ارتش آلمان در جستجوی تجهیزاتی که از انبار ناپدید شده است | DW | 17.07.2020

27/04/1399 11:30:00 ب.ظ

بنا به گزارش‌های تازه مقدار فراوانی از تجهیزات رزمی ارتش آلمان ناپدید شده است. ارتش و کمیسیون امور دفاع در پارلمان آلمان نگران هستند و تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند. احزاب گوناگون از ولنگاری احتمالی در ارتش انتقاد کرده‌اند.

بنا به گزارش‌های تازه مقدار فراوانی از تجهیزات رزمی ارتش آلمان ناپدید شده است. ارتش و کمیسیون امور دفاع در پارلمان آلمان نگران هستند و تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند. احزاب گوناگون از ولنگاری احتمالی در ارتش انتقاد کرده‌اند. سخنگوی وزارت دفاع در برلین روز جمعه (۱۷ ژوئیه) در این باره گفت: «هنوز معلوم نیست چه بر سر تجهیزات آمده است: آنها در محل مأموریت‌های قبلی به جا مانده‌اند؟ افرادی با طرح و نقشه آنها را برداشته‌اند؟ یا تنها خطائی ناشی از ولنگاری و بی‌نظمی پیش آمده...

سخنگوی وزارت دفاع در برلین روز جمعه (۱۷ ژوئیه) در این باره گفت: «هنوز معلوم نیست چه بر سر تجهیزات آمده است: آنها در محل مأموریت‌های قبلی به جا مانده‌اند؟ افرادی با طرح و نقشه آنها را برداشته‌اند؟ یا تنها خطائی ناشی از ولنگاری و بی‌نظمی پیش آمده است؟ هیچ کدام از این احتمالات بعید نیست».

تارنمای"ولت" پیش از این گزارش داده بود که بنا به پاسخ محرمانه‌ای که دولت فدرال به فراکسیون احزاب گوناگون داده است، از سال ۲۰۱۰ تاکنون بیش از ۶۰ هزار گلوله در ارتش"ناپدید" شده است. بنا به گزارش یادشده از شمار ۹۶ هزار گلوله‌ای که ناپدید شده بود، حدود ۳۶ هزار گلوله یافت شده است، و بنابراین تکلیف ۶۰ هزار گلوله روشن نیست. گلوله‌های ناپدید شده اندازه (کالیبر) متفاوتی داشته است.

پیش از این یگان کماندویی ارتش (KSK) از ناپدید شدن ۴۸ هزار گلوله گزارش داده بود، که وضعیت آنها نیز تاکنون روشن نشده است. سخنگوی وزارت دفاع گفت که تحقیقاتی دقیق و موشکافانه در هر دو مورد شروع شده است؛ وی تصریح کرد: «هر موردی از دستبرد احتمالی به پیگرد قضائی منجر خواهد شد». headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

سه تروریست پ.ک.ک در عملیات هوایی ارتش ترکیه از پای درآمدند

عکس روز: پرواز در پارلمان آلمان | DW | 16.07.2020عکس روز: پرواز در پارلمان آلمان این تصویر حفره بالای گنبد شیشه‌ای ساختمان پارلمان فدرال آلمان (ساختمان رایشتاگ) را نشان می‌دهد. آتش‌نشانی برلین برای نخستین بار مانور نجات افراد از طریق سقف این ساختمان را اجرا کرد. این عملیات پس از ۴۵ دقیقه با موفقیت پایان یافت. نمایندگان پارلمان آلمان در تعطیلات تابستانی به سر می‌برند. گنبد شیشه‌ای ساختمان پارلمان نماد شفافیت تصمیم‌گیری و نظارت‌پذیری است.

رسوایی 'نفوذ نئونازی‌ها' در اداره پلیس ایالت هسن آلمان | DW | 16.07.2020گروه 'شهروندان رایش' برای چند نفر از جمله دو زن کابارتیست و سیاستمدار، ایمیل‌های تهدیدآمیز و پیام مرگ ارسال کرده است. از قرار، اطلاعات شخصی افراد از اداره پلیس هسن درز کرده‌اند. رئیس پلیس به بازنشستگی اجباری تن داد.

حکم بازداشت راننده کامیونی که ۳۱ مهاجر را وارد آلمان کرد | DW | 16.07.2020دادستان ایالت درسدن آلمان دستور بازداشت یک راننده کامیون را داد که قصد آوردن ۳۱ مهاجر غیرقانونی به این کشور را داشت. این کامیون توسط پلیس در مرز جمهوری چک و آلمان کشف شد.

عراق|حمله تروریستی در منطقه «ابن‌سینا»؛ فرمانده تیپ 59 ارتش کشته شد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimحمله تروریستی به یکی از فرماندهان ارتش عراق خبرگزاری رسمی عراق (واع): در حمله تروریستی، سرلشکر غیدان یکی از فرماندهان ارتش در شمال بغداد کشته شد افراد ناشناس در شهرستان «الطارمیه» بغداد به خودروی این فرمانده عراقی حمله کرده و او را کشتند

حکم دادگاه قانون اساسی آلمان: دولت در دسترسی به داده‌های شهروندان آزاد نیست | DW | 17.07.2020دادگاه قانون اساسی آلمان رأی داده است که مسئولان اجازه ندارند با دستاویز مقابله با بزهکاری یا پیکار با تروریسم، به داده‌های سایبری شهروندان در اینترنت و تلفن هوشمند به طور نامحدود دسترس داشته باشند.