سرماخوردگی می‌تواند محافظی در برابر آنفلوآنزا باشد | DW | 09.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 77 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در تازه‌های پزشکی این هفته: سرماخوردگی می‌تواند محافظی در برابر آنفلوآنزا باشد. کدام اقدامات احتیاطی علیه کرونا چندانی مؤثر نیست؟ پروبیوتیک‌ها به مدیریت چاقی کودکان کمک می‌کنند. چطور روده بزرگ را از سرطان دور نگهداریم؟

به گزارش ایندین‌اکسپرس، رینوویروس‌ها به عنوان شایع‌ترین علل سرماخوردگی، می‌توانند از آلودگی دستگاه تنفسی به ویروس آنفلوآنزا جلوگیری کنند. دلیل این امر احتمالاً این است که ویروس سرماخوردگی باعث ایجاد دفاع طبیعی ضد‌ویروسی در بدن می‌شود.

این تیم تحقیقاتی در حال بررسی این موضوع است که آیا ویروس‌های سرماخوردگی محافظت مشابهی در برابر عفونت با ویروس سارس-کوو۲ هم ایجاد می‌کنند یا نه. نتایج این تحقیق روز جمعه در مجله The Lancet Microbe منتشر شد.ماسک زدن، حفظ فاصله اجتماعی و اجتناب از قرارگیری در مکان‌های شلوغ و سربسته تا کنون مؤثرترین روش‌ها برای برای کاهش خطر ابتلا به کووید-۱۹ اعلام شده‌اند.

علاوه بر این نباید نگران ضدعفونی کردن بسته‌های‌ غذایی یا منجمد باشید. این را سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده، چون بعید است که ویروس کرونا بتواند از طریق این بسته‌ها و همچنین مواد غذایی یخ‌زده منتقل شود. ویروس سارس-کوو۲ در خارج از بدن میزبان شرایط پایداری ندارد و در انتظار از بین رفتن است. در دمای منجمد هم اگرچه ویروس می‌تواند به مدت طولانی باقی بماند، اما به نظر می‌رسد انتقال آن از طریق همه سطوح بسیار نادر است.

والدینی که می‌خواهند از میکروبیوم روده کودک خود برای مدیریت وزن، کاهش حساسیت به انسولین یا حفظ سلامت کلی او مراقبت کنند، می‌توانند ضمن اجتناب از مصرف غذاهای آماده که به جمعیت میکروبی دستگاه گوارش لطمه می‌زند، منابع غذایی از جمله ماست، کفیر، شیر بز، پنیرهای کهنه، کیمچی و کلم ترش را وارد رژیم غذایی او کنند. گندم، پیاز، موز و سیر نیز می‌توانند بیفیدیوباکتریوم روده را تغذیه کنند.

در واقع یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های پیشگیری از سرطان روده بزرگ، پیروی از دستورالعمل‌های غربالگری این سرطان است که بر اساس سن، جنس، عوامل خطر و سابقه خانوادگی تعیین می‌شود. کولونوسکوپی چیزی بیشتر از یک ابزار غربالگری است و در واقع می‌تواند با کشف تغییرات پیش‌سرطانی به نام پولیپ و از بین بردن آنها قبل از تبدیل شدن به سرطان، از بروز سرطان روده بزرگ جلوگیری کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ابهام‌ها در مورد بازگشایی مدارس در ایران و مشکلات آموزش مجازی - BBC News فارسیوزیر آموزش و پرورش ایران می‌گوید، حضور دانش آموزان در مدرسه الزامی نیست.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

از حجاب اجباری در خانه تا عکس یادگاری با ماسک؛ مدرسه در دوران کرونا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

فوت ۱۱۷ بیمار کووید-۱۹ در شبانه روز گذشته/۳۷۳۳ نفر در وضعیت شدید بیماریشناسایی ۲۱۵۲ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۲۱۵۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۱۷ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۳۸۸۸۱۰ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۳۵۵۷۲نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۲۴۱۰ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

8 نفر در پرونده قتل جمال خاشقگی در عربستان سعودی به زندان محکوم شدند8 نفر در پرونده قتل جمال‌خاشقگی در عربستان‌سعودی به زندان محکوم شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

8 نفر در پرونده قتل جمال خاشقجی در عربستان سعودی به زندان محکوم شدند8 نفر در پرونده قتل جمال‌خاشقجی در عربستان‌سعودی به زندان محکوم شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نخستین سفیر افغانستان در امور مهاجران؛ زندگی افغان‌ها در ایران تسهیل می‌شود؟وزارت خارجه افغانستان در چند روز اخیر ۱۳ سفیر جدید را معرفی کرده که در این میان پست سفیر سیار و به عبارتی «نماینده خاص در امور مهاجرین» با واکنش‌های زیادی روبرو شده است. یورونیوز با محمد شفق خواتی، سفیر سیار افغانستان در امور مهاجران گفت‌وگویی انجام داده است که در این گزارش آن را بخوانید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »