جامعه بهایی, بهاییان ایران, اقلیت‌های دینی و مذهبی

جامعه بهایی, بهاییان ایران

کمیسر دولت آلمان: ایران حق آزادی مذهب را به رسمیت بشناسد | DW | 15.01.2021

سومین یکشنبه ژانویه روز جهانی آزادی ادیان نامیده شده است. کمیسر دولت آلمان در این حوزه، از جمهوری اسلامی خواسته به حقوق اقلیت‌های مذهبی احترام بگذارد و به ویژه از تبعیض سیستماتیک و آزار و اذیت بهاییان دست بردارد.

15/01/2021 05:11:00 ب.ظ

سومین یکشنبه ژانویه روز جهانی آزادی ادیان نامیده شده است. کمیسر دولت آلمان در این حوزه، از جمهوری اسلامی خواسته به حقوق اقلیت‌های مذهبی احترام بگذارد و به ویژه از تبعیض سیستماتیک و آزار و اذیت بهاییان دست بردارد.

سومین یکشنبه ژانویه روز جهانی آزادی ادیان نامیده شده است. کمیسر دولت آلمان در این حوزه، از جمهوری اسلامی خواسته به حقوق اقلیت‌های مذهبی احترام بگذارد و به ویژه از تبعیض سیستماتیک و آزار و اذیت بهاییان دست بردارد.

تاریخچه روز جهانی ادیان به سال ۱۹۵۰ باز می‌گردد که مجمع ملی و معنوی بهاییان در آمریکا، سومین یکشنبه ماه ژانویه را، روزی برای درنگ بر مذاهب و  ترویج ارزش‌هایی چون احترام و مدارا در برابر باورها و عقاید دینی مختلف نام‌گذاری کرد.مارکوس گروبل‌، روز جمعه ۱۵ ژانویه به خبرگزاری کاتولیکی KNA گفت: «جرم‌انگاری تغییر مذهب و تهدید به اعدام افرادی که از دین برگشته‌اند، باید خاتمه یابد.» او تاکید کرد که آزادی دین و عقیده یک حق جهانی است و این حق باید به طور یکسان شامل همه انسان‌ها باشد.

نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند

حدود هفت میلیون بهایی در دنیا زندگی می‌کنند که به گفته مسئولان این جامعه، در گوشه و کنار جهان در معرض تهدیدات گوناگون قرار دارند.  باورمندان به این آیین بیش از همه، در هند، ایران، آفریقا و جنوب و شمال آمریکا زندگی می‌كنند.بهاییت در ایران جزء ادیان به رسمیت شناخته شده نیست. مارکوس گروبل می‌گوید بهاییان ایران به طور سیستماتیک مورد پیگرد، آزار و تبعیض دولتی واقع می‌شوند. خبرگزاری کاتولیکی کنا به نقل از او نوشت: «بهایی‌ها در ایران حق ندارند اعتقاد خود را علنا ابراز کنند و با شکنجه و بازداشت‌های خودسرانه روبرو می‌شوند. خانه‌‌ها، مغازه‌ها، مراکز آموزشی و اماکن مذهبی آنها غالبا مورد حمله قرار می‌گیرد یا تخریب می‌شود.»

گروبل افزوده که در خلال همه‌گیری کرونا، فشارهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به بهاییان ایران تشدید شده‌ و اخبار زیادی مبنی بر افزایش دستگیری، اخراج و مصادره اموال و املاک بهاییان دریافت می‌شود.شش هفته قبل کنگره آمریکا در قطعنامه‌ای، آزار و اذیت بهاییان در ایران را محکوم کرد. این قطعنامه از دولت ایران خواست کلیه زندانیان بهایی را آزاد کند و به کارزار دولتی تبعیض و پیگرد آنها پایان دهد.  headtopics.com

ادامه مطلب: DW فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

MrFforI بهائیت دین نیست که اقلیت باشه ؛ یک فرقه ضالّه اس مثه صوفیه و... دولت آلمان هم از زندانى كردن آنهايى كه ، به راستى، ميگويند 'هولوكاست' يك افسانه دروغبن ست دست بردارد. آزادى اديان بدون آزادى فكر كردن و بيان آنها معنايى ندارد. مرگ بر صهيونيستهاى كودك كش منم شروع کردم شبهای جمعه از قرآن میگم،شبهای شنبه از تورات میگم شبهای یکشنبه از انجیل میگم و شبهای دوشنبه از گاتهای زرتشت و بقیه روزها از مولانا ، فردوسی و حافظ رویای ساختن یک دهکده جهانی از تمامی ادیان و ملیتها رو دارم بنظرم بیشترین مشکل انسان متعصب امروزی عدم آگاهی هست.

اينا خودشون رو مسخره كردن؟! الان جمهوري اسلامي ميگه چشم يادم نبود ج.ا: باشه چشم

گزارش امنیتی دولت آلمان: ایران به دنبال توسعه سلاح‌های کشتار جمعی استبنا بر یک گزارش اطلاعاتی جدید از سازمان امنیت دولت آلمان، ایران در سال 2020 به دنبال تولید و گسترش سلاح‌های کشتار جمعی بوده و این تلاش همچنان ادامه دارد.در کسی که خودش بمب اتم دارد کود انسانی میخوره که راجع به دیگران اظهار نظر کنه رسانه سعودی وهابی هم کودانسانی وارداتی از آلمان را به خورد بن سلمان میدهد اگر راجع به دیگران دروغ سازی و سیاه نمایی کنه

هشدار کمیسر مهاجرت اروپا به دولت بوسنی: مدیریت بهتری برای بحران مهاجرت داشته باشیدیلوه یوهانسون، کمیسر سوئدی مهاجرت اتحادیه اروپا روز پنج شنبه از اردوگاه لیپا در شمال غربی بوسنی دیدارکرد و از مقامات بوسنیایی خواست تا مدیریت صحیح و بهتری در مقابله با بحران مهاجرت در این کشور داشته باشند.

انتظارات آلمان از سیاست خارجی دولت جو بایدن | DW | 29.01.2021وزیر امور خارجه آلمان از چرخشی آشکار در سیاست خارجی آمریکا سخن گفته و از این تحول استقبال کرده است. برجام، افغانستان، اوکراین، ناوالنی و سیاست مشترک در قبال روسیه و چین محور مذاکرات اروپا با دولت بایدن خواهد بود. آلمان برای دو جنگ جهانی با هشتاد میلیون جان وخون باید مجازات تجزیه شدن را بچشد وگرنه خون هشتاد میلیون روی دست میماند. استارت اینکار زده خواهد شد. المان پادو و چاکر امریکا کشوری که از خودش استقلال نداره همیشه دوست داره نوکر باشه المان هیتلری کشوری که به صدام سلاح های شیمیایی داد این لکه ننگ همیشه در کارنامه المان هیتلری هست

توافق دولت آلمان بر سر مقررات کرونایی یکسان در همه ایالت‌ها | DW | 13.04.2021دولت آلمان بر سر اعمال محدودیت‌هایی یکسان در همه ایالت‌ها برای مهار بیماری کرونا توافق کرده است. این تصمیم باید در پارلمان به رای گذاشته شود. در صورت تصویب این مقررات در پارلمان محدودیت‌های شدیدتری در انتظار مردم است.

دولت آلمان ماموریت نظامیان خود را در افغانستان تمدید کرددولت آلمان موافقت کرد تا دورۀ حضور نظامیان خود را در افغانستان تا سال ۲۰۲۲ میلادی تمدید کند؛ با این وجود اجرایی شدن این تصمیم منوط به موافقت بوندستاگ، پارلمان آلمان است.