سگ کشی, کهریزک, پیروز حناچی, شورای شهر تهران, حیوان‌آزاری

سگ کشی, کهریزک

سگ‌کشی در کهریزک؛ از تکذیب تا تهدید | DW | 21.08.2019

تکذیب، توجیه و توضیح درباره سگ آزاری ادامه دارد. پلیس خود را متولی مراقبت از حیوانات خواند و گفت عامل انتشار فیلم کشتار سگ‌ها را دستگیر می‌کند. حامیان حیوانات در طوماری خواستار تنزل جمعیت سگ‌ها به روش انسانی شدند.

21/08/2019 06:29:00 ب.ظ

تکذیب، توجیه و توضیح درباره سگ آزاری ادامه دارد. پلیس خود را متولی مراقبت از حیوانات خواند و گفت عامل انتشار فیلم کشتار سگ‌ها را دستگیر می‌کند. حامیان حیوانات در طوماری خواستار تنزل جمعیت سگ‌ها به روش انسانی شدند.

تکذیب، توجیه و توضیح درباره سگ آزاری ادامه دارد. پلیس خود را متولی مراقبت از حیوانات خواند و گفت عامل انتشار فیلم کشتار سگ‌ها را دستگیر می‌کند. حامیان حیوانات در طوماری خواستار تنزل جمعیت سگ‌ها به روش انسانی شدند.

اعتراض گروه‌های حامی حیوانات به کشتار سگ‌ها با آمپول اسید در کهریزک ادامه دارد اما مسئولان امر هم‌چنان موضوع را انکار می‌کنند. حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران، می‌گوید فردی که تصاویر سگ کشی را منتشر و افکار عمومی را جریحه‌دار کرده به زودی دستگیر می‌شود. او هم‌زمان خبر داد که پلیس با هر گونه حیوان آزاری و"ایجاد مزاحمت برای حیوانات" برخورد خواهد کرد و از مردم خواست هر گونه اطلاع از آزار حیوانات را به پلیس اطلاع دهند.

دروغ بگو تا رستگار شوی | DW | 23.07.2021 سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند عفو بین‌الملل: علیه معترضان خوزستان از گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده شده | DW | 23.07.2021

این در حالی است که تجمع کسانی که به آزار حیوانات اعتراض داشتند و در برابر شهرداری تهران گرد آمده بودند، با بازداشت تعدادی از معترضان همراه شد. پلیس می‌گوید تجمع کنندگان مجوز نداشتند و شعارهای توهین‌آمیزی نیز علیه ماموران سر می‌دادند. معترضان تجمع دیگری در برابر شهرداری کهریزک برگزار کردند که با مسالمت پایان گرفت.

شهربانو امانی، عضو شورای شهر تهران، می‌نویسد این تجمع حق معترضان بود زیرا احساسات شهروندان با کشتار حیوانات جریحه‌دار شده است. او هم چنین خواستار مشخص شدن ماهیت کسانی شده که به تجمع مسالمت‌آمیز مردم حمله کردند. در فیلمی که ۲۵ مرداد در اینترنت منتشر شد، مامورانی دیده می‌شوند که به سگ‌های بی‌صاحب، اسید تزریق می‌کنند و آنها را می‌کشند. گفته شده که ماجرا در کهریزک می‌گذرد. headtopics.com

محمدرضا تابش، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس، با اشاره به تکرار سگ کشی در شهرهای ایران، از تعلل دولت و قوه قضاییه در ارائه لایحه منع آزار حیوانات گلایه کرده است. بر اساس این لایحه که یک سال و نیم قبل تهیه شده، شکنجه و آزار حیوانات، ضرب و جرح، حبس کردن، ناقص کردن اعضا، آزار جنسی، رها کردن حیوانات، انجام آزمایش‌های علمی بدون مجوز، تعلیم برای استفاده نمایشی و چندین مورد دیگر ممنوع بوده و جرم تلقی می‌شود.

طومار علیه کشتار سگ‌هادر این میان جمعی از حامیان حقوق حیوانات طوماری خطاب به مسئولان محیط زیست استان تهران و شهرداری پایتخت تهیه کرده‌اند. امضا‌کنندگان این طومار، کشتار سازمان یافته سگ‌های بی‌پناه را موجب تاثر شدید افراد باوجدان خوانده و نوشته‌اند: «خواهشمندیم هرچه زودتر نسبت به اتمام این کشتارها ترتیبی صورت دهید و برای کنترل جمعیت این حیوانات وفادار از روشی انسانی‌تر و منطبق‌تر با شئونات و اخلاقیات استفاده کنید.»

امضاکنندگان این طومار با پیشنهاد روش‌هایی مثل ساختن پناهگاه‌های بیشتر، امکانات بیشتر برای کمک‌رسانی و عقیم‌سازی حیوانات بی‌سرپرست، برای خدمت‌رسانی در جهت شرایط مطلوب زندگی سگ‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند.اما اسماعیل نعمت‌زاده، شهردار کهریزک، آزار سگ‌ها و عقیم‌سازی آن‌ها را تکذیب کرده و گفته است: «ما برای مجموعه شهرداری که مورد اتهام قرار گرفته ناراحت نیستیم، بلکه از بازی با احساسات انسان‌های پاک و روحیات لطیف مردم شکایت داریم که دیدن فیلم باعث انزجار و ناراحتی آنها شده است.» نعمت‌زاده تهدید کرده که از پرویز پرستویی بازیگر سینما نیز به خاطر اظهار نظر درباره شهرداری کهریزک شکایت خواهد کرد.

پرستویی از جمله نوشته بود: «...اگه این حیوان مخل آرامش و آسایشه راهش اینه که بکشیمش؟ ... من نمی‌دونم این پایی که پا روی گردن این حیوان زبان بسته است متعلق به چه کسی است فقط می‌تونم بگم بویی از انسانیت نبرده است.»پیروز حناچی، شهردار پایتخت، می‌گوید فیلم سگ‌کشی در کهریزک مال دو سال قبل است و با پیمانکار مربوطه نیز برخورد شده است. الهام فخاری، عضو شورای شهر تهران، اما در توییتر نوشت: «تخلف صورت گرفته مربوط به هر تاریخی که بوده باشد، واکنش مردم و کنشگران به آن بجاست زیرا کشتار جانداران جرم است.» headtopics.com

خامنه‌ای پس از هشت روز به اعتراضات خوزستان واکنش نشان داد | DW | 23.07.2021 گزارش میدانی تسنیم از سوسنگرد و حضور طلاب میان مردم | گلایه خوزستانی‌ها از «کم‌آبی و عدم پاسخگویی مسئولان»/ خواسته مردم «محاکمه مسببان وضع موجود»+ فیلم- اخبار خوزستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim گلایه رهبر انقلاب از رعایت‌نشدن توصیه‌های متعدد قبلی درباره آب خوزستان و فاضلاب اهواز

آرش میلانی، رئیس کمیته خدمات شهری شورای شهر تهران نیز گفته است: «قطعا موضوع را تا انتها پیگیری خواهم کرد و مقصران این فاجعه در مجموعه شهرداری و پیمانکاران آن با برخورد جدی سازمانی روبرو خواهند شد.»بازخوردهای انتقادیدر شبکه‌های اجتماعی، به تجمع به خاطر سگ‌ها، از سویه دیگری نیز نگاه شده است. برخی با سوءظن به موج اعتراض علیه حیوان آزاری نگریسته‌ و موضوع را انحراف افکار عمومی از واقعیت‌های دیگر جامعه دانسته‌اند. یک شهروند در توییتر می‌نویسد: «اگه همین قدر که کشته شدن سگ‌ها در کهریزک براتون مهمه، کشته شدن انسان‌ها در کهریزک هم براتون مهم بود شاید الان خیلی چیزا فرق می‌کرد.»

کاربر دیگری می‌نویسد: «توی این مملکت هیچی سر جای خودش نیست. یه عده رفتن واسه حق سگ اعتراض کردن که خود سیستم مثل سگ باهاشون برخورد می‌کنه.»یک نفر خطاب به معترضان نوشته است: «... چند تا تون بیکارید، چند تاتون مدتیه خونه خورشت بدون گوشت می‌خورید؟ چند تاتون از بدهکاری خانواده‌تون خبر دارید؟»

کاربری هم با اشاره به بی‌عدالتی و فساد در مدیریت شهری و فقر و گرسنگی عده‌ای در گوشه و کنار پایتخت می‌گوید: «این‌هایی که برای سگ اینجور شعار می‌دهند در حمایت از انسان کجایند؟ این اعتراض کجایش به مدنیت می‌خورد؟»نادر فتوره‌چی، روزنامه‌نگار و نویسنده نیز معترضان را"حیوان خانگی دوست" خوانده است. او می‌گوید نگهداری از سگ و گربه در کلان‌شهرها"مد یا ژست تجدد" قشری کوچک است و به تغییر اولویت‌های کل جامعه یا تغییر تعریف حیوان منجر نمی‌شود. او خطاب به"شیفتگان اولویت انسان بر طبیعت" در توییتی می‌نویسد: «اگر حیوان دوستی‌ات ژست نیست، باید کشتار صنعتی حیوانات برای برق و جلای بیشتر زندگی لاکچری را هم محکوم کنی نه آن که شیفته سبک زندگی برآمده از ابعاد صنعتی کشتار باشی.»

ادامه مطلب: DW فارسی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

گروگانگیری در برزیل؛ تک‌تیرانداز مهاجم را در اتوبوس از پای درآورد«برای ما آن چه در نهایت ضروری به نظر رسید آن بود که به فرد گروگانگیر شلیک کنیم تا او را خنثی کرده و افراد را از درون اتوبوس نجات دهیم.»

دولت و قوه قضائیه در ارائه لایحه حمایت از حقوق حیوانات تعلل کرده‌اندرئیس فراکسیون محیط زیست مجلس: *دولت و قوه قضائیه در ارائه لایحه حمایت از حقوق حیوانات تعلل کرده‌اند *این تعلل باعث ایجاد هزینه می‌شود *پیش نویس طرح حمایت از حقوق حیوانات و منع حیوان آزاری آماده است

روایت یک فعال حقوق حیوانات از کشتار سگ‌ها و خشونت در تجمع حامیان

حمایت کودکان از حیوانات خیابانی در ترکیهگروهی از کودکان ترک و سوری کمک های دارویی و تجهیزات درمانی در اختیار پناهگاه حیوانات در استان حتای قرار دادند. - خبرگزاری آناتولی

موزیک ویدئوی «افشین» خواننده پاپ ایرانی در حمایت از حقوق حیوانات با هنرنمایی یک سگ اوکراینیموزیک ویدئوی «افشین» خواننده پاپ ایرانی در حمایت از حقوق حیوانات با هنرنمایی یک سگ اوکراینی این کلیپ با رویکردی طنزآمیز گوشه هایی از ماجراهای زندگی افشین و رابطه گرم و صمیمی میان او و سگ خانگیش را به تصویر می کشد.

پاکستان هند را به استفاده ابزاری از آب در مناقشه کشمیر متهم می‌کندپاکستان هند را به استفاده ابزاری از آب در مناقشه کشمیر متهم می‌کند پاکستان، هند را به دست زدن به «جنگ نسل پنجم» متهم کرده و می گوید دهلی نو، اسلام آباد را در جریان رها کردن آب از پشت سدی که می تواند موجب جاری شدن سیل در مرز شود، نگذاشته بود.