زلنسکی: متحدان تسلیحات مورد نیاز و راهبردی به اوکراین تحویل دادند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

زلنسکی: متحدان تسلیحات مورد نیاز و راهبردی به اوکراین تحویل دادند العربيه_فارسى

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین گفت متحدان بالاخره تسلیحات راهبردی و مورد نیاز را به ارتش این کشور تحویل دادند.

زلنسکی شامگاه جمعه 22 آوریل سخنان اخیر فرماندهان ارتش روسیه را نشانگر برنامه مسکو برای حمله به دیگر کشورها دانست و تاکید کرد، تهاجم به اوکراین اولین گام کشورگشایی روسیه است.همزمان جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اظهار داشت، لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده هفته آینده در آلمان با وزرای دفاع و فرماندهان نظامی بیش از 20 کشور برای بررسی و رفع نیازهای فوری و بلندمدت تسلیحاتی اوکراین دیدار خواهد کرد.

وزارت دفاع کانادا هم اعلام کرد، در راستای تعهد جاستین ترودو، نخست‌وزیر این کشور جهت کمک به ارتش اوکراین، اتاوا هفته گذشته تعدادی توپ هاوتزر-ام 777 و مهمات به کی‌یف تحویل داده است.در همین رابطه کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان اعلام کرد که از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین حدود 5.1 میلیون شهروند اوکراینی به خارج از این کشور پناه برده‌اند.

با این حال کمیساریای پناهندگان از کاهش شتاب خروج شهروندان اوکراینی نسبت به روزهای آغازین جنگ خبر داد.بنا به گزارش سازمان ملل، زنان و کودکان حدود 90 درصد آوارگان و پناهجویان را تشکیل می‌دهند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دبیرکل سازمان ملل با پوتین و زلنسکی دیدار می‌کندسازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد که آنتونیو گوترش، دبیرکل این نهاد، هفته آینده با روسای جمهور روسیه و اوکراین در مسکو و کی‌یف دیدار می‌کند. اوه! دبیر کل سازمان ملل از خواب بیدار شد!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

زلنسکی:برای کشورم آماده سفر به هر جای این کره خاکی هستم جز مسکو/زلنسکی نامزد دریافت نشان کِنِدیرئیس‌جمهوری اوکراین سفر به مسکو را برای انجام مذاکرات مستقیم با رهبران روس به منظور پایان دادن به درگیری‌ها رد کرد. درهای ایران به روی اوکراین؟؟؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

زلنسکی: 934 شهرک آزاد شدرئیس جمهور اوکراین اعلام کرد که تاکنون 934 شهرک را از دست ارتش روسیه آزاد کرده‌اند و زندگی در این مناطق به تدریج به روال عادی باز می‌گردد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پرایس: با متحدان اروپایی خود درخصوص ایران همکاری نزدیک داریمسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: *با متحدان اروپایی خود درخصوص ایران همکاری نزدیک داریم *اختلاف‌هایی وجود دارد که باقی مانده است *ما همچنان فعالانه پیگیر حل‌وفصل آن‌ها هستیم *این وضعیت بسیار نامشخص است *در نهایت ما یک تصمیم خواهیم گرفت 🤡
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

زلنسکی نشان «شجاعت» جان اف. کِندی را به‌ خاطر دفاع از دموکراسی دریافت می‌کندولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، به‌ همراه لیز چِینی، سیاستمدار جمهوری‌خواه آمریکا، به عنوان یکی از پنج دریافت‌کننده نشان «شجاعت» جان اف. کِنِدی معرفی شد. 😂😂🍆 نوع خاصی از دمکراسی که با فاشیسم هیچ مشکلی ندارد! اشرف غنی چرا کاندید نیست بخاطر دزدیدن وفرارش.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بریتانیا و هند خواستار آتش‌بس فوری در اوکراین شدندهند و بریتانیا در تازه‌ترین موضع مشترک خود در قبال تهاجم روسیه به اوکراین، از مسکو خواستند آتش‌بس فوری را در اوکراین برقرار کند.نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »