ثبت یک رکورد تاریخی برای دمای هوا در قطب شمال | DW | 26.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دمای هوا در یکی از جزیره‌های اقیانوس منجمد شمالی به نزدیک ۲۲ درجه سانتیگراد رسید و یک رکورد تاریخی جدید ثبت کرد. پژوهشگران معتقدند گرمایش کره زمین در قطب شمال سریع‌تر از دیگر نقاط جهان رخ می‌دهد.

موسسه هواشناسی نروژ در اسلو می‌گوید دو روز پیش در مجمع‌الجزایر سوالبارد در اقیانوس منجمد شمالی بالاترین دمای هوا در ۴۰ سال گذشته ثبت شد.

ژوئیه گرم‌ترین ماه سال در قطب شمال به شمار می‌رود؛ با این دمای هوا در این ماه معمولا بین پنج تا هشت درجه سانتیگراد بیشتر نیست. ابتدای ماه ژوئیه در شمال سیبری دمای ۳۸ درجه سانتیگراد ثبت شده که رکورد جدیدی برای حرارت هوا در مناطق اطراف قطب شمال به حساب می‌آید.رکوردی که اخیرا در جزیره‌های متعلق به نروژ در قطب شمال ثبت شده دومین رکورد دمای هوا در دو قطب کره زمین در شش ماه گذشته بود. رکورد قبلی فوریه امسال در قطب جنوب ثبت شد.

این بالاترین دمایی است که از زمان ثبت آمار در سال ۱۹۶۱ تا آن زمان در این ایستگاه تحقیقاتی ثبت شده است. رکورد قبلی مربوط به ماه مارس سال ۲۰۱۵ با دمای ۵/ ۱۷ درجه سانتیگراد بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمار کرونا؛ رکورد تازه مبتلایان در جهان و توصیه به لغو سفر کیش در ایراندر شبانه‌روز گذشته حدود ۲۸۵ هزار نفر در جهان به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند، آمار روزانه ای که در سطح جهانی رکورد تازه‌ای به حساب می‌آید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

طی یک هفته 46 غیرنظامی در افغانستان در حملات طالبان کشته شدندسخنگوی دفتر شورای امنیت ملی افغانستان از کشته شدن 46 غیرنظامی در حملات یک هفته گذشته طالبان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در آفریقای جنوبی؛ 312 جان باخته در یک روز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار زندانیان با جرایم تروریستی در اروپا رکورد زد«۵۴ درصد از زندانیانی که به دلیل داشتن علائم افراط‌گرایی تحت نظارت قرار دارند، در ابتدا به عنوان مجرم 'معمولی' وارد زندان شده بودند، نه با اتهام تروریستی.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بالاترین رکورد ابتلا به کرونا در سراسر جهان | DW | 25.07.2020روز جمعه رکوردی تازه برای پاندمی کرونا به ثبت رسید. به گفته سازمان بهداشت جهانی ظرف یک شبانه‌روز حدود ۲۸۵ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند. آمریکا و برزیل همچنان بالاترین شمار مبتلایان به کرونا را دارند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آمار ابتلای روزانه به کرونا در جهان باز هم رکورد شکستسازمان جهانی بهداشت می‌گوید ظرف ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۸۹ هزار نفر در نقاط مختلف جهان به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند. این جدیدترین رکورد میزان ابتلا در یک ۲۴ ساعت است اما رکورد قبلی هم خیلی کهنه نبود و همین شنبه گذشته (۲۵۰ هزار نفر) به ثبت رسیده بود. شمار قربانیان کووید۱۹ هم با ثبت بیش از ۹ هزار و ۷۰۰ جان باخته جدید ظرف ۲۴ ساعت گذشته، اکنون به ۶۲۹ هزار نفر رسیده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »