سران نظام یکبار برای همیشه درباره «FATF» تصمیم بگیرند/ تنش‌های سیاسی هیچ منفعتی برای مردم ندارد/ تیم اقتصادی دولت باید ترمیم شود

19/05/1399 08:28 ق.ظ

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی: سران نظام یکبار برای همیشه درباره «FATF» تصمیم بگیرند/ تنش‌های سیاسی هیچ منفعتی برای مردم ندارد/ تیم اقتصادی دولت باید ترمیم شود

شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره تصمیم‌گیری در خصوص«FATF» و گمانه‌زنی‌هایی که این روزها درباره ضرورت تجدیدنظر درباره این لوایح مطرح می‌شود، گفت: لوایح «FATF» همچنان مورد مناقشه است و مسئولان و مقام‌های مختلف هر کدام درباره‌اش دیدگاه و نظری دارند.

وی با بیان‌ این‌که اختلاف بر سر «FATF» از گذشته تا به امروز مطرح بوده است، بیان کرد: باتوجه به اینکه طرف اصلی ما اروپایی‌ها هستند و در این زمینه با ما رک و راست نبودند، برای همین به نظر می‌رسد تا به امروز «FATF» دستاوردی نداشته است؛ بنابراین باید دیدگاه دقیقی برای این موضوع در نظر گرفته شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: البته به یاد داشته باشید هر گاه که ما در مسئله «FATF» در راستای صحبت‌های طرف مقابل قدم برداشتیم، آنها بحث‌های دیگری را مطرح کردند که این امر مشکلی از ما حل نمی‌کند، از این جهت باعث شدند ذهنیت مثبتی در ما در این خصوص به وجود نیاید.

حیدری در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این‌که رئیس‌جمهور اعلام کرد این‌ روزها شرایط سختی داریم، چه اقدامی برای عبور از این شرایط باید انجام داد، عنوان کرد: بله شرایط سختی برای مردم و کشور وجود دارد. اعتقاد دارم با توجه به منابعی که ایران دارد می‌توانیم با همراهی، همدلی، وحدت و اعتماد بسیاری از مسائل و موضوعات اقتصادی و معیشتی را که امروز مردم را نگران کرده است، از میان برداریم. headtopics.com

وی ادامه داد: این‌که چرا مدیریت کشور به این حال و روز افتاده است، به تصمیم دولت و مجلس در گذشته بازمی‌گردد. در حال حاضر هم دیر نیست و می‌توان تیم اقتصادی دولت را ترمیم کرد و ظرفیت‌های داخلی را با منابع و مدیریت درست به سرانجام رساند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورهای جهان اقتصادشان وابسته به نفت نیست ما هم باید با توجه به این‌که نفت‌مان تحریم است، به این سمت برویم که اقتصادمان را از نفت جدا کنیم.

ادامه مطلب:
ilnanews »

کمپین هلال احمر ترکیه برای کمک به مردم لبنانهلال احمر ترکیه در پی وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت کمپینی را برای کمک‌ به مردم لبنان راه‌اندازی کرد. - خبرگزاری آناتولی

انبار نفت شهران؛ تهدیدی برای شهروندان یا حیاتی برای تهران؟ | DW | 07.08.2020در حالی که برخی مقامات می‌گویند انبار نفت شهران تهدیدی برای امنیت شهروندان است و باید به جای دیگری منتقل شود، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفته این انبار نه تنها ایمن است بلکه وجود آن برای سوخت‌رسانی حیاتی است.

ثبت ۳ زمان برای اوج یک بارش زیبای مرداد ماهی/بهترین زمان برای مشاهده آذرگوی‌های درخشانثبت ۳ زمان برای اوج یک بارش زیبای مرداد ماهی مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران با اشاره به بارش شهابی پرساووشی گفت: برای بارش شهابی پرساووشی ۳ زمان اوج بارش در روزهای ۲۱ تا ۲۳ مردادماه پیش بینی شده است، درحالیکه نور مزاحم ماه مانع مشاهده شهاب‌های این بارش است

پاسخ قالیباف درباره راه «گشایش اقتصادی» در زندگی مردمرییس مجلس شورای اسلامی با بیان این روزها درباره گشایش اقتصادی در جامعه سوالاتی مطرح است، گفت: ما تحقق آینده‌ ای خوب را از مسیری سخت ممکن می‌دانیم ولی همانطور که قبلا هم تصریح کردم نباید توقع حل مشکلات را در هفته و ماه داشت بلکه اثر اقدامات در «فصل های پیش رو» دیده خواهد شد.

کمک ۱۰۰ هزار دلاری «جورج کلونی» به مردم بیروت«جورج کلونی» سینماگر هالیوودی و همسرش «امل علم الدین» ملبغ ۱۰۰ هزار دلار برای کمک به حادثه دیدگان انفجار در شهر بیروت اختصاص دادند.

حریری: معیشت مردم جای طرح معما و پازل نیست!رییس اتاق بازرگانی ایران و چین در مورد انتشار مطالبی در شبکه های اجتماعی مبنی بر در راه بودن یک اتفاق مهم اقتصادی برای ایران می‌گوید گمانه زنی‌ها درباره گشایش اقتصادی اگر به اتفاقی بزرگ ختم نشود، نتیجه ای جز عصبانی‌تر کردن جامعه که در ماه‌های اخیر فشارهای اقتصادی جدی را تحمل کرده نخواهد داشت.