سویلو: در مبارزه با تروریسم با ایران همکاری داریم

28/07/1400 07:38:00 ب.ظ

سویلو: در مبارزه با تروریسم با ایران همکاری داریم

سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه

سویلو: در مبارزه با تروریسم با ایران همکاری داریم

وزیر کشور ترکیه پس از دیدار با همتای ایرانی خود در سفر به تهران گفت دو کشور در مبارزه با تروریسم و گروه تروریستی پ.ک.ک همکاری دارند. - خبرگزاری آناتولی

20.10.2021تهران/ خبرگزاری آناتولیسلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه امروز 20 اکتبر در نشست خبری پس از دیدار با احمد وحیدی، همتای ایرانی خود در تهران گفت: گفتگوهای مهمی داشتیم. در مبارزه با تروریسم و گروه تروریستی پ.ک.ک با ایران همکاری داریم. در این حوزه کارگروه‌های مشترکی داریم. عزم ما در مبارزه با تروریسم جدی است.

وی با ابراز خرسندی از حضور در تهران، اظهار کرد: امروز به دلیل اینکه در افغانستان شرایطی پیش آمده است که با حرکت پناهجویان به سمت مرزها روبرو هستیم، یک بار دیگر تاکید کردیم که نسبت به جلوگیری از مهاجرت غیر قانونی مصمم هستیم. پیشنهاد آقای وزیر درباره تشکیل یک کارگروه مشترک را بررسی کردیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اردوغان: سیاستمداران اروپایی به‌جای مبارزه با اسلام‌هراسی، از آن استفاده سیاسی می‌کننداردوغان: ادامه نظام کنونی که جهان اسلام در آن وجود نداشته و خواسته‌های آفریقا، آمریکای لاتین و آسیای جنوبی در نظر گرفته نمی‌شود، امکان پذیر نیست

اردوغان: سیاستمداران اروپایی به‌جای مبارزه با اسلام‌هراسی، از آن استفاده سیاسی می‌کنندسیاستمداران اروپایی به جای مبارزه با اسلام‌هراسی که جامعه را مانند سرطان احاطه کرده، در حال استفاده از آن به عنوان رانت سیاسی و گرفتن رای هستند

پیشنهاد روسیه برای همکاری نظامی با ایران در امور افغانستانوزیر دفاع روسیه اعلام کرد که می‌توانند با تهران در مسئله افغانستان مانند سوریه همکاری نظامی داشته باشند. - خبرگزاری آناتولی

شیوع و مرگ کرونایی در افراد چاق بیشتر است/با تسریع واکسیناسیون امیدواریم بیماری مدیریت شودوزیر بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت ایمنی مواد غذایی و لزوم نظارت جدی سازمان غذا و دارو بر این موضوع، در عین حال چاقی را از چالشهای امروز دنیا خواند و گفت: شدت و شیوع کرونا و همچنین مرگ و میر ناشی از آن در افراد چاق بیشتر است و این از آسیبهای چاقی است.

سرم‌های دپو در گمرک احتمالا مجوز ندارند/برای دسترسی برخط، بارها با گمرک نامه‌نگاری کرده‌ایممدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو: *سرم‌های دپو در گمرک احتمالا مجوز ندارند *اینکه این موضوع، تعیین تکلیف نمی‌شود و گمرک مدام توپ را در زمین دیگر سازمان‌ها می‌اندازد، جای تعجب دارد *برای دسترسی برخط، بارها با گمرک نامه‌نگاری کرده‌ایم

دیدار اردوغان با رهبران سه کشور آفریقایی در توگورئیس جمهور ترکیه با رهبران کشورهای توگو، بورکینا‌فاسو و لیبریا دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی اردوغان انهاراازدست چپاول گران غرب نجات میده هم یک بازاروسیت برای ترکیه ایجادکرده اینست منافع ملی وروابط بردبرد

وزیر کشور ترکیه پس از دیدار با همتای ایرانی خود در سفر به تهران گفت دو کشور در مبارزه با تروریسم و گروه تروریستی پ.رئيس جمهور ترکیه اعلام کرد که سیاستمداران اروپایی به جای مبارزه با اسلام‌هراسی در حال استفاده از آن به عنوان رانت سیاسی و گرفتن رای هستند..وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که می‌توانند با تهران در مسئله افغانستان مانند سوریه همکاری نظامی داشته باشند.

ک.ک همکاری دارند.10. 20.10. اردوغان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اینکه اکنون هیچ چیز در جهان مانند سابق نخواهد بود، گفت: همه‌گیری کرونا رویکرد افراد نسبت به خود، جامعه و سیاست جهانی را به‌طور اساسی تغییر داده است.2021 تهران/ خبرگزاری آناتولی سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه امروز 20 اکتبر در نشست خبری پس از دیدار با احمد وحیدی، همتای ایرانی خود در تهران گفت: گفتگوهای مهمی داشتیم. وزیر دفاع روسیه همچنین تاکید کرد: «مسکو و تهران می‌توانند در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و ممانعت از ظهور گروه تروریستی داعش در کشورهای همسایه همکاری کنند».

در مبارزه با تروریسم و گروه تروریستی پ. کشورهای توسعه نیافته و گروه‌های ضعیف اجتماعی به حال خود رها شدند و زنجیره تامین نیازهای اولیه مختل شد.ک.ک با ایران همکاری داریم. سیاستمداران اروپایی به جای مبارزه با اسلام هراسی که جامعه را مانند سرطان احاطه کرده، در حال استفاده از آن به عنوان رانت سیاسی و رای گیری هستند. در این حوزه کارگروه‌های مشترکی داریم. عزم ما در مبارزه با تروریسم جدی است. اردوغان با اشاره به اینکه این سیستم که پس از جنگ جهانی دوم مستحکم شده و پایه‌های آن پس از جنگ جهانی اول پایه گذاری شد، مدت‌هاست که عدالت و ثبات ایجاد نکرده، گفت: «در نظم کنونی جهان اسلام هیچ جایگاهی نداشته و آفریقا، آمریکای لاتین و آسیای جنوبی مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

وی با ابراز خرسندی از حضور در تهران، اظهار کرد: امروز به دلیل اینکه در افغانستان شرایطی پیش آمده است که با حرکت پناهجویان به سمت مرزها روبرو هستیم، یک بار دیگر تاکید کردیم که نسبت به جلوگیری از مهاجرت غیر قانونی مصمم هستیم. پیشنهاد آقای وزیر درباره تشکیل یک کارگروه مشترک را بررسی کردیم. نیاز به اصلاحات در سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای بین المللی اجتناب ناپذیر است». سویلو امنیت مرزها را یکی از موضوعات مهم بین ترکیه و ایران عنوان کرد و افزود: مخصوصا در مورد دیوار امنیتی و سیستم‌های مجتمع و فنی گفت‌وگو کردیم. وزیر کشور ترکیه از ایجاد کارگروه مشترک در استان‌های مرزی دو کشور خبر داد و گفت: مساله تجارت و امنیت تجارت مرزی مورد بحث قرار گرفت.. به مبارزه با قاچاق و مواد مخدر نیز باید پرداخته شود.

ایران و ترکیه در حوزه مواد مخدر همکاری می‌کنند. در این تفاهمنامه‌ای که امضا کردیم مطرح شده در چه موادی همکاری می‌کنیم. به دلیل اتخاذ رویکرد دوستانه از آقای وزیر و همکارانشان تشکر می‌کنم. مشکلاتی جغرافیای اسلام را بررسی کردیم و بر مسئولیت‌های خود تاکید کردیم. روابط ترکیه و ایران تنها دیپلماتیک نیست دوستانه و برادرانه است.

دیگر وقت کار است، خداوند یاری رسان ما باشد. احمد وحیدی، وزیر کشور ایران نیز در نشست خبری پس از این دیدار گفت: فصل جدیدی از روابط با عمق بیشتر شکل خواهد گرفت که به نفع ملت دو کشور خواهد بود اجازه نخواهیم داد توطئه گران در رابطه ما خللی ایجاد کنند. وی با بیان اینکه کارگروه‌های مختلف شکل خواهد گرفت و دیدارهای بیشتری صورت خواهد پذیرفت، اضافه کرد: درباره مسائل کلی‌تری هم بحث شد. درباره نقش مخرب رژیم صهیونیستی و آمریکا و مسائلی که در افغانستان به وجود آوردند. دو کشور عزمشان برای توسعه روابط راهبردی جزم کرده‌اند و شروعی خوبی برای تعمیق روابط با کشور دوست و برادر ترکیه است.

20.10.2021 سویلو: ترکیه و ایران در مبارزه با پ.ک.ک و تروریسم همکاری مشترک دارند سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه: ترکیه و ایران در مبارزه با پ.

ک.ک و تروریسم همکاری مشترک دارند. .