سپاه پاسداران: نسل جدید موشک بالستیک زمین به زمین آزمایش شد | DW | 15.01.2021

26/10/1399 06:22:00 ب.ظ

در آستانه تغییر دولت آمریکا و تحلیف جو بایدن، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران از آزمایش نسل جدیدی از موشک‌های بالستیک و پهپاد‌های تهاجمی خبر داد. بایدن پیشتر گفت‌، طرح‌های موشکی ایران را با حساسیت دنبال می‌کند.

در آستانه تغییر دولت آمریکا و تحلیف جو بایدن، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران از آزمایش نسل جدیدی از موشک‌های بالستیک و پهپاد‌های تهاجمی خبر داد. بایدن پیشتر گفت‌، طرح‌های موشکی ایران را با حساسیت دنبال می‌کند. او افزوده که سپاه با این موشک‌ها، برای"تهاجم همه‌جهتی در کلیه سطوح ارتفاعی با پایگاه‌های دشمن فرضی و سلب امکان دفاع از پدافند دشمن، نفوذ به سپر موشکی یا جداسازی سر جنگی موشک‌ها از بدنه و ناکام گذاشتن سامانه‌های دفاعی" توان و قدرت جدیدی پیدا کرده...

او افزوده که سپاه با این موشک‌ها، برای"تهاجم همه‌جهتی در کلیه سطوح ارتفاعی با پایگاه‌های دشمن فرضی و سلب امکان دفاع از پدافند دشمن، نفوذ به سپر موشکی یا جداسازی سر جنگی موشک‌ها از بدنه و ناکام گذاشتن سامانه‌های دفاعی" توان و قدرت جدیدی پیدا کرده است.

ایران در واکنش به خروج آمریکا از برجام و با وجود ابراز نگرانی‌ پیاپی تروئیکای اروپا، تعهدات مربوط به توافق اتمی را گام به گام زیرپا گذاشته است و در عین حال هرگونه بحث بر سر طرح‌های موشکی خود را نفی می‌کند.

مقامات نظامی و سیاسی جمهوری اسلامی بارها طرح‌های موشکی این کشور را"خط قرمز" خود خوانده‌اند. فرمانده هوافضای سپاه پاسداران دو هفته قبل گفت: «غلط می‌کند کسی بخواهد در این زمینه مذاکره کند.» روز جمعه ۱۹ دی (۸ ژانویه) حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه از پایگاه موشکی جدید این نیرو در"سواحل خلیج فارس" رونمایی کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

سپاه پاسداران: نسل جدید موشک‌‌های بالستیک با استفاده از فناوری هوش مصنوعی شلیک شدفرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران مدعی شد که بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی در عملیات ترکیبی که در آن از موشک‌های بالستیک و پهپادهای تهاجی استفاده شده،‌ سپاه پاسداران را صاحب قدرت تازه‌ای کرده است.

آمریکا ۳ نهاد دیگر ایران، از جمله تولیدکنندگان سلاح برای سپاه پاسداران را تحریم کرد

مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص) 15 سپاه پاسداران- عکس خبری تسنیم | Tasnimمرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص) 15 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز شنبه 27 دی با اجرای موفق عملیات راهبردی موشک های بالستیک دوربرد ضد ناوهای متخاصم دشمن و انهدام اهداف از فاصله 1800 کیلومتری به انجام رسید. در این مرحله از رزمایش سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه ، سردار سرتیپ امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه و جمعی از فرماندهان عالی رتبه نظامی حضور داشتند.

یک شهروند اهل بانه با شلیک نیروهای سپاه پاسداران کشته شد

انتشار گسترده کرونا در میان نیروهای سپاه پاسداران به دلیل شرکت در مانورهای نظامیهمزمان با ادامه سومین مانور نظامی ایران در دو هفته گذشته منابع خبری العربیه گزارش کردند که نیروهای الان باید ظالم رانابود کرد شما می‌دانید که بیشتر نیروهای ایران در معرض بیماری هستند پس حمله کنید تا ایران یک شبه طومار آل‌سعود رابپیچد خو لامصب توکه این همه واق واق میکنی یک کاری بکن بخدا ایرانی ها شمارا تحمل می‌کنند شما پاچه خوار و دین فریب هستید بیش باد این سپاه نسیت این ها تروریست ها است