سخنگوی وزارت خارجه ایران: برای بازگشت به مذاکرات برجام هیچ پیش‌شرطی نگذاشته‌ایم

26/07/1400 04:30:00 ب.ظ

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت این کشور هیچ پیش‌شرطی برای از سر گیری مذاکرات وین مطرح نکرده و اظهارات وزیر خارجه ایران تنها برای «تبیین یک منطق» بوده است.

ایران, مذاکرات

▪️ سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت این کشور هیچ پیش‌شرطی برای از سر گیری مذاکرات وین مطرح نکرده و اظهارات وزیر خارجه ایران تنها برای «تبیین یک منطق» بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت این کشور هیچ پیش‌شرطی برای از سر گیری مذاکرات وین مطرح نکرده و اظهارات وزیر خارجه ایران تنها برای «تبیین یک منطق» بوده است.

روز چهارشنبه ۲۱ مهر در یک نشست خبری در واشنگتن که با حضور وزیران امور خارجه اسرائیل و امارات متحده عربی برگزار شده بود، اعلام کرد اگر مسیر دیپلماسی با ایران که «بهترین مسیر» برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌‌ای است شکست بخورد، «ما آماده‌ایم همان‌طور که وزیر خارجه اسرائيل گفت به گزینه‌های دیگر روی بیاوریم.»

سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی مجلس: ایران باید برای بازگشت به برجام شرط تعیین کندهم‌زمان با اظهارات خطیب‌زاده، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که ایران بازگشت به برجام را تحریم نکرده‌، گفت که «توپ در زمین غربی‌ها است.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

یعنی صرفا گوه داغ خورده بود😂 ماله كشي چند سالي هست بدجور تو اين نظام كاناليزه شده. وزیر خارجه نخودیه، جدی نگیریدش.

وزیر خارجه ونزوئلا امروز در تهران/نشست وزیران خارجه همسایه افغانستان چهارشنبه هفته بعد در تهران خطیب‌زاده : * مذاکرات بین ایران و عربستان محترمانه و جدی است *امروز در تهران میزبان وزیر امور خارجه ونزوئلا هستیم *دهمین دور گفت‌وگوهای سیاسی ایران و آفریقای جنوبی در تهران برگزار می‌شود

وزیر خارجه بریتانیا تصمیم ایران در مورد نازنین زاغری را «کاملا غیرقابل قبول» دانست🔺 لیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا، تصمیم تازه ایران در مورد محکومیت نازنین_زاغری به یک سال زندان و یک سال ممنوعیت خروج از کشور را «کاملا غیرقابل قبول» دانست و اتهام‌های او را بی‌پایه توصیف کرد. ⬇ بیشتر بخوانید: بریتانیا باید شَرم کُند از اینکه در عمل برای نازنین زاغری گروگان در رژیم فاسد شیعی آیت الله ها کاری نکرده. بریتانیا شَرم کُند ک ب پاتوق اسلامیست های ضد یهودی ضد اسرائیل مُبَدل شده. 👎🏻 لیز تراس کارش درسته خفه بابا

وزارت خارجه ایران: مذاکرات با سعودی ادامه داشته و مثبت استسعید خطیب‌زاده ، سخنگوی وزارت خارجه ایران با اعلام خبر ادامه مذاکرات منطقه‌ای ایران و پادشاهی عربی سعودی گفت که این مذاکرات دوجانبه «مثبت» بوده عربستان ایران - به مذاکرات مورد ادعای آخوندها معترض هستیم . -مذاکرات با آخوندها باید برای جهان بازگو شود .زیرا آخوندهای ایران حرفه فریبکاری وگمراه کردن جهان را دارند . 👇این همان کسی است که سفارت و کنسولگری عربستان سعودی را آتش زد گفت قصد دارد بزودی به مکه و مدینه برود چشم عربستان سعودی روشن🤣🤣🤣

موسوی: مواضع ایران در قبال آذربایجان موضوع جلسه مجلس با وزیر خارجه بودموسوی: مواضع ایران در قبال آذربایجان موضوع جلسه مجلس با وزیر خارجه بود سخنگوی هیات رئیسه مجلس ایران با اشاره به جلسه غیر علنی با وزیر امورخارجه این کشور گفت تحولات منطقه به ویژه مواضع ایران نسبت به آذربایجان و مذاکرات هسته‌ای از محورهای جلسه بود.

رایزنی وزیران امور خارجه ایران و ونزوئلا فردا تهرانوزیران امور خارجه ایران و ونزوئلا فردا در تهران با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو می‌کنند.

اقتصاد ایران | نماینده مجلس: مدت انتظار دهک اول برای خانه‌دار شدن ۱۷۸ سال است🔺 سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرایت نوسان قیمت مسکن کلان‌شهر تهران به شهرهای دیگر ایران ، گفت نه تنها خانه‌دار شدن، بلکه رهن و اجاره خانه هم برای مردم تبدیل به رویا شده است. ⬇ بیشتر بخوانید: خوب عوضش موشک داریم که اسراییل رانابودسازیم و بعدش شیوه حکومتداریمون واداره کشور را به کشورمحوشده و جهان بیاموزیم

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۲۱ مهر در یک نشست خبری در واشنگتن که با حضور وزیران امور خارجه اسرائیل و امارات متحده عربی برگزار شده بود، اعلام کرد اگر مسیر دیپلماسی با ایران که «بهترین مسیر» برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌‌ای است شکست بخورد، «ما آماده‌ایم همان‌طور که وزیر خارجه اسرائيل گفت به گزینه‌های دیگر روی بیاوریم.به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده صبح دوشنبه در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران داخلی و خارجی همچنین گفت: امروز در تهران میزبان وزیر امور خارجه ونزوئلا هستیم .وزیر خارجه بریتانیا در حساب توئیتر خود نوشت، دلیل معتبری برای ادامه نگهداری نازنین زاغری در ایران وجود ندارد و او باید برای همیشه آزاد شود.است.

» سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی مجلس: ایران باید برای بازگشت به برجام شرط تعیین کند هم‌زمان با اظهارات خطیب‌زاده، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که ایران بازگشت به برجام را تحریم نکرده‌، گفت که «توپ در زمین غربی‌ها است.» خبرگزاری تسنیم به نقل از محمود عباس‌زاده مشکینی مدعی شد که «در شرایط جدید جمهوری اسلامی ایران است که باید برای طرف مقابل شرط تعیین کند. خطیب زاده همچنین گفت : مذاکرات بین ایران و عربستان محترمانه و جدی است.» ایران و آمریکا تا پیش از توقف مذاکرات در خرداد ماه، شش دور مذاکره غیرمستقیم با هماهنگی اتحادیه اروپا و حضور دیگر اعضای برجام برای بازگشت دو طرف به پیروی کامل از این توافق داشته‌اند، اما تاریخ دور هفتم مشخص نیست. نازنین زاغری سال ۹۵ به ایران رفت، اما در هنگام بازگشت به بریتانیا بازداشت و به اتهام جاسوسی به پنج سال زندان محکوم شد. دولت ابراهیم رئیسی گفته است در حال بررسی مذاکرات دولت قبل است و پس از پایان بررسی‌ها به وین باز‌می‌گردد. خطیب زاده همچنین از حضور ایران در نشست مسکو در مورد افغانستان در سطح نماینده ویژه خبر داد. آمریکا در مقابل می‌گوید اگر دیر شود، بازگشت به پیروی از برجام شاید دیگر آن منافعی که دربر داشت را نداشته باشد.

مطالب مرتبط . این خبر تکمیل می‌شود. همسر نازنین زاغری قبلا گفته است که مقامات ایران این تبعه بریتانیا را برای چانه زدن و حل و فصل بدهی چندین ساله خود از بریتانیا، در زندان نگاه داشته‌اند.