کالین پاول، ‌وزیر خارجه پیشین آمریکا، بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ درگذشت

26/07/1400 05:17:00 ب.ظ

ژنرال کالین پاول، رئیس پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا و وزیر خارجه پیشین ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری جرج دبلیو بوش، در سن ۸۴ سالگی بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ درگذشت.

کالین_پاول, کووید_۱۹

🔺 کالین_پاول ، ‌وزیر خارجه پیشین آمریکا، بر اثر ابتلا به کووید_۱۹ درگذشت ▪️ ژنرال کالین پاول، رئیس پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا و وزیر خارجه پیشین ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری جرج دبلیو بوش، در سن ۸۴ سالگی بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ درگذشت.

ژنرال کالین پاول، رئیس پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا و وزیر خارجه پیشین ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری جرج دبلیو بوش، در سن ۸۴ سالگی بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ درگذشت.

کالین لوتر پاول در ۵ آوریل سال ۱۹۳۷ در منطقه هارلم، نیویورک به دنیا آمد. او فرزند مهاجرانی از جامائيکا بود و در منطقه برانکس جنوبی در شهر نیویورک بزرگ شد.کالین پاول نخستین فرد سیاه‌پوست در آمریکا بود که به عنوان وزیر خارجه آمریکا خدمت کرد. به نوشته سی‌ان‌‌ان، رهبری او در چندین دولت جمهوری‌خواه به شکل‌گیری سیاست خارجی ایالات متحده در آخرین سال‌های قرن بیستم و اوایل قرن بیست‌ویکم کمک کرد.

کالین پاول در کنار جرج بوش و کاندولیزا رایس (ژوئن ۲۰۰۴)پاول یک سرباز نمونه بود که ایده‌های نوآورانه‌ای داشت و او را از ماموریت‌های رزمی در جنگ ویتنام، به سمت مشاور امنیت ملی آمریکا در اوخر دولت رونالد ریگان رساند. او اولین سیاهپوستی بود که به چنین سمتی رسید.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

فایزر زده بود؟ بد شد که من آمریکا را دوست دارم، اما دروغ های سیاسی او را دوست ندارم. اما درک من شاید اشتباه باشد و اگر دروغ نباشد آمریکا هم هيچ وقت وجود نداشته باشد. شاه یک داستان، خمینی و آخوند یک داستان و صدام داستانی دیگر و ... . درگذشت کالین پاول وی از تعیین کننده ترین نفرات برای حمله 2003 به عراق بود. او بعدها اذعان کرد اطلاعاتی که درباره سلاح‌های کشتار جمعی عراق داد، گمراه کننده بودند. گزارش به سنا: عراق توانایی دارد ساحل شرقی آمریکا را با پهپاد مورد اصابت بمب‌های شیمیایی و میکروبی قرار دهد! 🤣🤣

البته ایشون دو دوز واکسن کرونا هم تزریق کرده بود، ولی نخواست اینو به تیتر خبر اضافه کنه. ان شاء الله تحریریه voa هم به زودی بهش بپیوندند!

کالین پاول، وزیر پیشین امور خارجه ایالات متحده آمریکا درگذشتشاید شناخته‌شده‌ترین تصویر جهان از کالین پاول، زمانی است که وی در شورای امنیت سازمان ملل متحد با نشان دادن یک فلش مموری به دروغ گفت اطلاعاتی دارد که نشان می‌دهد عراق ذخایر تسلیحات کشتار جمعی دارد. به تخم اسب حافظ

وزیر خارجه ونزوئلا امروز در تهران/نشست وزیران خارجه همسایه افغانستان چهارشنبه هفته بعد در تهرانخطیب‌زاده: * مذاکرات بین ایران و عربستان محترمانه و جدی است *امروز در تهران میزبان وزیر امور خارجه ونزوئلا هستیم *دهمین دور گفت‌وگوهای سیاسی ایران و آفریقای جنوبی در تهران برگزار می‌شود

وزیر دفاع پیشین آمریکا: افغانستان ممکن است به یک «دولت تروریستی» تبدیل شودرابرت گیتس، وزیر دفاع پیشین ایالات متحده آمریکا با ابراز نگرانی از آینده افغانستان گفت، این نگرانی وجود دارد که افغانستان تحت حکومت طالبان تبدیل به یک واقعا خسته نباشید میگم به وزیر دفاع پیشین آمریکا که غیب گفتند. وقتی که دولت در دست یک گروه تروریستی شناخته شده باشه، چه عملکردی میشه ازشون توقع داشت بجز ترور؟؟؟!!!

فرنگیس حسیدیم، رییس پیشین هیات مدیره انجمن بانوان کلیمی ایران

موسوی: مواضع ایران در قبال آذربایجان موضوع جلسه مجلس با وزیر خارجه بودموسوی: مواضع ایران در قبال آذربایجان موضوع جلسه مجلس با وزیر خارجه بود سخنگوی هیات رئیسه مجلس ایران با اشاره به جلسه غیر علنی با وزیر امورخارجه این کشور گفت تحولات منطقه به ویژه مواضع ایران نسبت به آذربایجان و مذاکرات هسته‌ای از محورهای جلسه بود.

رایزنی وزیران امور خارجه ایران و ونزوئلا فردا تهرانوزیران امور خارجه ایران و ونزوئلا فردا در تهران با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو می‌کنند.

خانواده آقای پاول صبح دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای در فیسبوک ضمن اعلام خبر درگذشت او گفتند که آقای پاول «کاملا واکسینه» بود.Aa کالین پاول، وزیر پیشین امور خارجه ایالات متحده آمریکا در دوران ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش در ۸۴ سالگی و در پی ابتلا به بیماری کووید-۱۹ گذشت.به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده صبح دوشنبه در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران داخلی و خارجی همچنین گفت: امروز در تهران میزبان وزیر امور خارجه ونزوئلا هستیم .«دولت تروریستی» شود.

کالین لوتر پاول در ۵ آوریل سال ۱۹۳۷ در منطقه هارلم، نیویورک به دنیا آمد. او فرزند مهاجرانی از جامائيکا بود و در منطقه برانکس جنوبی در شهر نیویورک بزرگ شد. شاید شناخته‌شده‌ترین تصویر جهان از کالین پاول، زمانی است که وی در پنجم فوریه سال ۲۰۰۳ در شورای امنیت سازمان ملل متحد با نشان دادن یک فلش مموری به دروغ گفت اطلاعاتی دارد که نشان می‌دهد عراق ذخایر تسلیحات کشتار جمعی دارد. کالین پاول نخستین فرد سیاه‌پوست در آمریکا بود که به عنوان وزیر خارجه آمریکا خدمت کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد : نشست وزیران امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان در روز چهارشنبه هفته آینده در تهران به صورت حضوری برگزار می شود. به نوشته سی‌ان‌‌ان، رهبری او در چندین دولت جمهوری‌خواه به شکل‌گیری سیاست خارجی ایالات متحده در آخرین سال‌های قرن بیستم و اوایل قرن بیست‌ویکم کمک کرد. عراق؛ ١۵ سال بدون صدام حسین کالین پاول بعدها پذیرفت که آن سخنرانی معروف «لکه‌ سیاهی بر خوشنامی» وی بوده است و گفت: «این یک لکه سیاه است چرا که من کسی بودم که آن سخنرانی را به نام ایالات متحده در برابر جهانیان انجام دادم و این ماجرا همواره در کارنامه حرفه‌ای من باقی خواهد ماند. کالین پاول در کنار جرج بوش و کاندولیزا رایس (ژوئن ۲۰۰۴) پاول یک سرباز نمونه بود که ایده‌های نوآورانه‌ای داشت و او را از ماموریت‌های رزمی در جنگ ویتنام، به سمت مشاور امنیت ملی آمریکا در اوخر دولت رونالد ریگان رساند. وزیر دفاع پیشین ایالات متحده آمریکا در این مقاله عنوان کرده بود: «برخی از ناظران ادعا می‌کنند که طالبان در راستای دریافت کمک‌های اقتصادی و کسب مشروعیت در بین جامعه جهانی، سیاست‌ها و ایدئولوژی خود را تعدیل می‌کند.

او اولین سیاهپوستی بود که به چنین سمتی رسید. وی در سال ۱۹۵۸ خدمت خود در ارتش آمریکا را در پایگاهی نظامی در آلمان آغاز کرد و سپس به ویتنام اعزام شد. این خبر تکمیل می‌شود. کالین پاول در کنار ژنرال نورمن شوارتسکوف (فوریه ۱۹۹۱) او همچنین در دوره جرج هربرت واکر بوش (بوش پدر)، به سمت ریاست ستاد مشترک نیروهای مسلح رسید و از این لحاظ نیز اولین سیاهپوست و جوان‌ترین فردی بود که توانست در این سمت خدمت کند. محبوبیت او پس از پیروزی ائتلاف تحت رهبری آمریکا در جنگ خلیج فارس افزایش زیادی یافت و برای مدتی در اواسط دهه ‍۱۹۹۰ میلادی به عنوان فردی قلمداد می‌شد که می‌تواند به عنوان اولین رئیس جمهوری سیاهپوست آمریکا وارد کاخ سفید شود. هم‌رسانی این مطلب:. کالین پاول،‌ رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا، در زمان جرج هربرت واکر بوش به نوشته سی‌ان‌ان، اما چند سال بعد، زمانی که او به عنوان اولین وزیر خارجه دولت جرج دبلیو بوش در سازمان ملل برای آغاز جنگ عراق استدلال کرد، شهرت او به شدت آسیب دید. هرچند پاول برای رسیدن به سمت ریاست جمهوری آمریکا کارزاری را آغاز نکرد، زمانی‌ که در دولت بوش در سال ۲۰۰۱ به عنوان وزیر خارجه آمریکا مشغول به کار شد عالی‌رتبه‌ترین مقام رسمی سیاه‌پوست در کشور و چهارمین فرد در خط جانشینی رئیس جمهوری بود. آیا افزایش نیروهای اعزامی آمریکا به افغانستان تصمیم اشتباهی بود؟ رابرت گیتس در سال‌های 2009 و 2010 با هدف عقب‌راندن طالبان و جلوگیری از پیشروی بیشتر این گروه، 47 هزار سرباز آمریکایی را در قالب یک برنامه اعزام موقت، به افغانستان فرستاد.

آقای پاول با آلما ویویان (جانسون) پاول در سال ۱۹۶۲ ازدواج کرد که حاصل آن سه فرزند بود. برترین‌ها پر خواننده‌ترين‌ها ۱ بررسی گزارش تحقیقی سازمان برنامه و بودجه: احتمال ورشکستگی اقتصادی ایران حتی در صورت رفع تحریم‌ها ۲ .