حکم بازداشت راننده کامیونی که ۳۱ مهاجر را وارد آلمان کرد | DW | 16.07.2020

26/04/1399 04:57:00 ب.ظ

دادستان ایالت درسدن آلمان دستور بازداشت یک راننده کامیون را داد که قصد آوردن ۳۱ مهاجر غیرقانونی به این کشور را داشت. این کامیون توسط پلیس در مرز جمهوری چک و آلمان کشف شد.

مهاجران, کامیون یخچال‌دار

دادستان ایالت درسدن آلمان دستور بازداشت یک راننده کامیون را داد که قصد آوردن ۳۱ مهاجر غیرقانونی به این کشور را داشت. این کامیون توسط پلیس در مرز جمهوری چک و آلمان کشف شد.

دادستان ایالت درسدن آلمان دستور بازداشت یک راننده کامیون را داد که قصد آوردن ۳۱ مهاجر غیرقانونی به این کشور را داشت. این کامیون توسط پلیس در مرز جمهوری چک و آلمان کشف شد.

قاچاق این افراد دو روز پیش در جریان یک کنترل توسط پلیس فدرال و مرزی ایالت زاکسن آلمان کشف شد. راننده این کامیون که مردی ۵۷ ساله و اهل ترکیه است بازداشت شده است.بنابر این خبر مهاجران همگی مرد و بین ۱۸ تا ۴۷ ساله بوده‌اند. سه تن از آنها ایرانی و بقیه از کشورهای ترکیه، سوریه و عراق هستند. پلیس هنوز در حال تحقیق است و جزئیات بیشتری در این رابطه هنوز منتشر نشده است. این کامیون در پارکینگی در حاشیه یک بزرگراه کشف شد.

به گفته پلیس مهاجران در فضایی تنگ روی جعبه‌های مخصوص حمل هندوانه جای گرفته بودند و پنج نفرشان به دلیل سرمای بیش از حد دچار جراحات سطحی شده‌اند.این اولین باری نیست که قاچاقچیان انسان مهاجران را با استفاده از این روش به اروپا منتقل می‌کنند؛ روشی که تا به حال به قیمت جان گروهی از مهاجران تمام شده است. در اواخر سال ۲۰۱۹ در یک کامیو‌ن یخچال‌دار در بریتانیا اجساد ۳۹ مهاجر ویتنامی پیدا شد که از بلژیک قاچاق شده بودند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

ویدئو / بازگشت روند عادی زندگی به شهرهای چین

مقامات چین با برداشته شدن بخشی از محدودیت‌های سختگیرانۀ کرونایی در این کشور موافقت کرده‌اند.این تصمیم، پس از اعتراضات گسترده شهروندان چین به بازگشت محدودیت‌های کرونایی گرفته شده است.پس از افزایش موارد جدید کرونا، مقامات چین تصمیم گرفته بودند، محدودیت‌هایی مانند قرنطینه شهرهای بزرگ را دوباره اجرایی کنند، اقدامی که نارضایتی شهروندان را به دنبال داشت. ادامه مطلب >>

بازداشت ۳۱ مهاجر مخفی شده در کامیون یخچال‌دار در مرز آلمان و جمهوری چکپلیس آلمان می گوید ۳۱ پناهجو را در یخچال یک کامیون در حالی که پشت پالت های میوه پنهان شده بودند در مرز آلمان و جمهوری چک بازداشت کرده است.

اعتراضات کارگران هفت تپه وارد دومین ماه خود شد؛ ماموران امنیتی ۴ کارگر را بازداشت کردندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

انفجار بمب جاده‌ای در سوریه سه سرباز روس را زخمی کردوزارت دفاع روسیه می‌گوید سه نظامی این کشور در جریان انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در استان ادلب سوریه زخمی شده‌اند.

سایه موج دوم کرونا بر سر فرانسه؛ ماکرون ماسک را دوباره اجباری می‌کندگروهی از پزشکان برجسته فرانسه این هفته از دولت خواسته بودند که برای جلوگیری از موج دوم کرونا و اشباع شدن بیمارستان‌ها، پوشیدن ماسک را اجباری کند.

وزارت خارجه: ایران اجازه نمی‌دهد یک قلدر با ارعاب جامعه بین‌المللی منافعش را تضعیف کندوزارت امور خارجه با اشاره به گذشت پنج سال از امضای برجام تاکید کرد که ایران اجازه نخواهد داد که 'یک قلدر از طریق ارعاب جامعه بین‌المللی' منافع ایران را تضعیف کند.

اوکراین پس از یک دهه قمارخانه‌هایش را باز می‌کنددولت اوکراین امیدوار است که قمارخانه‌‌ها و موسسات شرط‌ بندی بتوانند با پرداخت مالیات و عوارض خود، سالانه حدود ۱۵۰ میلیون دلار به بودجهٔ کشور کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری آلمان دادستان شهر درسدن واقع در شرق آلمان روز پنجشنبه ۲۶ تیر (۱۶ ژوئیه) دستور بازداشت راننده کامیونی را داد که با مخفی کردن ۳۱ مهاجر در یخچال کامیون قصد آوردن غیرقانونی آنها به آلمان را داشت.Aa ماموران مرزی بین جمهوری چک و آلمان، ۳۱ مهاجری را که در یک کامیون یخچال‌دار پنهان شده بودند، بازداشت کردند.Share via Email Print this page یوسف بهمنی، مسلم چشم خاور، ابراهیم عباسی منجری و محمد خنیفری چهار کارگری هستند که توسط پلیس اطلاعات وامنیت شوش بازداشت شده اند.Aa وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که سه سرباز ارتش این کشور در هنگام گشت‌زنی به دلیل انفجار بمب مجروح شده‌اند.

قاچاق این افراد دو روز پیش در جریان یک کنترل توسط پلیس فدرال و مرزی ایالت زاکسن آلمان کشف شد. راننده این کامیون که مردی ۵۷ ساله و اهل ترکیه است بازداشت شده است. مهاجران پس از توقف کامیون توسط ماموران گمرک در پشت پالت های میوه و سبزیجات پنهان شدند و در همین حالت توسط نیروهای دولتی پیدا شدند. بنابر این خبر مهاجران همگی مرد و بین ۱۸ تا ۴۷ ساله بوده‌اند. بنابر این گزارش، کارگران بازداشت شده بعد از انتقال از محل پلیس آگاهی شوش به دادگستری شهرستان شوش، علی‌رغم ارائه فیش حقوقی و سند جهت آزادی آنها به زندان فجر دزفول منتقل شدند. سه تن از آنها ایرانی و بقیه از کشورهای ترکیه، سوریه و عراق هستند. در سال ۲۰۱۵ و با شروع مهاجرت میلیون‌ها نفر به اروپا، در اتریش ماموران پلیس کامیون یخچال‌دار با ۷۱ پناهجوی بی جان پیدا کردند. پلیس هنوز در حال تحقیق است و جزئیات بیشتری در این رابطه هنوز منتشر نشده است. نظامیان ترکیه و روسیه در مارس گذشته به توافق رسیدند تا در برخی مناطق حساس سوریه، از جمله استان ادلب گشت زنی‌های نظامی را بصورت مشترک انجام دهند.

این کامیون در پارکینگی در حاشیه یک بزرگراه کشف شد. این کامیون از شهر زیبروج بلژیک به بریتانیا رفته بود. در حالی از اعتراضات کارگران هفت تپه یک ماه می گذرد که این کارگران می‌گویند با گذشت نزدیک به چهار ماه از سال ۹۹، آنها تنها یک ماه از دستمزد خود را دریافت کرده‌اند. به گفته پلیس مهاجران در فضایی تنگ روی جعبه‌های مخصوص حمل هندوانه جای گرفته بودند و پنج نفرشان به دلیل سرمای بیش از حد دچار جراحات سطحی شده‌اند. این اولین باری نیست که قاچاقچیان انسان مهاجران را با استفاده از این روش به اروپا منتقل می‌کنند؛ روشی که تا به حال به قیمت جان گروهی از مهاجران تمام شده است. در اواخر سال ۲۰۱۹ در یک کامیو‌ن یخچال‌دار در بریتانیا اجساد ۳۹ مهاجر ویتنامی پیدا شد که از بلژیک قاچاق شده بودند. پیش از این کارگران نیشکر هفت تپه در آبان ماه ۹۷ و در اعتراض به پرداخت نشدن دستمزدهای معوقه خود برای ۲۱ روز دست به اعتصاب زدند. در سال ۲۰۱۵ نیز پلیس اتریش در یک کامیون که از مجارستان آمده بود اجساد ۷۱ مهاجر را یافت که خفه شده بودند.

این پناهجویان، ۵۹ مرد، هشت زن و چهار کودک از سوریه، عراق و افغانستان بودند. در همین زمینه: . ایالات متحده بارها برخورد امنیتی ایران با کارگران را محکوم کرده است.