کاهش آمار چک‌های برگشتی به ۷ درصد/آمار زندانیان چک یک بیستم شد

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 51%

کاهش آمار چک‌ برگشتی به ۷ درصد معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی: سال گذشته یک ماه زیر ۷ درصد چک برگشتی داشتیم، سابقه نداشت که چک‌های برگشتی به زیر ۷ درصد برسد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

، برنامه میز اقتصاد با حضورآقای محرمیان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، آقای ربیع الله قربانی رئیس دادگاه‌های انقلاب تهران و آقای پژمانفر رئیس کمیسیون اصل 90 به صورت اینترنتی به موضوع اثرات قانون جدید چک و پرونده‌های قضایی پرداخت.

محرمیان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی: ما روز‌های اولی که در سال 1400 پروژه را عملیاتی کردیم تعداد چک‌های جدیدی که به بازار آمد حدوداً یک درصد 2 درصد از کل چک‌ها بود امروز که داریم صحبت می‌کنیم بالای 90 درصد از چک ها، چک‌های جدید هستند، چک‌های قدیمی را محدود کردیم فقط در بانک صادر کننده می‌شود آن‌ها را نقد کرد و به تدریج با توجه به این محدودیتی که گذاشتیم به نظر می‌آید که عنقریب دیگر چک‌های قدیمی به طور کامل از بازار خارج شوند.

قربانی رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران: تأثیر چندانی نداشت الان توتضیح می‌دهم خدمت حضرتعالی، بحث ما تعداد ورودی پرونده هاست همه فرمایشات کارشناس محترم را هم قبول داریم، این بیرون از مجموعه دستگاه قضایی است، اما برای حجم ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی از لحاظ عددی هم روی میزان و هم پیچیدگی دعاوی اضافه شده.

قربانی: در دعوای مطالبه وجه چک به عنوان یک سند تجاری ما اصول حاکم بررسی به دعاوی تجاری داشتیم یعنی اصل تجویدی که رسیدگی به دعوا مجرد از مبانی صدورش است، بحث استقلال امضا داشتیم به طبع آن هم سرعت در رسیدگی هم تأمین می‌شد.قربانی: می‌توانیم بگوییم بین تا مرحله تعیین؟ 3 تا 5 بوده، حدس می‌زنیم براساس ارزیابی اوقات تا 5 ماه.

قربانی: پولش بستگی به وضعیت مالی صادر کننده دارد، با توجه به اموال، توقیف اموال و مزایده و آن مراحل دیگر. بحث ما ورودی تعداد پرونده هاست.سوال: شما می‌فرمایید آمار ندارید؟سوال: بالاخره شما می‌خواهید بگویید این مؤثر بوده یا نبوده، درست است؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وصول ۹۱.۲ درصد چک‌ها در تیرماهبراساس آمار چک‌های مبادله‌ای در تیر‌ماه سال ۱۴۰۲ حدود ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار فقره چک به ارزشی حدود ۴۸۲۹ هزار میلیارد ریال مبادله شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

`پذیرش چک‌های قدیمی محدود شد/ آمار جدید از چک‌های برگشتی در مردادماهآخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

امکان استعلام چک‌های در راه فراهم شدبه گزارش شبکه شرق، در پی اصلاح قانون صدور چک، ذینفعان می‌توانند از وضعیت اعتباری صادرکننده چک شامل چک‌های برگشتی و در راه از طریق سرشماره معرفی شده بانک مرکزی، مطلع شوند.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

کاهش اندک تورم شهریور و رشد اقتصادی ۸ درصدی در فصل بهار/ رشد بخش مسکن پس از شش سالبنابر ادعای مرکز آمار در شهریور ماه ۱۴۰۲، نرخ تورم سالانه برای خانوار به ۴۶.۱ درصد رسیده که نسبت به ماه قبل، ۰.۶ واحد درصد کاهش یافته است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آمار چک‌های برگشتی صعودی شد!براساس آمار چک‌های مبادله‌ای در مردادماه سال ۱۴۰۲، حدود ۸ میلیون فقره چک به ارزشی حدود ۴۹۵۳ هزار میلیارد ریال مبادله‌ شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد، ۲.۸ درصد و از نظر مبلغ، ۲.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد. به گزارش تسنیم، آمارهای جدید بانک مرکزی نشان میدهد که طی مردادماه ۱۴۰۲،بالغ بر ۹۰.۹ درصد از کل چک‌های مبادله‌شده در سامانه چکاوک وصول شده است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

آمار بالای اعدام زنان زندانی و تبعید زندانیان به قزل‌حصار در گفتگو با محمود امیری‌مقدمآمار بالای اعدام زنان زندانی و تبعید زندانیان به قزل‌حصار در گفتگو با محمود امیری‌مقدم
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »