ریاضیات ایران در فاجعه است / آن‌ها که می‌گویند ریاضی سخت است، 'گنهکارند'

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چهره ماندگار ریاضیات ایران: *ریاضیات ایران در فاجعه است *آن‌ها که می‌گویند ریاضی سخت است، 'گنهکارند' *تضعیف ریاضی ما را به ربات تبدیل می‌کند! *کم‌کاری‌های رخ داده در رشته ریاضی از آموزش و پرورش و وزارتخانه‌هاست؛ کم‌کاری از دانش‌آموزان نیست

پروفسور امیدعلی شهنی کرم‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بی‌توجهی‌ها به ریاضیات در سال‌های اخیر و پیامدهای آن اظهار کرد: دلیل اینکه ریاضیات به این حال و روز افتاده، آموزش و پرورش و دانشگاه و جامعه‌ای است که به آن بها نمی‌دهد؛ به فارغ‌التحصیلان ریاضی توجه نمی‌شود و بر اهمیت ریاضی تاکید نمی‌شود وگرنه ریاضی در تمام دنیا هم در دوران مدرسه و هم دانشگاه جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی در پاسخ به اینکه راهکار رونق ریاضی در ایران چیست؟ عنوان کرد: به هر حال دولت باید با کمک انجمن ریاضی و اساتید پیشکسوت برنامه‌ریزی کند و راهکار پیدا کند کما اینکه راهکارها موجود هستند؛ نیاز به تشویق، انگیزه، وارد شدن رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران و صحبت درباره اهمیت ریاضی از کارهایی است که می‌توان رونق را به ریاضیات بازگرداند.

این استادتمام ریاضی افزود: ریاضی تنها عدد و رقم و محاسبه نیست بلکه فکر کردن است و با تضعیف ریاضی در واقع فکر کردن را تعطیل می‌کنیم و این وحشتناک است.وی در پاسخ به اینکه آیا نیاز است که عقیده سخت بودن ریاضی اصلاح شود؟ بیان کرد: ریاضی سخت نیست و اکثر معلمان و اساتیدی که حرف از سخت بودن ریاضی می‌زنند"گنهکار" هستند. بله، فکر کردن کار سختی است؛ تمام جر و بحث‌های انسانی و جدال‌های بین روسای کشورها ناشی از این است که سوای خواسته‌های انسانی، در بحث کردن و فکر کردن نیز ضعف وجود دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

الکاظمی: تفاهم میان تهران و ریاض نزدیک استنخست‌وزیر عراق با اشاره به اینکه گشایش واقعی در روابط میان کشورهای منطقه به وجود آمده است تاکید کرد: مطمئن هستیم که توافق میان ایران و عربستان نزدیک است. توافق فقط در صورت رفع کامل حصر یمن معنا دارد. خون شیخ نمر چی میشه؟ گوه به ریش خامنه ای و هوادارانش و روسیه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

طرح «مجازات جاسوسی» در مجلس؛ همکاری با خیریه‌ها، یک مصداق جاسوسیمرکز پژوهش‌های مجلس ایران از تدوین پیش‌نویس طرح «تشدید مجازات جاسوسی و همکاری با دولت‌های متخاصم» خبر داده که در آن، مصادیق «جاسوسی» در جمهوری اسلامی بازتعریف شده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آژانس: ایران کارگاه قطعات سانتریفیوژ در نطنز را به زیر زمین منتقل کرده استرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ایران کارگاه جدید ساخت قطعات سانتریفیوژ را به سالن‌های زیرزمینی در نطنز منتقل کرده است.در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

روسیه حمله به کی‌یف در زمان بازدید گوترش را تایید کردروسیه تایید کرد که در حین بازدید دبیرکل سازمان ملل متحد از کی‌یف، این شهر را هدف حمله هوایی قرار داده است، رخدادی که در جریان آن یک روزنامه‌نگار نیز کشته شد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آیا نیروهای مسلح ایران با افزایش بودجه در ردیف ۱۵ کشور اول دنیا قرار گرفته است؟بر اساس گزارش موسسه بین‌المللی صلح استکهلم،آیا بودجه_نظامی ایران در سال ۱۴۰۰پس از ۴سال افزایش یافته است؟ رتبه ایران در میان کشورهای جهان با بیشترین بودجه نظامی چند است؟«ایران‌وایر»در این گزارش می‌کوشد به این پرسش‌ها پاسخ دهد. نیروهای_مسلح راستی_آزمایی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گروسی: ایران در نطنز کارگاه زیرزمینی ساخت سانتریفیوژ راه‌اندازی کرده استرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز پنجشنبه گفت کارگاه جدید ایران در نطنز برای ساخت قطعات سانتریفیوژ، در یکی از سالن‌های کارخانه زیرزمینی غنی‌سازی سوخت در آنجا راه‌اندازی شده است. خیالت راحت ؛ دانسته های شما درباره داشته های ایران در مقابلِ ندانسته هاتون 'هیچه' هیچ!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »