سخنگوی طالبان: مشکل پنجشیر حل می‌شود/ نهادها و سفارتخانه‌های خارجی می‌توانند بمانند

02/06/1400 05:26 ب.ظ

سخنگوی طالبان: مشکل پنجشیر حل می‌شود نهادها و سفارتخانه‌های خارجی می‌توانند بمانند بانک‌ها فردا در کابل بازگشایی می‌شوند

ذبیح الله مجاهد اخبار منتشر شده درباره دیدار ملا برادر، معاون سیاسی طالبان با رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) را رد کرد. او تاکید کرد: یکبار دیگر از مردم می‌خواهیم که به خانه‌هایشان برگردند خطری متوجه آنها نیست. مشکل کابلی‌ها ازدحام در فرودگاه است ما تلاش کردیم که هرج و مرج را کنترل کنیم ولی باز هم آمریکایی‌ها تلاش دارند که کادر مهم ما را از افغانستان بیرون کنند.

این سخنگو موضوع دیگر را سفارتخانه‌های کشورهای خارجی و نهادهای خارجی دانست و افزود: ما از طریق دفتر سیاسی خود به آنها گفته بودیم که نباید نگرانی داشته باشند. به گزارش بی‌بی‌سی، او افزود: آنها می‌توانند بمانند. نیروهای ما امنیت آنها را تامین کرده‌اند و خطری متوجه آنها نیست.

او درباره حل مشکل پنجشیر گفت، این مشکل کوچک است و تلاش جریان دارد تا با گفت‌وگو این موضوع حل شود. طالبان جنگ را خاتمه یافته می‌دانند. او افزود: ۸۰ درصد کار پیش رفته است و مطمئن هستیم این موضوع از راه مسالمت‌آمیز حل خواهد شد. headtopics.com

ذبیح الله مجاهد تاکید کرد، در بخش رسانه‌ها رادیو و تلویزیون ملی کارش را آغاز کرده است. در بخش رسانه‌های آزاد یا خصوصی هم کارش را ادامه داده است. این سخنگو تصریح کرد: اداره ترافیک کابل هم برای رفع مشکلات کابل آغاز به کار کرده است. رئیس قبلی ترافیک در سمت خود باقی مانده و دستور یافته تا کارش را انجام دهد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

سخنگوی طالبان: به حل مشکل پنجشیر ۸۰٪ مطمئن هستیم؛«امیرالمومنین» به زودی معرفی می‌شودسخنگوی طالبان: به حل مشکل پنجشیر ۸۰٪ مطمئن هستیم؛«امیرالمومنین» به زودی معرفی می‌شود جزئیات بیشتر🔽 خوب ریدن تو دهن اون امیرالمومنینتون کونی های جاکش فقط حیدر امیرالمومنین است

جبهه مقاومت پنجشیر: به دنبال مذاکره و گفت‌وگو با طالبان هستیمیکی از اعضای ارشد جبهه مقاومت پنجشیر افغانستان در مصاحبه با آناتولی گفت که آن‌ها عمیقا باور دارند که می‌توان مسائل را از طریق گفت‌وگو و مذاکره حل‌وفصل کرد. - خبرگزاری آناتولی

طالبان: صدها نیرو را عازم فتح پنجشیر کرده‌ایم | DW | 22.08.2021طالبان می‌گوید صدها جنگجوی خود را عازم دره پنجشیر کرده تا این منطقه را که هنوز به کنترل این گروه در نیامده است، تصرف کند. پسر احمدشاه مسعود در این دره برای مقاومت علیه طالبان نیرو جمع‌آوری کرده است. ایزد منان در پناه خود نگاه کنه شیر مردان وطنمره دلاوران دره پنجشیر را تنها نگذارید قامتت را استوار میخواهیم پنجشیر

آخرین تحولات افغانستان؛ طالبان: پنجشیر در محاصره ماست اما مذاکره می‌کنیمهمزمان با این تحولات و در حالی که آمریکا و کشورهای دیگر در حال خارج کردن اتباع خود و برخی شهروندان افغان از افغانستان هستند، فرودگاه کابل بار دیگر بدل به صحنه هرج و مرج، تیراندازی و درگیری مرگبار شد. در خوابت هست پنجشیر را طالبها تصرف کرد احمد مسعود امرالله ناصالح و دیګر ترورستان ازپجشیرفرارکردن مردم شریف پنجشیربرای ترورستان اجازه نداده که درمقابل حکومت اسلامی بغاوت کند وه بجګد،

سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه: ترکیه اردوگاه پناهندگان و یا کاروانسرا نیستسخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه: ترکیه اردوگاه پناهندگان و یا کاروانسرا نیست قبلا شده است. فعلا که شده

سخنگوی وزارت خارجه ایران: در صورت نیاز، آماده ارسال محموله‌های سوختی بیشتر به لبنان هستیم◾️سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت_خارجه_جمهوری_اسلامی اعلام کرد در صورت نیاز، ایران آماده ارسال محموله‌های سوختی بیشتر به لبنان است. حسن‌نصر‌الله، رهبر حزب‌الله لبنان پیشتر از اعزام کشتی‌های حامل سوخت از ایران به لبنان خبر داده بود. دزدای قاتل، برای همین بنزین هزاران جوان رو در آبان ۹۸ قتل‌عام کردند. با اجازه كي ؟ انها كه پول نميدند ، اجازه اين بذل و بخشش از سرمايه ملت ايران را چه كسي به شماها داده ؟ حکومت ایران خائنه ، خائن به ملت ایران و یک حکومت تروریسته اروپا و امریکا هنوز نفهمیدن ازبس خر هستن

به گزارش ایسنا، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان و سرپرست وزارت فرهنگ و اطلاع‌رسانی افغانستان در کنفرانس خبری اظهار کرد: از آمریکایی‌ها خواستیم درخواست برای تخلیه افغان‌ها را متوقف کنند.

او تاکید کرد: یکبار دیگر از مردم می‌خواهیم که به خانه‌هایشان برگردند خطری متوجه آنها نیست. مشکل کابلی‌ها ازدحام در فرودگاه است ما تلاش کردیم که هرج و مرج را کنترل کنیم ولی باز هم آمریکایی‌ها تلاش دارند که کادر مهم ما را از افغانستان بیرون کنند.

این سخنگو موضوع دیگر را سفارتخانه‌های کشورهای خارجی و نهادهای خارجی دانست و افزود: ما از طریق دفتر سیاسی خود به آنها گفته بودیم که نباید نگرانی داشته باشند.

به گزارش بی‌بی‌سی، او افزود: آنها می‌توانند بمانند. نیروهای ما امنیت آنها را تامین کرده‌اند و خطری متوجه آنها نیست.

او درباره حل مشکل پنجشیر گفت، این مشکل کوچک است و تلاش جریان دارد تا با گفت‌وگو این موضوع حل شود. طالبان جنگ را خاتمه یافته می‌دانند.

او افزود: ۸۰ درصد کار پیش رفته است و مطمئن هستیم این موضوع از راه مسالمت‌آمیز حل خواهد شد.

ذبیح الله مجاهد تاکید کرد، در بخش رسانه‌ها رادیو و تلویزیون ملی کارش را آغاز کرده است. در بخش رسانه‌های آزاد یا خصوصی هم کارش را ادامه داده است.

این سخنگو تصریح کرد: اداره ترافیک کابل هم برای رفع مشکلات کابل آغاز به کار کرده است. رئیس قبلی ترافیک در سمت خود باقی مانده و دستور یافته تا کارش را انجام دهد.

به گفته مجاهد، فعالیت مراکز آموزش عالی از سرگرفته می‌شود. موانع امنیتی در سراسر شهر کابل وجود دارد که برداشته خواهند شد. بیمارستان‌ها و خدمات بهداشتی دوباره فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. شهرداری کابل هم در کنار بقیه ولایت‌ها فعالیت خود را آغاز کرده است. شهرداری کابل کارهای خود را آغاز کرده و آشغال‌ها را جمع کرده‌اند.

سخنگوی طالبان اظهار کرد: شماری از ادارات خدماتی با آن که دولت اعلام نشده دستور یافته‌اند باید فعالیت خود را آغاز کنند. او از جمله از بانک مرکزی افغانستان یاد کرد و گفت از امروز یا فردا بانک‌ها آغاز به کار خواهند کرد و داد و ستد اقتصادی فردا آغاز می‌شود.

ذبیح الله مجاهد گفت: نکته مهم این است که هیچ رویداد جنایی تاکنون گزارش نشده است. نه دزدی شده نه در خانه‌های کسی وارد شده‌اند. تمام رویدادهای امنیتی و جنایی صفر شده و این جای بسیار خوشحالی است.

مجاهد افزود: قاری یوسف سخنگوی این گروه سرپرست مرکز رسانه‌ها منصوب شده است.

او درباره آمادگی برای تمدید مهلت حضور نیروهای خارجی در فرودگاه کابل گفت: حضور آمریکا فعلا در تناقض با موافقتنامه ما است. ما از آمریکا می‌خواهیم که تا تاریخ تعیین شده تخلیه خود را خاتمه دهند. اگر نه، ما موضع خود را بعدا اعلام خواهیم کرد.

مجاهد تصریح کرد: من قبلا گفتم هیچ کسی تحت پیگرد نیست عفو عمومی اعلام شده است. هیچ فهرستی از افراد مورد پیگرد وجود ندارد.

وی نوع دوم کمک‌ها را مشروط عنوان کرد و گفت: برخی کمک‌ها برای اهداف خاص صورت می گیرد که طالبان به هیچ وجه چنین کمکی را قبول نخواهد کرد.