سازمان ملل متحد خواهان پایان درگیری‎ها در عراق شد

14/07/1398 11:29 ق.ظ

🔺سازمان ملل متحد خواهان پایان درگیریها در عراق شد ⚡️در حالی که گزارش‌ها حاکی است تعداد کشته‌های اعتراضات در عراق به حدود ۱۰۰ نفر رسیده است، یک مقام ارشد سازمان ملل متحد خواستار پایان یافتن خشونت‌ها در این کشور شد.

در حالی که گزارش‌ها حاکی است تعداد کشته‌های اعتراضات در عراق به حدود ۱۰۰ نفر رسیده است، یک مقام ارشد سازمان ملل متحد خواستار پایان یافتن خشونت‌ها در این کشور شد. جنین هنیس پلاسچارت، نماینده ویژه دبی به گزارش سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، طی روزهای دوشنبه ۸ مهر تا چهارشنبه ۱۰ مهر دستکم ۴ کولبر به نام‌های وحید عیسی پور، قادر محمد زادە، محمد خالدی، و کاوه بر اثر شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی، و کولبر دیگری به نام عادل یعقوبی بر اثر انفجار مین، زخمی...

به گزارش سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، طی روزهای دوشنبه ۸ مهر تا چهارشنبه ۱۰ مهر دستکم ۴ کولبر به نام‌های وحید عیسی پور، قادر محمد زادە، محمد خالدی، و کاوه بر اثر شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی، و کولبر دیگری به نام عادل یعقوبی بر اثر انفجار مین، زخمی شدند. همچنین کولبر دیگری به نام عزیز رئیسی بر اثر شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی کشته شد.

بنا بر این گزارش، عادل یعقوبی، کولبر اهل سروآباد بر اثر انفجار مین، و وحید عیسی پور، کولبر اهل سلماس با شلیک مستقیم نیروهای سپاه پاسداران، زخمی شدند. از سوی دیگر روز سه‌شنبه ٩ مهر ماه، یک کولبر اهل پیرانشهر با هویت کاوە، و کولبر دیگری به نام قادر محمد زاده اهل سردشت با شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی در مرز سردشت زخمی شدند و محمد خالدی، کاسبکار اهل پاوە، نیز با شلیک مستقیم نیروهای انتظامی زخمی شد.

همچنین روز چهارشنبە ١٠ مهر ماه نیز عزیز رئیسی کولبر اهل ارومیە با شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی در مرزهای اشنویە جان خود را از دست داد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ای گوه به این سازمان عریض وطویل که هیچ کاری برای ملتها نمیکنه وفقط هر موردی میشه یا محکوم میکنه یا درخواست ارامش میکنه نمونه تو هنگ کنگ عراق میانمار چچن ایران سوریه و..و یک سازمانی در مشت ابرقدرتها است ولاغیر ShanazRx برای پایان درگیری باید سپاه قدس را از عراق اخراج و تحریم نمود سازمان ملل تنها گوهي كه ميتونه بخوره ابراز تاسف هستش

شلوغی در عراق بسیار برای ما مفید است تا جمهوری اسلامیپا برجاست دنیا روز خوش به خود نمیبیند بیایید ننه این سردارهای کوصکش وبگاییم با اسلحه ایران حالا در عراق شروع کرده به بلوا تازمانی که مقتدی در راس امور شود سازمان ملل وجامعه جهانی بایدعلاوه براین توطئه گران ودست اندرکاران داخلی وخارجی این جنایت وکشتاروظلم وستم درعراق رادستگیر،محاکمه ومجازات نماید.اهریمن هایی که باعث زخمی وبه قتل رساندن هزاران معترض شده اندرانبایدانسان نامیدو...

🔴چرا خلاف سیاستهای realDonaldTrump و SecPompeo عمل میکنید؟ 🔴چرا بزرگترین جنبش پاتریوت ایران را سانسور میکنید؟ 🔴چرا از MKO که یک سازمان تروریستی است و رضاپهلوی که مهره گلوبالیسم است، دفاع میکنید؟ 🔴چرا به سپاه پسداران، تروریستی نمیگوئید؟ شما دروغگو هستید یک دروغگوی پست فطرت

چشم پوشی آژانس پناهندگان سازمان ملل از نقض گستردۀ حقوق مهاجران در لیبیکمپ «الزاویه» لیبی که آژانس پناهندگان در آنجا عمل می‌کند، به دست گروه شبه‌نظامی بدنام تیپ النصر گردانده می‌شود که رهبرش محمد کچلف، به دلیل قاچاق انسان در لیست تحریم شورای امنیت قرار دارد. It’s everywhere. The US is not getting news from other countries. We are worse than the USSR was. Except for CNNnewsroom AC360 should be watched daily. He and DanRather know what’s going on. Right on PearlJam get MikeMcCreadyPJ out of there. Sorry I had to embarrass y’all

خوبه سازمان ذلتتون خواهان پایان درگیری ها تو نیجریه و سوریه و یمن نمیشه... بازم ابراز نگرانی کرد !! باید کشتار مردم بی دفاع توسط تروریست های شیعه متوقف شود سازمان ملل کار دیگه ای بجز این بلده؟؟ باشه🚶‍♂️

سازمان ملل خواهان مواخذه عاملان خشونت در عراق شدسازمان ملل :))))))))))))

صدور گواهی حذف سرخک در ایران از سوی سازمان جهانی بهداشتوزیر بهداشت گفت: دستاوردهای کشور در حوزه سلامت پس از انقلاب اسلامی، قابل توجه است، در میزان پوشش واکسیناسیون، کاهش مرگ و میر کودکان و مادران باردار و توسعه زیرساخت ها مانند شبکه های بهداشتی و درمانی توانستیم رتبه های ممتازی را در جهان به دست بیاوریم.

نعمت احمدی: جداسازی سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه آن را در مقابل مجلس پاسخگو می‌کندنعمت احمدی‌، وکیل پایه‌یک دادگستری، گفت: در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که بهترین شیوه اداره این است که دادستانی زیرمجموعه قوه مجریه باشد. حالا تا دادستانی ما جزو قوه مجریه شود، راه طولانی در پیش داریم. اما بهتر است که سازمان زندان‌ها زیر مجموعه قوه مجریه باشد.

سازمان انرژی اتمی ایران: گام‌های بعدی کاهش تعهدات برجامی در راه است

زوج استرالیایی در ایران آزاد شدند، دانشجوی بازداشت شده ایرانی در استرالیا آزاد شدوزیر امور خارجه استرالیا تائید کرده که ایران دو شهروند این کشور را که سه ماه در بازداشت بودند، آزاد کرده است. در همین حال منابع ایرانی از آزادی رضا دهباشی، دانشجوی ایرانی بازداشت شده در استرالیا خبر داده‌اند. مقام‌های ایران و استرالیا در باره آزادی هم‌زمان این افراد هنوز اظهارنظر نکرده‌اند. مبادله با رضا دهباشی فیک نیوز بی ناموس وطن پرستان جهان بزودی شما رو له خواهند کرد ولکام تو امپراطوری کورش بزرگ

کولبران همچنان قربانی می‌شوند؛ دست‌کم ۶ کولبر دیگر در هفته‌ گذشته کشته و زخمی شدنددر هفته‌ای که گذشت دستکم شش کولبر بر اثر شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی و انفجار مین در مرزهای کردستان کشته و زخمی شدەاند.

به گزارش سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، طی روزهای دوشنبه ۸ مهر تا چهارشنبه ۱۰ مهر دستکم ۴ کولبر به نام‌های وحید عیسی پور، قادر محمد زادە، محمد خالدی، و کاوه بر اثر شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی، و کولبر دیگری به نام عادل یعقوبی بر اثر انفجار مین، زخمی شدند. همچنین کولبر دیگری به نام عزیز رئیسی بر اثر شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی کشته شد.

بنا بر این گزارش، عادل یعقوبی، کولبر اهل سروآباد بر اثر انفجار مین، و وحید عیسی پور، کولبر اهل سلماس با شلیک مستقیم نیروهای سپاه پاسداران، زخمی شدند.

از سوی دیگر روز سه‌شنبه ٩ مهر ماه، یک کولبر اهل پیرانشهر با هویت کاوە، و کولبر دیگری به نام قادر محمد زاده اهل سردشت با شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی در مرز سردشت زخمی شدند و محمد خالدی، کاسبکار اهل پاوە، نیز با شلیک مستقیم نیروهای انتظامی زخمی شد.

همچنین روز چهارشنبە ١٠ مهر ماه نیز عزیز رئیسی کولبر اهل ارومیە با شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی در مرزهای اشنویە جان خود را از دست داد.

پیش از این نیز سازمان حقوق بشری هەنگاو در گزارش دیگری اعلام کرده بود که در شش ماه نخست سال جاری دست‌کم ۱۲۱ کولبر و کاسبکار در مرزهای کردستان کشته و زخمی شدند که ۸۴ درصد از این افراد با شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی جان خود را از دست داده‌اند.گزارش یک سایت حقوق بشری: در شش ماه نخست سال ۹۸ بیش از ۱۲۰ کولبر کشتە و زخمی شدند

در سال‌های گذشته ده‌ها کولبر که به خاطر مشکلات اقتصادی مجبور به کولبری می‌شوند، جان خود را از دست داده‌اند. علاوه بر خطراتی مانند پرت شدن از کوه و یخ زدگی، شلیک به کولبران در سال‌های گذشته جان ده‌ها تن را گرفته و ده‌ها تن دیگر را نیز مجروح کرده است.

این در حالی است که حتی خود مقامات ایران اذعان می‌کنند که حجم کالای قاچاق وارد شده توسط کولبران در مقایسه با قاچاق از سایر مبادی بسیار ناچیز است.

در حالی گزارش‌ها درباره شرایط سخت زندگی و کشته شدن کولبرها در شهرهای مرزی ایران ادامه دارد، که رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر، روز یکشنبه ۲۶ خرداد وضعیت کنونی را «بغرنج» توصیف کرد و گفت که انسداد مرزها، معیشت کولبران را نابود کرده است.یک نماینده مجلس از رفتار جمهوری اسلامی در قبال کولبران انتقاد کرد؛ معیشت کولبران را نابود کرده‌ایم

ایالات متحده آمریکا بارها فساد مالی نهادینه در میان اعضای طبقه حاکم بر ایران، غارت دارایی‌های خدادادی این کشور توسط سران رژیم جمهوری اسلامی، و ماجراجویی‌های برون‌مرزی نظام حاکم بر ایران را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی اقشار گوناگون مردم ایران دانسته است.