سازمان انرژی اتمی ایران: گام‌های بعدی کاهش تعهدات برجامی در راه است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

معاون امور بین‌الملل و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفت که در صورت"عدم اقدام طرف‌های مقابل" در اجرای تعهداتشان در قالب برجام، کاهش تعهدات از سوی ایران ادامه خواهد داشت.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

معاون امور بین‌الملل و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفت که در صورت"عدم اقدام طرف‌های مقابل" در اجرای تعهداتشان در قالب برجام، کاهش تعهدات از سوی ایران ادامه خواهد داشت.بهروز کمالوندی، معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان این که تصمیم ایران بر کاهش بخشی از تعهدات برجامی در پاسخ به اقدام یک طرفه خروج آمریکا از توافق و بمنظور ایجاد توازن بین حقوق و تعهدات صورت گرفته است، تاکید کرد: گام‌های بعدی در صورت عدم اقدام طرف‌های مقابل در راه است.

کمالوندی ادامه داد: با توجه به تحولات اخیر، تصمیم ایران بر کاهش بخشی از تعهدات برجامی، بعد از یک صبر استراتژیک یکساله در پاسخ به اقدام یک طرفه خروج آمریکا از توافق و بمنظور ایجاد توازن بین حقوق و تعهدات صورت گرفته است. گفتنی است دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز 8 مه 2018 خروج آمریکا از برجام را اعلام و در 7 آگوست نیز نخستین بسته تحریمی شامل دسترسی به دلار، فروش اوراق قرضه دولتی، تجارت با معادن ارزشمند مانند طلا و فلزات نظیر فولاد، آلومینیوم و زغال، واردات هواپیمای مسافربری و قطعات آن را علیه ایران اجرا کرد. ایران همزمان با سالگرد این تصمیم آمریکا تعهدات برجامی خود را با عنوان گام اول کاهش داد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

صدور گواهی حذف سرخک در ایران از سوی سازمان جهانی بهداشتوزیر بهداشت گفت: دستاوردهای کشور در حوزه سلامت پس از انقلاب اسلامی، قابل توجه است، در میزان پوشش واکسیناسیون، کاهش مرگ و میر کودکان و مادران باردار و توسعه زیرساخت ها مانند شبکه های بهداشتی و درمانی توانستیم رتبه های ممتازی را در جهان به دست بیاوریم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سازمان ملل خواهان مواخذه عاملان خشونت در عراق شدسازمان ملل :))))))))))))
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چشم پوشی آژانس پناهندگان سازمان ملل از نقض گستردۀ حقوق مهاجران در لیبیکمپ «الزاویه» لیبی که آژانس پناهندگان در آنجا عمل می‌کند، به دست گروه شبه‌نظامی بدنام تیپ النصر گردانده می‌شود که رهبرش محمد کچلف، به دلیل قاچاق انسان در لیست تحریم شورای امنیت قرار دارد. It’s everywhere. The US is not getting news from other countries. We are worse than the USSR was. Except for CNNnewsroom AC360 should be watched daily. He and DanRather know what’s going on. Right on PearlJam get MikeMcCreadyPJ out of there. Sorry I had to embarrass y’all
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تقدير از رييس سازمان ملي استاندارد ايراناستاندارسیستان وبلوچستان از مهندس پیروزبخت رییس سازمان ملی استاندارد ایران در جلسه ای که با حضور نمایندگان بخش خصوصی و دولتی و مدرس خیابانی قائم مقام وزیرصمت ورییس پشتیبانی دام کشور تشکیل شد تقدیر و تشکر کرد. میگن دیوانه چون دیوانه را بیند خوشش آید .مشخصه که دزدها ازدزد خوششون میاد.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

نعمت احمدی: جداسازی سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه آن را در مقابل مجلس پاسخگو می‌کندنعمت احمدی‌، وکیل پایه‌یک دادگستری، گفت: در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که بهترین شیوه اداره این است که دادستانی زیرمجموعه قوه مجریه باشد. حالا تا دادستانی ما جزو قوه مجریه شود، راه طولانی در پیش داریم. اما بهتر است که سازمان زندان‌ها زیر مجموعه قوه مجریه باشد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

کمالوندی: گام‌های بعدی ایران در صورت عدم اقدام طرف‌های مقابل در راه استمراسم افتتاحیه دوره آموزشی حقوق هسته ای ۱۳ مهرماه ۱۳۹۸ با حضور مسئولان و متخصصان حقوقی در سالن دکتر حسابی سازمان انرژی اتمی ایران برگزار شد. این دوره که بدنبال هماهنگی های بعمل آمده با اتحادیه اروپا برگزار می شود به مدت ۵ روز ادامه خواهد داشت. هیچ غلطی نمی تونید بکنید رهبر احمقتون کشور را در بن بست قرار داده Agissez dans le bon sens... کمالوندی غلط کرده . بیشرفها این تصمیمات شما فشار را فقط روی مردم اضافه میکنه پس شما حق ندارید بدون نظر خواهی مستقیم از مردم چنین اقداماتی بکنید . لعنت به حکومت مذهبی دیکتاتوری و زنده باد سکولاریسم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »