سازمان ملل: بیش از 12 میلیون نفر در اوکراین آواره شدند

31/01/1401 10:18:00 ق.ظ

سازمان ملل متحد اعلام کرد که بیش از 12 میلیون نفر به دلیل جنگ روسیه علیه اوکراین آواره شده‌‌اند. - خبرگزاری آناتولی

سازمان ملل متحد اعلام کرد که بیش از 12 میلیون نفر به دلیل جنگ روسیه علیه اوکراین آواره شده‌‌اند. - خبرگزاری آناتولی 20.04.

2022 سازمان ملل متحد/خبرگزاری آناتولی آنتونیو ویتورینو، مدیر کل سازمان بین المللی مهاجرت سازمان ملل متحد، در جلسه توجیهی خود در شورای امنیت گفت که بیش از 12 میلیون نفر در اوکراین به دلیل جنگ به اجبار آواره شده‌اند که از این تعداد تقریبا 5 میلیون نفر در کشورهای همسایه هستند.

ویتورینو با اشاره به اینکه با افزایش حملات روسیه در اوکراین، نیازهای روانی بزرگسالان و کودکان افزایش می‌یابد، گفت که زنان و کودکان باید در برابر قاچاق انسان، سوء استفاده و خشونت جنسی محافظت شوند. ویتورینو با بیان اینکه بیش از نیمی از کودکان در اوکراین آواره شده‌اند، از کشورهایی که میزبان کودکان اوکراینی هستند، خواست تا به شناسایی خردسالان بدون همراه کمک کنند و آنها را با خانواده‌ها و اقوامشان ملحق کنند.

ویتورینو خواستار پایان دادن به تبعیض علیه همه پناهجویان شد و اظهار داشت که تبعیض بر اساس نژاد، قومیت، ملیت یا وضعیت مهاجر غیرقابل قبول است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

سازمان ملل می‌گوید ۱۲ میلیون نفر در جنگ اوکراین آواره شده‌اندسازمان ملل متحد روز دوشنبه اعلام کرد که از آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین تاکنون یک چهارم مردم این کشور آواره شده‌اند.

تاکید فرستاده سازمان ملل و رئیس شورای ریاست‌جمهوری یمن بر اهمیت ادامه آتش‌بسهانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در یمن، دوشنبه 18 آوریل، طی دیدار دکتر رشاد العلیمی، رئیس شورای ریاست‌جمهوری این کشور بر اهمیت ادامه برقراری

سازمان ملل: دست‌کم 2072 غیرنظامی در اوکراین طی حملات روسیه جان باخته‌اند

سازمان ملل: ۲۰ میلیون نفر به‌دليل خشکسالی در شاخ آفریقا در معرض قحطی هستندمناطق شرقی قاره آفریقا در سال ۲۰۱۷ نیز دچار خشکسالی شد ولی اقدامات بشردوستانه نهادهای بین‌المللی از وقوع قحطی در سومالی پیشگیری کرد.

سازمان ملل: بحران اوکراین ممکن‌ است 47 میلیون نفر را به گرسنگی بکشاندسازمان ملل: بحران اوکراین ممکن‌ است 47 میلیون نفر را به گرسنگی بکشاند برنامه جهانی غذا (WFP) وابسته به سازمان ملل متحد گزارشی تحت عنوان «ناامنی شدید غذایی ناشی از جنگ اوکراین» منتشر کرد.

سازمان ملل: حوثی‌های یمن با توقف استخدام کودکان به‌عنوان سرباز موافقت کردندسازمان ملل متحد از موافقت حوثی‌های یمن برای به کار نگرفتن کودکان در جنگ داخلی این کشور خبر داد.