سازمان ملل: هزاران عضو طالبان پاکستان در افغانستان حضور دارند

05/05/1399 10:55:00 ب.ظ

سازمان_ملل, پاکستان

سازمان_ملل : هزاران عضو طالبان پاکستان در افغانستان حضور دارند

26.07.2020اسلام آباد/ خبرگزاری آناتولیتیم پشتیبانی تحلیلی و نظارت تحریم‌های سازمان ملل متحد اعلام کرد:"هزاران عضو طالبان پاکستان در افغانستان حضور داشته و بیش از 6500 عضو جنبش تحریک طالبان پاکستان در داخل مرزهای افغانستان پنهان شده‌اند".براساس این گزارش،‌"آن‌ها علی‌رغم درگیری با نظامیان آمریکایی و نیروهای ناتو و پلیس و ارتش افغانستان به گروه طالبان این کشور و شاخه خراسان داعش نیز ضربات سنگینی وارده کرده‌اند".

در این گزارش به حضور حدود 2 هزار و 200 عضو داعش در افغانستان اشاره شده و آمده است:"در این اواخر ابو قتیبه و ابو هاجر العراقی دو تن از فرماندهان ارشد داعش از خاور میانه به این کشور سفر کرده‌اند. با وجودی که ضربات سنگینی به گروه تروریستی داعش در منطقه وارد شده٬ اما هنوز خطر انجام حملات بزرگ تروریستی توسط این گروه در مناطق مختلف افغانستان از جمله کابل پایتخت این کشور وجود دارد".

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

خبرگزاری آناتولی

خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

سازمان ملل: سرکرده القاعده در افغانستان است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim سازمان ملل گزارش داد که سرکرده القاعده در افغانستان حضور دارد و جنگجویان این گروه تروریستی نیز بطور مخفیانه در 12 ولایت افغانستان فعالیت دارند.

واکنش سخنگوی سازمان ملل به تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانواکنش سخنگوی سازمان ملل به تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران: *امنیت پروازهای غیرنظامی باید از طرف همگان رعایت شود *هنوز اطلاعات به خصوصی درباره این رخداد در سازمان بین‌المللی پروازهای غیرنظامی موجود نیست

سازمان ملل متحد بر لزوم ایمنی خطوط هوایی غیرنظامی تاکید کردنیویورک- ایرنا- سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در واکنش به حادثه تهدید هواپیمای مسافربری ایران توسط جنگنده‌های آمریکایی، گفت: ایمنی حمل و نقل هوایی غیرنظامی باید از سوی همه محترم شمرده شود. لبنان از آمریکا شکایت می‌کند | حمد حسن وزیر بهداشت لبنان: این وزارتخانه به نمایندگی از مسافرین پرواز شرکت هواپیمایی ماهان که از اقدام خصمانه دو جنگنده آمریکایی آسیب دیده‌اند به نهادها و سازمان‌های بین‌المللی شکایت می‌کند

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: قله دماوند متعلق به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری استپیرو انتشار خبری مبنی بر صدور سند وقف یک برش از کوه دماوند به‌ نام سازمان اوقاف، معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن تکذیب این خبر گفت: قله دماوند و کوهپایه‌ای که با حضور هیات ویژه در مورد آن سند صادر و در سامانه کاداستر ثبت گردیده، متعلق به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری است و مالکیت آن نیز تثبیت شده است.

اسرائیل از ترس پاسخ انتقامجویانه حزب‌الله دست به دامان سازمان ملل شد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimاسرائیل از ترس پاسخ حزب‌الله به شهادت یکی از رزمندگانش دست به دامن سازمان ملل شد این رژیم پیامی خفت‌بار از طریق سازمان ملل برای حزب‌الله فرستاد: تل‌آویو از حضور على_كامل_محسن در آن مکان مطلع نبوده و همچنین قصد کشتن او را نداشته است

درخواست سازمان جنگل‌ها از رئیسی برای ورود به پرونده ۵۶۰۰ هکتاری جنگل های ساری + فیلمطی روزهای اخیر فردی پس از ۲۰ سال تلاش توانست ۵۶۰۰ هکتار از جنگل‌های هیرکانی (معادل ۵۱۸۵ زمین فوتبال) که به عنوان میراث جهانی بشر ثبت شده‌اند را به نام خود کند. این فرد حالا با استناد به سندی که گفته می‌شود به دوره قاجار بازمی‌گردد مالک بخش وسیعی از جنگل‌های بکر کشور در روستای آق مشهد ساری شده است و از سازمان جنگل‌ها مجوز قطع درخت می‌خواهد. این کار یعنی ۵۶۰ هزار درخت کهنسال کمیاب با خطری جدی قطع شدن مواجه‌اند. مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها می‌گوید که ملکیت برای جنگل خلاف فقه، شرع و قانون است و ما از رییس قوه قضاییه می‌خواهیم که به این پرونده ورود کنند.

تیم پشتیبانی تحلیلی و نظارت تحریم‌های سازمان ملل متحد اعلام کرد هزاران عضو طالبان پاکستان در افغانستان حضور دارند.خبرگزاری تسنیم ، شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که بین 6 هزار تا 6500 جنگجوی پاکستانی در کشور افغانستان حضور دارند که بیشتر آن‌ها اعضای «تحریک طالبان پاکستان» هستند.به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی سازمان ملل، استفان دوژاریک سخنگوی سازمان ملل در کنفرانس خبری دیروزش درباره ایجاد مزاحمت جنگنده های آمریکایی برای هواپیمای مسافربری ماهان ایر در خطوط هوایی سوریه گفت که از نظر قانونی، امنیت پروازهای غیرنظامی باید از طرف همگان رعایت شود.استفان دوجاریک روز جمعه در نشست خبری خود این مطلب را در پاسخ به این سوال مطرح کرد که موضع دبیرکل درباره حادثه‌ای که در فضای هوایی سوریه رخ داد که ۲ هواپیمای نظامی آمریکا به هواپیمای ماهان ایر که یک هواپیمای غیرنظامی ایران بود بسیار نزدیک شدند، چیست.

26.07. این گزارش شمار جنگجویان القاعده در افغانستان را نیز بین 400 تا 600 نفر تخمین می‌زند.2020 اسلام آباد/ خبرگزاری آناتولی تیم پشتیبانی تحلیلی و نظارت تحریم‌های سازمان ملل متحد اعلام کرد:"هزاران عضو طالبان پاکستان در افغانستان حضور داشته و بیش از 6500 عضو جنبش تحریک طالبان پاکستان در داخل مرزهای افغانستان پنهان شده‌اند". آن‌ها با پررویی یک بی‌قانونی را پشت بی‌قانونی دیگر انجام می‌دهند. براساس این گزارش،‌"آن‌ها علی‌رغم درگیری با نظامیان آمریکایی و نیروهای ناتو و پلیس و ارتش افغانستان به گروه طالبان این کشور و شاخه خراسان داعش نیز ضربات سنگینی وارده کرده‌اند". این تیم نظارتی شورای امنیت سازمان ملل شمار تروریست‌های کنونی شاخه خوراسان داعش را نیز حدود 2200 نفر ارزیابی کرده و همچنین خبر می‌دهد که  سرکرده کنونی آن به عهده «شیخ مطیع‌الله کامه‌وال» سرکرده سابق داعش در ولایت کنر است. در این گزارش به حضور حدود 2 هزار و 200 عضو داعش در افغانستان اشاره شده و آمده است:"در این اواخر ابو قتیبه و ابو هاجر العراقی دو تن از فرماندهان ارشد داعش از خاور میانه به این کشور سفر کرده‌اند. وی اضافه کرد که مزاحمت جنگنده‌های این کشور برای هواپیمای مسافربری ایرانی، حرفه‌ای بوده و بر اساس معیارهای بین‌المللی صورت گرفته است.

با وجودی که ضربات سنگینی به گروه تروریستی داعش در منطقه وارد شده٬ اما هنوز خطر انجام حملات بزرگ تروریستی توسط این گروه در مناطق مختلف افغانستان از جمله کابل پایتخت این کشور وجود دارد". این گزارش در حالی منتشر می‌شود که مقامات افغان حضور سرکرده القاعده و چند صد جنگجوی این گروه تروریستی در افغانستان را تایید نکرده‌اند. در این گزارش همچنین ضمن اشاره به توافق‌نامه صلح میان آمریکا و طالبان در فوریه امسال تاکید شده است:"شاخه خراسان داعش در افغانستان تلاش دارد تا بخشی از اعضای طالبان را که از این توافق‌نامه حمایت نمی کنند٬ جذب کند". از سوی دیگر وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که طرف‌های درگیر در افغانستان برای آغاز مذاکرات بین الافغانی بیشتر از هر زمان دیگر نزدیکتر هستند و این گام نخست برای آغاز روند صلح در این کشور است. چندی پیش نیز پنتاگون در گزارشی به کنگره آمریکا از همکاری طالبان و القاعده و روابط نزدیک دو گروه در هند گفته بود اما طالبان با غیرمسئولانه خواندن این گزارش هدف از انتشار آن را مغشوش ساختن افکار و تبلیغات منفی علیه روند صلح افغانستان اعلام کرد. اقدام بعدی نقطه پایان به جنگ چهل ساله در افغانستان و برقراری ثبات خواهد بود. ..