nftbooks _ nftbs bitgert _ brise fwc _ fwctokens bluesparrow BNBchain شیطان درجه یک ،جاسوس امریکا برای خرابی و تباهی کشور روسیه. درودها دوستان فردا جمعه 22.4.2022 کل کائنات بر سلطان 20.9.1443 گابریل خبررسان بر درویش 2.2.1401 پاپ بانو بر خودش درود بر الکسی ناوالنی که از زندان و در حبس بخوبی از قدرت نفوذ کلامش آگاه است و نقش خود را بخوبی ایفا میکند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شلیک راکت از غزه به اسرائیل به دنبال درگیری‌ها در مسجد الاقصیهمزمان با افزایش تنش‌ها میان اسرائیل و فلسطینی‌ها بر سر مسجدالاقصی، شبه‌نظامیان فلسطینی در غزه شامگاه دوشنبه ۲۹ فروردین به سوی اسرائیل راکت شلیک کردند. Salam
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

واردات تلفن‌ همراه به ایران در سال ۱۴۰۰ به بیش از چهار میلیارد دلار رسیدبر اساس گزارش گمرک ایران، واردات تلفن‌ همراه با قیمت بیش از ۶۰۰ دلار نیز یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بوده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »