سازمان محیط‌زیست هنوز با حفر چاه‌های جدید در میدان نفتی سهراب موافقت نکرده است/ خشک کردن اجتناب‌ناپذیر ۱۸ هکتار از هورالعظیم در صورت صدور مجوز

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ سازمان محیط‌زیست هنوز با حفر چاه‌های جدید در میدان نفتی سهراب موافقت نکرده است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مخبر: غربالگری کودکان زیر ۷ سال به صورت جدی باید با همکاری وزارت بهداشت اجرایی شود«سعید کریمی»، مدیرکل دفتر ارزیابی سازمان حفاظت محیط‌زیست در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت صدور مجوز محیط‌زیستی برای حفر چاه‌های جدید در میدان نفتی سهراب که در تالاب هورالعظیم واقع شده است، توضیح داد: در گذشته مجوز محیط‌زیستی حفر ۲ حلقه چاه در قالب ۲ محوطه سرچاهی در میدان سهراب داده شده بود و در حال حاضر، مجری طرح برای حفر ۲۰ حلقه چاه دیگر درخواست مجوز کرده است.

وی در ادامه اظهار داشت: یکی دیگر از راهکارهای پیشنهادشده توسط مجری طرح برای کاهش آسیب‌های محیط‌زیستی ناشی از اجرای پروژه، این است که خطوط لوله مربوط به چاه‌های جدید به صورت زیرزمینی کشیده شوند تا دیگر نیازی به انجام لوله‌گذاری‌های روزمینی و خشک کردن بخش‌های بیشتری از تالاب وجود نداشته باشد. براساس گزارش ارائه‌شده توسط مجری طرح، در صورت حفر تمام ۲۲ چاه پیش‌بینی‌شده در قالب ۸ محوطه سرچاهی در میدان سهراب، می‌توان در یک بازه زمانی ۷ ساله، روزانه ۳۰ هزار بشکه نفت خام از این میدان برداشت کرد.

این مقام مسئول همچنین تاکید کرد: قطعا حفظ محیط‌زیست برای دولت سیزدهم در اولویت قرار دارد، ولی نمی‌توان فراموش کرد که میدان نفتی سهراب، مشترک است و اگر ما از این میدان برداشت نکنیم، قطعا دولت عراق تمام سهم ما را در طول سال‌های آینده برداشت خواهد کرد.

پایه‌های اساسی احداث پتروشیمی میانکاله فرو ریخت/ نباید هیچ حقوق مکتسبه‌ای بابت فعالیت‌های غیرقانونی پرداخت شود

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مجوز شکار پرندگان صادر نشده و شکار ممنوع است/هر محیط‌بان به جای چند نفر کار می کندفرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست گیلان با بیان اینکه صدور مجوز شکار با ارزیابی‌های سازمان مرکزی انجام می‌شود، گفت: تاکنون مجوز شکار پرندگان از سوی سازمان صادر نشده و شکار ممنوع است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

صعود ثقتی در ارشاد؛ خبرنگاران می‌گویند مدیر پرحاشیه ارتقای شغلی گرفته، مسئولان ارشاد تکذیب می‌کنندپیمان بهبودی در مورد سرنوشت پرونده رضا ثقتی: با موافقت وزیر، سمت جدید گرفته است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمار تقلبی انحصارگرایان درباره تعداد داروخانه‌هاهشدارهای اخیر درمورد افزایش صدور مجوز داروخانه‌ها درحالی است که هنوز هم سرانه آنها در ایران از استانداردهای جهانی پایین‌تر است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

سخنان نصرالله درباره عملیات طوفان‌الاقصی و جنایات تل‌آویودر آستانه سخنرانی جدید دبیرکل حزب‌الله لبنان، رسانه‌های اسرائیلی تاکید دارند که وی هنوز از همه کارتهای خود استفاده نکرده و توانمندی موشکی مقاومت لبنان فراتر از تصور تل‌آویو است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

صدور ۱۸ موافقت اصولی سرمایه‌گذاری گردشگری فارس در مهرمدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از صدور ۱۸ موافقت اصولی با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۴ هزار میلیارد ریال در حوزه گردشگری فارس در مهر ماه خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

صدور ۱۸ موافقت اصولی برای سرمایه‌گذاری گردشگری فارس در مهرماهمدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از صدور ۱۸ موافقت اصولی با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۴ هزار میلیارد ریال در حوزه گردشگری فارس در مهر ماه خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »