صاحبان قدرت فقط وقتی تغییر سیاست می‌دهند که قدرت مردم را در برابر خود ببینند

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 59%

عباس عبدی: صاحبان قدرت فقط وقتی تغییر سیاست می‌دهند که قدرت مردم را در برابر خود ببینند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

عباس عبدی نوشت: انتظار شنیدن صاحبان قدرت را نداشته باشید، بلکه باید کاری کرد که مجبور به شنیدن شوند. بسیاری از آنان می‌دانند که سیاست‌های‌شان نادرست است ولی ادامه می‌دهند، چون آن را به سود خود می‌دانند و فقط هنگامی که در برابر خود قدرت مردم را دیدند تغییر سیاست می‌دهند.عباس عبدی در یادداشتی با عنوان «ناشنوایی سیاسی» در روزنامه اعتماد نوشت: این متن را چند روز پیش یکی از همکاران روزنامه اعتماد برای من نوشت و پیشنهاد داشت که اگر پاسخی دارم بدهم.

واقعیت اینه این روزها زیاد می‌شنوم که گفتن که دیگه فایده نداره؟ اصلا برا کی بگیم؟ کسی گوش نمیده !!! و مهم‌تر اینکه این حس رو خودم هم دارم» حقایق اجتماعی و پذیرش آنها مثل پذیرش حقایق علمی و ریاضی نیست. مثلا ۴=۲+۲ یک گزاره ریاضی است که آن را در قالب کلاس درس به دانش‌آموز یاد می‌دهند و آنان نیز با یک یا چند بار توضیح آن را یاد می‌گیرند و همه جا به کار می‌برند. ولی درباره گزاره‌هایی چون ضرورت و فایده حاکمیت قانون و مشارکت و نظارت عمومی و... چنین نیست. شاید در کلاس درس هم بتوان ضرورت پذیرش آنها را ثابت کرد و آموزش داد ولی هنگامی که به میدان سیاست آورده شود این آموزش‌ها به کلی کنار گذاشته یا فراموش می‌شوند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکایی ها در سه مرحله با زبان تمنا و خواهش با ایران مکاتبه داشتند/ کسی نمی‌تواند ایران را تهدید کند/ برای همه شرایط خود را آماده کرده‌ایمفرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: ایران در شرایطی نیست که کسی بخواهد او را تهدید کند ما در اوج قدرت هستیم و برای همه شرایط خود را آماده کرده‌ایم.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

امروز قدرت پوشالی جبهه باطل سرگردان شده استامام جمعه رزن گفت: امروز جبهه باطل افول کرده و سرگردان است و با آن قدرت پوشالی که ادعای قدرت عالم را داشت در مقابل گروه حماس سردرگم شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دست قدرت مردم غزه، اسرائیل را نابود خواهد کردامام جمعه بجنورد گفت: دست قدرت مردم غزه، اسرائیل را نابود خواهد کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

راهگشا بودن ابتکار دولت سیزدهم جهت ارتباط مستقیم با مردم/ صدای مردم شنیده می‌شوداستاندار تهران گفت: سیاست دولت سیزدهم با هدف رفع مشکلات مردم راهگشا است ؛ چرا که صدای مردم باید شنیده شود تا مسائل و مشکلات خود را مطرح کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شکست سنگین تیم مجیدی با حضور قایدیاتحاد کلباء در شبی که مهدی قایدی را در ترکیب اصلی خود داشت برابر الاهلی شکست سنگینی را متحمل شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تغییر میدان جنگ از حقیقت به مجاز/ اقتصاد تنها مؤلفه قدرت در جهان نیسترئیس دانشگاه علمی کاربردی گلستان با بیان اینکه اقتصاد کشورها تنها مؤلفه قدرت در جهان نیست، افزود: ایران آنقدر قوی است که می‌تواند در هر کرسی از خود دفاع کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »