پیشنهاد روسیه برای همکاری نظامی با ایران در امور افغانستان

27/07/1400 04:24:00 ب.ظ

پیشنهاد #روسیه برای همکاری نظامی با #ایران در امور #افغانستان

روسیه, افغانستان

پیشنهاد روسیه برای همکاری نظامی با ایران در امور افغانستان

وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که می‌توانند با تهران در مسئله افغانستان مانند سوریه همکاری نظامی داشته باشند. - خبرگزاری آناتولی

19.10.2021مسکو/ خبرگزاری آناتولیسرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در دیدار با محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای ایران در مسکو با اشاره به همکاری نظامی دو کشور سوریه گفت: «می‌توانیم این همکاری را در مناطق دیگر نیز انجام دهیم. امروز در مورد تهدیدات موجود در افغانستان مطرح است».

وزیر دفاع روسیه همچنین تاکید کرد: «مسکو و تهران می‌توانند در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و ممانعت از ظهور گروه تروریستی داعش در کشورهای همسایه همکاری کنند».

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

تصاویر مربوط به کشته شدن سرکرده داعش در سوریه

خبرگزاری آناتولی به تصاویری از عملیات مخالفان نظامی در جنوب سوریه که منجر به کشته شدن ابوالحسن الهاشمی القریشی سرکرده گروه تروریستی داعش شده، دست یافت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

همکاری برای تأمین صلح و امنیت در خلیج فارس محور مذاکرات وزرای خارجه ایران و قطر«محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر روز گذشته با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان گفتگوی تلفنی داشت. ازکی تاحالا قطر شده مسئول صلح درکشورها...😏

مقابله با مهاجران؛ لهستان هزاران نیروی نظامی روانه مرز بلاروس کردمقامات لهستان از افزایش نیروهای خود در مرز مشترک با بلاروس برای مقابله با مهاجران غیرقانونی خبر داد. نهایتا منجربه شکست سنگین لهستان خواهد شد.. مهاجرت گسترده و عظیم پناهجویان به اروپا،کاملا اجتناب ناپذیر ... و دلیلش هم سیاستهای ریاکارانه و فتنه انگیزانه اروپایی هاست .. که من از نزدیک شاهد بودم ..

ایران و ونزوئلا سند همکاری ۲۰ ساله امضا می‌کنند | DW | 18.10.2021وزیر خارجه ایران در نشست مشترک خبری با همتای ونزوئلایی خود اعلام کرد که دو کشور درحال تدوین سند همکاری ۲۰ ساله هستند. ابراهیم رئیسی در ملاقات با سفیر ونزوئلا، آمریکای لاتین را جزو اولویت‌های دیپلماسی اقتصادی ایران خواند.

رایزنی وزیران امور خارجه ایران و ونزوئلا فردا تهرانوزیران امور خارجه ایران و ونزوئلا فردا در تهران با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو می‌کنند.

خلیلزاد پس از استعفا: به‌زودی موانع پنهان پرونده افغانستان را اعلام می‌کنمزلمی خلیلزاد، نماینده ایالات متحده در امور افغانستان با اعلام استعفا از سمت خود، تاکید کرده که در مورد موانع پنهان موجود در پرونده افغانستان و شکست مذاکرات

کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور افغانستان شد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimکاظمی‌قمی نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان شد وی مسئولیت سفارت ایران در عراق و همچنین کنسولگری ایران در هرات افغانستان را در کارنامه دیپلماتیک خود دارد

وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که می‌توانند با تهران در مسئله افغانستان مانند سوریه همکاری نظامی داشته باشند.به گزارش ایسنا، وزرای امور خارجه دو کشور در این گفتگوی تلفنی علاوه بر رایزنی در خصوص توسعه بیشتر مناسبات دوجانبه ایران و قطر در حوزه های مختلف سیاسی و اقتصادی، همچنین برای توسعه تعاملات تجاری بخش‌های خصوصی تبادل نظر نمودند.Aa وزیر دفاع لهستان روز سه شنبه از حضور ۶ هزار نیروی نظامی این کشور در مرز مشترک با بلاروس و تشدید مراقبت‌ها و مقابله با مهاجران غیرقانونی خبر داد.پس از دیدار فلیکس رامون پلاسنسیا گونزالس، وزیر خارجه ونزوئلا با ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی، روز دوشنبه ۲۶ مهر (۱۸ اکتبر) نشست خبری مشترک وزیران خارجه دو کشور برگزار شد.

19.10. انتهای پیام.2021 مسکو/ خبرگزاری آناتولی سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در دیدار با محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای ایران در مسکو با اشاره به همکاری نظامی دو کشور سوریه گفت: «می‌توانیم این همکاری را در مناطق دیگر نیز انجام دهیم. گارد مرزی لهستان اعلام کرده است که تنها در روز دوشنبه ۶۱۲ مورد تلاش برای عبور غیرقانونی از مرز رخ داده است. امروز در مورد تهدیدات موجود در افغانستان مطرح است». وزیر دفاع روسیه همچنین تاکید کرد: «مسکو و تهران می‌توانند در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و ممانعت از ظهور گروه تروریستی داعش در کشورهای همسایه همکاری کنند». وزیر خارجه جمهوری اسلامی اعلام کرد که در آینده نزدیک نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا به تهران خواهد رفت.

​​​​​​​شویگو با بیان این که روابط نظامی دو کشور چندجانبه و در حال گسترش است، گفت: «مبارزه مشترک با تروریسم جهانی نمونه بارز این موضوع است. گارد مرزی لهستان اعلام کرده است تا از ابتدای ماه اکتبر تا روز شنبه ۱۶ اکتبر بیش از ۹ هزار و ۶۰۰ تلاش برای ورود غیرقانونی مهاجران به خاک این کشور صورت گرفته است. به تلاش برای گسترش و تقویت روابط موجود تلاش خواهیم کرد». .