سنگین‌ترین شهاب‌سنگ آلمان کشف شد | DW | 18.07.2020

18/07/2020 09:00:00 ب.ظ

شهاب‌سنگی که در باغچه یک خانه مسکونی کشف شده، سنگین‌وزن‌ترین شهاب‌سنگ کشف‌ شده در آلمان است. صاحب‌ خانه این جرم آسمانی را حدود ۳۰ سال پیش کشف کرده اما به آن اهمیت نداده بود.

سنگ آسمانی, شهاب‌سنگ در آلمان

شهاب‌سنگی که در باغچه یک خانه مسکونی کشف شده، سنگین‌وزن‌ترین شهاب‌سنگ کشف‌ شده در آلمان است. صاحب‌ خانه این جرم آسمانی را حدود ۳۰ سال پیش کشف کرده اما به آن اهمیت نداده بود.

شهاب‌سنگی که در باغچه یک خانه مسکونی کشف شده، سنگین‌وزن‌ترین شهاب‌سنگ کشف‌ شده در آلمان است. صاحب‌ خانه این جرم آسمانی را حدود ۳۰ سال پیش کشف کرده اما به آن اهمیت نداده بود.

در سال ۱۹۸۹ یک شهروند آلمانی به نام هانس یورگ بایر در شهرک بلاوبویرن در ایالت بایرن هنگام بیل‌ زدن در باغچه خانه‌اش به سنگی برمی‌خورد که اکنون به عنوان سنگین‌ترین شها‌ب‌سنگ کشف‌شده در آلمان ثبت شده است.وزن این سنگ آسمانی (۳۰ کیلو و ۲۶گرم) نسبت به اندازه آن (۲۸ در ۲۵ در ۲۰ سانتیمتر) تعجب  بایر را برمی‌انگیزد اما او اهمیتی نمی‌دهد و سنگ را جابجا نمی‌کند. 

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندیداو ۲۵ سال بعد دوباره در حال بیل‌زدن باغچه به سنگ نامانوس برمی‌خورد و این بار تصمیم می‌گیرد که آن را به زباله‌دانی ببرد، اما پشیمان می‌شود و آن را با زحمت به زیرزمین خانه‌اش منتقل می‌کند. بایر پس از گذشت پنج سال به این فکر می‌افتد که به راز سنگینی سنگ پی‌ببرد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کشف 53 کیلوگرم هروئین در مرز ترکیه با ایران

کشف 750 سکه 3 هزار ساله در تهران- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimکشف ۷۵۰ سکه ۳ هزار ساله در تهران رئیس پلیس پیشگیری تهران از کشف ۷۵۰ عدد سکه عتیقه، سه آلبوم مخصوص به سکه‌های سه هزار سال پیش، یک کتاب قدیمی و تعدادی تجهیزات لازم برای حفاری از یک باند خرید و فروش عتیقه‌جات خبر داد

کشف و انهدام باند سارقین سازمان یافتهانهدام باند سارقین سازمان یافته کشف و انهدام باند سارقین سازمان یافته که اقدام به سرقت از منزل و ماشین و موبایل میکردند توسط مأموران پليس بازداشت شدند

رسوایی 'نفوذ نئونازی‌ها' در اداره پلیس ایالت هسن آلمان | DW | 16.07.2020گروه 'شهروندان رایش' برای چند نفر از جمله دو زن کابارتیست و سیاستمدار، ایمیل‌های تهدیدآمیز و پیام مرگ ارسال کرده است. از قرار، اطلاعات شخصی افراد از اداره پلیس هسن درز کرده‌اند. رئیس پلیس به بازنشستگی اجباری تن داد.

ارتش آلمان در جستجوی تجهیزاتی که از انبار ناپدید شده است | DW | 17.07.2020بنا به گزارش‌های تازه مقدار فراوانی از تجهیزات رزمی ارتش آلمان ناپدید شده است. ارتش و کمیسیون امور دفاع در پارلمان آلمان نگران هستند و تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند. احزاب گوناگون از ولنگاری احتمالی در ارتش انتقاد کرده‌اند.

آخرین خبرهای شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ | DW | 18.07.2020

سنگین‌ترین شهاب‌سنگ آلمان در کنار دیتر هاینلاین از مرکز هوافضای آلمان در سال ۱۹۸۹ یک شهروند آلمانی به نام هانس یورگ بایر در شهرک بلاوبویرن در ایالت بایرن هنگام بیل‌ زدن در باغچه خانه‌اش به سنگی برمی‌خورد که اکنون به عنوان سنگین‌ترین شها‌ب‌سنگ کشف‌شده در آلمان ثبت شده است.نیروهای امنیتی ترکیه در استان مرزی آغری 53 کیلوگرم هروئین را که از ایران به داخل کشور قاچاق شده بود، کشف کردند.به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا ؛ سردار کیوان ظهیری با اعلام خبر کشف سکه‌های سه هزار ساله در تهران، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: با دریافت خبری مبنی بر اینکه پدری 70 ساله به همراه دو فرزند 47 و 37 ساله‌اش ساکن یکی از استانهای همجوار استان تهران با همکاری دو همدستش ساکن شهر تهران باندی پنج نفره برای فروش طلاجات و سکه‌های عتیقه تشکیل داده‌اند، بررسی موضوع در دستور کار تیمی از مأموران متخصص کلانتری 105 سنایی قرار گرفت.23 / 1 ۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶ محمدحسین موحدی نژاد که اقدام به سرقت از منزل و ماشین و موبایل میکردند توسط مأموران کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس بازداشت شدند.

وزن این سنگ آسمانی (۳۰ کیلو و ۲۶گرم) نسبت به اندازه آن (۲۸ در ۲۵ در ۲۰ سانتیمتر) تعجب  بایر را برمی‌انگیزد اما او اهمیتی نمی‌دهد و سنگ را جابجا نمی‌کند.  به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید او ۲۵ سال بعد دوباره در حال بیل‌زدن باغچه به سنگ نامانوس برمی‌خورد و این بار تصمیم می‌گیرد که آن را به زباله‌دانی ببرد، اما پشیمان می‌شود و آن را با زحمت به زیرزمین خانه‌اش منتقل می‌کند.07. بایر پس از گذشت پنج سال به این فکر می‌افتد که به راز سنگینی سنگ پی‌ببرد. وی ادامه داد: در ادامه تحقیقات پلیسی، محل قرار اعضای این باند و خریدار در یکی از مراکز موسیقی شهر تهران شناسایی و با دستور قضائی دستگیری فروشندگان و خریدار عتیقه‌جات در دستور کار قرار گرفت و مراقبتهای ویژه پلیسی از محل قرار متهمان آغاز شد. برای این منظور او یک قعطه ۲۰گرمی را از سنگ جدا می‌کند و به مرکز هوافضای آلمان در برلین می‌فرستد. استانداری آغری طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای ژاندارمری ترکیه پس از دریافت گزارشی مبنی بر مخفی شدن مقدار زیادی مواد مخدر در این استان عملیاتی آغاز کرده‌اند.  هانس‌ یورگ بایر، کاشف سنگین‌ترین شهاب‌سنگ آلمان سنگ آسمانی استثنایی سنگ مرموز در این مرکز و چند آزمایشگاه دیگر مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد و کارشناسان به این نتیجه می‌رسند که هانس یورگ بایر یک شهاب‌سنگی استثنایی پیدا کرده است.

استثنایی به این دلیل که تاکنون رکورددار وزن شهاب‌سنگ‌های کشف‌شده در آلمان، سنگی به وزن ۱۷ کیلو و ۲۵ گرم بود. گفتنی است عملیات نیروهای امنیتی ترکیه در راستای مبارزه با قاچاق مواد مخدر در سراسر کشور بدون وقفه ادامه دارد. به گفته وی، تمام عتیقه‌جات کشف شده برای ارزش‌گذاری به مرکز میراث فرهنگی تحویل شده است و هر 6 متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی گرفتند.  شهاب‌سنگ‌ها که اکثرا از سنگ و فلز ساخته‌ شده‌اند بقایای دنباله‌دارها یا سیارک‌ها هستند که هنگام عبور از زمین کاملاً آتش نمی‌گیرند و معمولا یا با صدای بلند در نزدیکی زمین منفجر می‌شوند یا به زمین برخورد می‌کنند. به احتمال زیاد شهاب سنگ بایر دست‌کم صدها سال پیش به زمین فرود آمده است.  به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید گفته می‌شود، روزانه حدود ۵۰ تن شهاب‌سنگ به درون جو زمین می‌آید که بیشتر آنها از جو عبور نمی‌کنند و همانجا نابود می‌شوند.  در سال ۲۰۱۳ یک سنگ آسمانی به طول ۶۰ متر و با حداقل سرعت ۵۴ هزار کیلومتربرساعت در آسمان شهر چیلیابنسک روسیه منفجر شد.

تنها بر اثر شکستن شیشه‌های ساختمان‌‌ها که حاصل فشار ناشی از انفجار بود، حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر زخمی شدند.  گفته می‌شود که تاکنون ۳۰۸ شهاب‌سنگ از ایران در جهان ثبت شده‌است. در همین زمینه: .