سفر وزیر امور خارجه سوئیس، SHTA را گسترش می‌دهد/ ۵۰ معامله در انتظار تامین منابع مالی/ سوئیس توان تامین ۱۰۰ درصد نیازهای دارویی ما را دارد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نظام مافی در گفت‌وگو با ایلنا: سفر وزیر امور خارجه سوئیس، SHTA را گسترش می‌دهد/ ۵۰ معامله در انتظار تامین منابع مالی/ سوئیس توان تامین ۱۰۰ درصد نیازهای دارویی ما را دارد

شریف نظام مافی در گفت‌وگو با ایلنا در مورد سفر وزیر امور خارجه سوئیس به ایران و تاثیر اقتصادی آن اظهار داشت: در این سفر که هفته آینده انجام خواهد شد طبیعتاً به دنبال گسترش کانال بشردوستانه سوئیس خواهند بود و باید توجه داشت که بحث اصلی در این موضوع، تامین مالی این کانال است و بنظر می‌رسد راهکارهای پیدا شده است که این منابع مالی تامین شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر 50 معامله در انتظار تامین مالی این کانال هستند و اگر انجام شود، مجوز معامله را دریافت خواهند کرد. کشور سوئیس همیشه جلوتر از بقیه کشورهای اروپایی بوده و این را در بینش، استراتژی و کانال مالی نشان داده است. نباید فراموش کرد کشورهای فرانسه، انگلستان و آلمان در مورد اینستکس فقط صحبت کردند اما در عمل کاری انجام نشد اما مقامات سوئیس کانال بشردوستانه را راه اندازی کردند.

رییس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس تصریح کرد: حالا همکاران ما در بانک مرکزی علاقه‌مند به این کانال مالی و آزاد‌سازی منابع هستند و آمدن وزیر خارجه سوئیس تقریبا 60 روز پیش از انتخابات امریکا فرصت مناسبی است تا این کانال مالی در موقعیت اول تجاری قرار بگیرد. اگر آقای «بایدن» پیروز انتخابات آمریکا شود، امید است که پول‌های بلوکه شده ما در کشورهای دیگر آزاد شده و صرف واردات دارو و غلات شود.

نظام مافی افزود: سوئیس می‌تواند 100 درصد نیازهای دارویی کشور ما را تامین کند چون شرکت‌های این کشور توانایی لازم را دارند اما در نهایت و در بلند‌مدت این نیازها باید توسط تولید داخل صورت بگیرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان اهانت به قرآن در نروژ را محکوم کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کمیته قوانین افغانستان درج نام مادر را در شناسنامه تایید کرد - BBC News فارسیدفتر معاونت دوم ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرده که در یک جلسه فوق‌العاده کمیته قوانین، تعدیلات برخی از مواد قانون ثبت احوال نفوس این کشور از جمله درج نام مادر در شناسنامه تایید شده است. اما برای اجرایی شدن این اقدام باید این تصمیم نخست در کابینه و بعدا در پارلمان افغانستان تصویب شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا حضور نظامی خود در عراق را کاهش می‌دهدآمریکا حضور نظامی خود در عراق را کاهش می‌دهد رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در یک توییت نوشت که ایالات متحده در حال برنامه‌ریزی برای کاهش حضور نظامی‌اش در عراق است، ولی توضیح بیشتری نداد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شاید مجبور شویم در پاییز آموزش حضوری را به حداقل برسانیم/ کرونا نباید زمین گیرمان کندوزیر بهداشت با اشاره به رونمایی از گام نخست برنامه خدمات پزشکی از راه دور، گفت: باید زیرساخت‌های آموزش از راه دور را تقویت کنیم. شاید در پاییز مجبور شویم به علت همپوشانی کرونا و آنفلوآنزا بسیاری از زیرساخت‌ها را به گونه‌ای تقویت کنیم که آموزش حضوری را به حداقل برسانیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

طوفان «مای‌ساک» جنوب ژاپن را در نوردید؛ ۴۰ درصد پروازها لغو شدطوفان دریایی مای‌ساک در مسیر حرکت خود به سمت کره جنوبی، مناطقی از ژاپن از جمله کوم‌جیما و اوکیناوا را روز سه‌شنبه درنوردید و ضمن مختل کردن آمد و شد، خسارت‌هایی را نیز بر جای گذاشت ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ در بازدید از شهر جیکوب بلیک، شهردار کنوشا را احمق خواند - BBC News فارسیدونالد ترامپ به کنوشا در ایالت ویسکانسن رفته تا با نیروهای پلیس این شهر و ماموران گارد ملی اعزامی دیدار و همچنین از اماکن آسیب‌دیده در جریان اعتراضات اخیر به شلیک پلیس به جیکوب بلیک، مرد سیاهپوست غیرمسلح، بازدید کند. رئیس‌جمهور آمریکا شهردار کنوشا را که یک دموکرات است 'احمق و بی‌عرضه' خوانده و گفته 'آنارشیست‌های رادیکال' قصد به خاک نشاندن این شهر در ایالت ویسکانسن را داشته‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »