کمیسر دولت آلمان: ایران حق آزادی مذهب را به رسمیت بشناسد | DW | 15.01.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

سومین یکشنبه ژانویه روز جهانی آزادی ادیان نامیده شده است. کمیسر دولت آلمان در این حوزه، از جمهوری اسلامی خواسته به حقوق اقلیت‌های مذهبی احترام بگذارد و به ویژه از تبعیض سیستماتیک و آزار و اذیت بهاییان دست بردارد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در آستانه روز جهانی ادیان، مارکوس گروبل کمیسر دولت آلمان در امر آزادی مذاهب، از مقامات جمهوری اسلامی خواست حقوق اقلیت‌های مذهبی و عقیدتی در ایران را محترم بشمارند. او گفت ایران باید بهاییان را به رسمیت بشناسد و بگذارد که زرتشتی‌ها، مسیحیان و کلیمی‌ها نیز آزادانه زندگی کنند.

مارکوس گروبل‌، روز جمعه ۱۵ ژانویه به خبرگزاری کاتولیکی KNA گفت: «جرم‌انگاری تغییر مذهب و تهدید به اعدام افرادی که از دین برگشته‌اند، باید خاتمه یابد.» او تاکید کرد که آزادی دین و عقیده یک حق جهانی است و این حق باید به طور یکسان شامل همه انسان‌ها باشد. بهاییت در ایران جزء ادیان به رسمیت شناخته شده نیست. مارکوس گروبل می‌گوید بهاییان ایران به طور سیستماتیک مورد پیگرد، آزار و تبعیض دولتی واقع می‌شوند. خبرگزاری کاتولیکی کنا به نقل از او نوشت: «بهایی‌ها در ایران حق ندارند اعتقاد خود را علنا ابراز کنند و با شکنجه و بازداشت‌های خودسرانه روبرو می‌شوند. خانه‌‌ها، مغازه‌ها، مراکز آموزشی و اماکن مذهبی آنها غالبا مورد حمله قرار می‌گیرد یا تخریب می‌شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

MrFforI بهائیت دین نیست که اقلیت باشه ؛ یک فرقه ضالّه اس مثه صوفیه و...

دولت آلمان هم از زندانى كردن آنهايى كه ، به راستى، ميگويند 'هولوكاست' يك افسانه دروغبن ست دست بردارد. آزادى اديان بدون آزادى فكر كردن و بيان آنها معنايى ندارد. مرگ بر صهيونيستهاى كودك كش

منم شروع کردم شبهای جمعه از قرآن میگم،شبهای شنبه از تورات میگم شبهای یکشنبه از انجیل میگم و شبهای دوشنبه از گاتهای زرتشت و بقیه روزها از مولانا ، فردوسی و حافظ رویای ساختن یک دهکده جهانی از تمامی ادیان و ملیتها رو دارم بنظرم بیشترین مشکل انسان متعصب امروزی عدم آگاهی هست.

اينا خودشون رو مسخره كردن؟! الان جمهوري اسلامي ميگه چشم يادم نبود

ج.ا: باشه چشم

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش امنیتی دولت آلمان: ایران به دنبال توسعه سلاح‌های کشتار جمعی استبنا بر یک گزارش اطلاعاتی جدید از سازمان امنیت دولت آلمان، ایران در سال 2020 به دنبال تولید و گسترش سلاح‌های کشتار جمعی بوده و این تلاش همچنان ادامه دارد.در کسی که خودش بمب اتم دارد کود انسانی میخوره که راجع به دیگران اظهار نظر کنه رسانه سعودی وهابی هم کودانسانی وارداتی از آلمان را به خورد بن سلمان میدهد اگر راجع به دیگران دروغ سازی و سیاه نمایی کنه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

هشدار کمیسر مهاجرت اروپا به دولت بوسنی: مدیریت بهتری برای بحران مهاجرت داشته باشیدیلوه یوهانسون، کمیسر سوئدی مهاجرت اتحادیه اروپا روز پنج شنبه از اردوگاه لیپا در شمال غربی بوسنی دیدارکرد و از مقامات بوسنیایی خواست تا مدیریت صحیح و بهتری در مقابله با بحران مهاجرت در این کشور داشته باشند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتظارات آلمان از سیاست خارجی دولت جو بایدن | DW | 29.01.2021وزیر امور خارجه آلمان از چرخشی آشکار در سیاست خارجی آمریکا سخن گفته و از این تحول استقبال کرده است. برجام، افغانستان، اوکراین، ناوالنی و سیاست مشترک در قبال روسیه و چین محور مذاکرات اروپا با دولت بایدن خواهد بود. آلمان برای دو جنگ جهانی با هشتاد میلیون جان وخون باید مجازات تجزیه شدن را بچشد وگرنه خون هشتاد میلیون روی دست میماند. استارت اینکار زده خواهد شد. المان پادو و چاکر امریکا کشوری که از خودش استقلال نداره همیشه دوست داره نوکر باشه المان هیتلری کشوری که به صدام سلاح های شیمیایی داد این لکه ننگ همیشه در کارنامه المان هیتلری هست
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

توافق دولت آلمان بر سر مقررات کرونایی یکسان در همه ایالت‌ها | DW | 13.04.2021دولت آلمان بر سر اعمال محدودیت‌هایی یکسان در همه ایالت‌ها برای مهار بیماری کرونا توافق کرده است. این تصمیم باید در پارلمان به رای گذاشته شود. در صورت تصویب این مقررات در پارلمان محدودیت‌های شدیدتری در انتظار مردم است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دولت آلمان ماموریت نظامیان خود را در افغانستان تمدید کرددولت آلمان موافقت کرد تا دورۀ حضور نظامیان خود را در افغانستان تا سال ۲۰۲۲ میلادی تمدید کند؛ با این وجود اجرایی شدن این تصمیم منوط به موافقت بوندستاگ، پارلمان آلمان است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »