شیرین عبادی: گزارشگر تحریم‌ها و گزارشگر حقوق بشر با هم به ایران بروند

03/02/1401 09:50:00 ق.ظ

شیرین عبادی: گزارشگر تحریم‌ها و گزارشگر حقوق بشر با هم به ایران بروند العربيه_فارسى

شیرین عبادی، مدافع حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل طی یک نامه‌ سرگشاده‌ به میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، از او خواست که سفر آلنا دوهان، آلنا دوهان که به بررسی موارد نقض حقوق بشر ناشی از «سیاست‌های قهری و یک‌جانبه کشورها» می‌پردازد، قرار است نیمه دوم اردیبهشت با هدف تحقیق، به مدت یازده روز به ایران سفر کند.

Advertisement در سال 2014 شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد قطعنامه‌ای را به تصویب رسانید که توسط حکومت ایران پیشنهاد شده بود و طبق آن یک گزارشگر ویژه برای ارزیابی تحریم‌های یک‌جانبه بر توسعه انسانی کشورهای هدف به کار گمارده شد.

دوهان که این مسئولیت را به عهده دارد، پیش از این در سفری به ونزوئلا به بررسی آثار تحریم‌های آمریکا و اروپا بر آن کشور پرداخت و در گزارشی مشاهدات خود را منتشر کرد. او در گزارش خود در عین حال که کشورهای تحریم‌کننده را مقصر دانست، از فساد حکومت ونزوئلا، از جمله انحصار دولتی و سوءمدیریت در دریافت و توزیع کمک‌های بشردوستانه یاد کرد.

اکنون اجازه سفر گزارشگر ویژه تحریم‌های سازمان‌ ملل در حالی داده می‌شود که جمهوری اسلامی در دو دهه گذشته به گزارشگران ویژه حقوق بشر سازمان ملل، به‌رغم درخواستهای مکرر آنان، اجازه بازدید از ایران را نداده است. headtopics.com

حکومت ایران در توجیه ممانعت خود از سفر گزارشگران ویژه حقوق بشر سازمان ملل آنها را به «سیاسی‌کاری» و گزارش‌های «مغرضانه» متهم می‌کند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

شیرین عبادی: گزارشگر تحریم‌ها و گزارشگر حقوق بشر با هم به ایران بروندشیرین عبادی، حقوق‌دان و برنده جایزه صلح نوبل با ارسال نامه‌ای به میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، از او خواسته سفر نماینده ویژه بررسی آسیب تحریم‌ها به ایران، موکول به اجازه این کشور برای ورود گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل شود. اخبار_ایران باعث وبانی تحریم کیه؟

احتمال افزایش حقوق سربازان در اردیبهشت/ وازیر مابه‌التفاوت فرودین در ماه جاریسازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران طی اطلاعیه ای اعلام کرد که افزایش حقوق سربازان پس از ابلاغ آئین نامه مربوطه تامین و واگذاری منابع از سوی دولت، از اردیبهشت ماه اجرایی می‌شود.

شیرین عبادی: گزارشگر تحریم‌ها و گزارشگر حقوق بشر با هم به ایران بروندشیرین عبادی، حقوق‌دان و برنده جایزه صلح نوبل با ارسال نامه‌ای به میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، از او خواسته سفر نماینده ویژه بررسی آسیب تحریم‌ها به ایران، موکول به اجازه این کشور برای ورود گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل شود. اخبار_ایران باعث وبانی تحریم کیه؟

گزارشگر ویژه سازمان ملل برای بررسی حقوقی تحریم‌ها به ایران سفر می‌کندشورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای اعلام کرد که گزارشگر ويژه این نهاد برای بررسی تاثیرات تحریم‌های اعمال شده علیه ایران بر وضعیت حقوق بشر در این

نامه شیرین عبادی به مقامات سازمان ملل درباره هدف ایران از پذیرش گزارشگر ویژه تحریمشیرین عبادی با اشاره به موافقت ایران با سفر «نماینده ویژه سازمان ملل برای بررسی آسیب تحریم‌ها»، خواست که انجام این سفر مشروط به «اجازه ورود گزارشگر ویژه حقوق بشر» به ایران شود. وطن فروشی شغل نیست خاله سوسکه بازم زر زد

چرا جمهوری اسلامی مشتاقانه به گزارشگر ویژه سازمان ملل اجازه ورود داد؟جمهوری اسلامی که سال‌ها است به گزارشگران ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق_بشر ایران اجازه سفر به این کشور را نمی‌دهد، چرا حالا از سفر «آلنا دوهان»، گزارشگر ویژه سازمان ملل استقبال کرده است؟ اطلاع_رسانی چون به پول براى حوثى ها و لبنان و سوريه..ودزدى نياز دارند!!!