عظیم‌جان عسکروف، روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر زندانی در قرقیزستان، درگذشت

05/05/1399 11:07 ب.ظ

🔺عظیم‌جان عسکروف، روزنامه‌نگار و فعال حقوق_بشر زندانی در قرقیزستان، درگذشت ⚡️ظیم‌جان عسکروف روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر قرقیزستانی که محکوم به تحمل حبس ابد بود، در زندان درگذشت.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. سال داشت در سال ۲۰۱۰، به جرم اخلال، دامن زدن به بی‌نظمی و دست داشتن در قتل یک مامور پلیس، به حبس ابد محکوم شد. وکیل او روز شنبه در مصاحبه تلفنی با خبرگزاری فرانسه گفت: «او به دلیل بیماری قادر به راه رفتن نبود ... کسی به او توجه نمی‌کرد.

سیستم او را کشت.»

وی همچنین به صدای آمریکا گفت که آخرین باری که موکلش را دید آن روزنامه‌نگار در شرایطی بحرانی قرار داشت و نمی‌‌توانست بدون کمک، راه برود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

نگاه استراتژیک به همسایه‌ها سیاست‌ِ ایران امروز و فردا استسخنگوی دولت در یادداشتی به تبیین جایگاه روابط ایران با همسایگان خود پرداخت.

حذف کارگران از گفتگو درباره جهش تولید / چرا 'اجماع' آخرین راه‌حل خروج از بحران است؟گفتگوی اجتماعی نباید از متن سیاست‌هایی که محقق‌کننده جهش تولید یا همان رشد سطح تولید هستند، حذف شود. تنها با برخورداری از یک اجماع ملی می‌توان راه گریزی برای رهایی از خمودگی و تکرار پرهزینه پیدا کرد.

روحانی: دوگانگی عزاداری و سلامتی نادرست است | DW | 25.07.2020حسن روحانی می‌گوید سوگواری‌‌‌‌ ماه محرم باید در همه شهرها، با 'عظمت و شکوه'، تراکم کمتر و مراعات پروتکل‌های بهداشتی انجام شود. هم‌زمان امام جمعه مشهد از بی‌تدبیری دولت در تعطیلی نماز جمعه، بستن حرم و مساجد شکایت کرد.

لباس مجهز برای مراقبان آزمون‌های سراسری/ حوزه امتحانی داوطلبان مبتلا به کرونا احتمالا 'بیمارستان' استسخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مراقبانی که در جلسه آزمون مبتلایان به کرونا خواهد بود مانند پزشکان و پرستاران باید مجهز به لباس، گان و شیلد باشد.

برایان هوک: مردم ایران می‌دانند که پرزیدنت ترامپ در کنار آنها ایستاده است🔺برایان هوک: مردم ایران می‌دانند که پرزیدنت ترامپ در کنار آنها ایستاده است ⚡️نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با اعتراض به صدور احکام اعدام برای معترضان ایرانی گفت که پرزیدنت ترامپ در کنار مردم_ایران ایستاده و از مبارزه آنها برای عدالت حمایت می‌کند

نماینده مجلس: آشفتگی کنونی بازار ایران در 40 سال گذشته بی‌سابقه استمصطفی طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ایران گفت که آشفتگی کنونی بازار این کشور در 40 سال گذشته بی‌سابقه است. - خبرگزاری آناتولی

صدای آمریکا – عظیم‌جان عسکروف روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر قرقیزستانی که محکوم به تحمل حبس ابد بود، در زندان درگذشت.۹

سال داشت در سال ۲۰۱۰، به جرم اخلال، دامن زدن به بی‌نظمی و دست داشتن در قتل یک مامور پلیس، به حبس ابد محکوم شد.

وکیل او روز شنبه در مصاحبه تلفنی با خبرگزاری فرانسه گفت: «او به دلیل بیماری قادر به راه رفتن نبود ... کسی به او توجه نمی‌کرد. سیستم او را کشت.»

وی همچنین به صدای آمریکا گفت که آخرین باری که موکلش

را دید آن روزنامه‌نگار در شرایطی بحرانی قرار داشت و نمی‌‌توانست بدون کمک، راه برود.

سازمان زندان‌های قرقیزستان گفت که آقای عسکروف روز شنبه، و پس از آن که به دلیل بیماری در بیمارستان بستری شد، به دلیل التهاب ریه از دنیا رفت.